АвторизаціяРеклама

» » Я в робітники піду

Я в робітники піду

Новини у Борисполі

На тлі навчальних закладів міста Бориспільський професійний ліцей не зовсім помітний. А даремно! Раніше говорили про такі заклади — кузня робітничих кадрів. Днями побував у ліцеї і пересвідчився, що тут вирує цікаве життя. Звернувся до директора ліцею Володимира Анатолійовича Динька, прохаючи розповісти про життя-буття колектива.

— Ліцей, — говорить Володимир Анатолійович, — продовжує традиції, закладені майже сорок років тому: готує кваліфікованих робітників для будівельної галузі країни. З травня 2005 року ПТУ-3 перейменовано на ліцей. Учні проходять поглиблену освітню як теоретичну, так і практичну підготовку за сучасними технологіями, що застосовуються на будівництві.

— Скільки учнів здобувають професійну освіту?
— У нас навчаються чотириста юнаків та дівчат. У процентному співвідношенні — 70% юнаків і 30% дівчат. Є суто чоловічі спеціальності: слюсарі з ремонту автомобілів, водії, столяри, теслі, паркетники, електрозварювальники, тощо. Дівчатам ближче професії штукатура, плиточника, маляра, кухаря-кондитера. З 2010 року будемо готувати дівчат до роботи адміністраторами, покоївками, агентами туристичного бізнесу.

— З яких районів Лівобережжя Київщини приїжджає до Борисполя навчатися молодь?
— У нас навчаються юнаки та дівчата не лише з нашої області, а з десяти регіонів України, зокрема з Хмельницької, Кіровоградської, Житомирської, Миколаївської, Чернігівської, Черкаської, Полтавської, Тернопільської, Вінницької областей, та з міста Одеса. І ми не дивуємося цьому, бо, певно, є хороший розголос від наших випускників.

— Скільки платять ваші учні за навчання?
— Навчання, проживання в гуртожитку, харчування у нашій їдальні безкоштовне. А ще наші учні отримують стипендії, а під час виробничої практики — зарплату. До речі, за успішне навчання учні отримують підвищену стипендію.

Володимир Анатолійович Динько звертає увагу, що дев’ятикласники, які приходять до ліцею, мають значну перевагу перед тими, хто продовжує навчатися у загальноосвітній школі. Вони освоюють дві-три професії і, відповідно, випускники отримують диплом та атестат зрілості за повну середню освіту, а кращі випускники направляються на навчання у ВНЗ. До того ж, мають стаж роботи. « А тепер скажіть,— вже мене запитує Володимир Анатолійович, — хто більше адаптований до життя, випускник загальноосвітньої школи чи нашого ліцею?» Упевнено відповідаю, що саме випускник професійного ліцею.

За останні роки багато гарних змін відбулося в ліцеї. Навчальний корпус набрав оновленого вигляду. Учні своїми руками у період виробничого навчання, практики робили ремонт. Ліцей купує матеріали, а діти, під керівництвом майстрів, освоюють будівельні професії.

— Які болючі проблеми?
— Низька заробітна плата викладачів, а також відсутність фінансування на оновлення матеріальної бази.

— Фінансово-економічна криза якимось чином впливає на вас?
— На жаль, так. Нам немає де працевлаштувати випускників. Якщо раніше учні з березня по червень ішли на виробничу практику, то нині роботи на будівництві припинилися. Та кризи минають, а життя продовжується. Наші учні мають можливість відвідувати спортивний, тренажерний зали, спортивний тир. Із задоволенням грають у волейбол, футбол. Бокс у нашому ліцеї — традиційний вид спорту, а, отже, і бажаючих займатися саме боксом вдосталь. І є хороші здобутки.

Двері до нашого ліцею відчинені для всіх.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 924
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою