АвторизаціяРеклама

» » Займання у школі могло стати фатальним

Займання у школі могло стати фатальним

Новини у Борисполі

Минулими вихідними у Борисполі ледве не згоріла школа. Бориспільська загальноосвітня школа №3 одна із найстаріших у місті. У той же час ця школа є чи не єдиним осередком культурного дозвілля для старшокласників цього мікрорайону міста.

П’ятниця 13 березня для цієї школи повністю виправдала лиху славу цієї дати. Того дня у школі проводилася дискотека для учнів 9-11 класів. Шкільний актив підготував КВК, забезпечив цікаву програму. Закінчився розважальний захід до 20.00. Директор школи Григорій Федорович Матлак запевняє, що після дискотеки завуч разом зі сторожем обійшли все приміщення, перевірили, чи усі класи були замкнені.

Але близько четвертої ранку наступного дня сторож відчув запах диму. Виклик у диспетчерській бориспільської пожежної частини зафіксований о 5.25.

Осередком займання був кабінет №14 на першому поверсі, там навчався другий клас. Судячи з того, що згоріла тільки шафа, де розміщувались навчальні посібники, та стара дерев’яна підлога під нею, вогонь там широко погуляти не встиг. У осередку займання відбувалося, переважно, тління. Тільки коли воно дійшло до вікна, спалахнув тюль. Та пожежники встигли вчасно приборкати полум’я.

Причини займання поки що не встановлені. На місці події працювала слідча бригада та криміналісти.

Відомо тільки, що у класі було «незамкнене» вікно: старі дерев’яні рами просто фіксуються зсередини загнутими цвяхами, і відхилити їх знадвору неможливо. Хто, як і чому потрапив до зачиненого класу зачиненої школи, яким чином сталося займання, сьогодні з’ясовує слідство.

Висновків експертизи лабораторії МВС доведеться чекати протягом 10 днів. Але вже сьогодні головний інспектор РУ ГУ МНС України в Київській області Тетяна Устимович переконана, що найімовірнішою причиною займання є необережне поводження з вогнем.

Закіптюжені стіни та стеля, покриті сажею меблі, потріскана штукатурка, «кольорове» скло на вікнах — такими є сумні підсумки «диявольської» ночі. Протягом суботи і неділі приміщення провітрювали та змивали кіптяву. Але все одно у понеділок школа зустрічала учнів запахом горілого. Санстанція, щоправда, зробила висновок, що чаду немає, і заняття можна не припиняти.

Клас сьогодні для навчання непридатний. Дітям виділили іншу класну кімнату.

Школу свого часу було обладнано протипожежною сигналізацією. Але змінилася фірма, яка обслуговує протипожежні системи, і вона не взяла на обслуговування систему, змонтовану попередниками. З того часу протипожежний захист школи безнадійно застарів. Його не можна відновити, а на заміну, як завжди, не вистачає коштів. Тепер доведеться шукати кошти на ремонт класу.

Тетяна Устимович повідомила, що у Борисполі 80% шкіл мають протипожежну сигналізацію, але тільки в одному навчальному закладі — ліцеї «Дизайн-освіта» вона виведена на пульт централізованого спостереження. Невже Бориспіль настільки багатий, щоб ризикувати школами та безпекою школярів?

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 901
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою