АвторизаціяРеклама

» » Самовільне переобладнання квартири — загроза життю ваших сусідів

Самовільне переобладнання квартири — загроза життю ваших сусідів

Суспільство

Прокоментувати ситуацію з самовільним переобладнанням квартир ми попросили заступника начальника управління містобудування та архітектури Вадима Юрійовича Парасочку.

— Вадиме Юрійовичу, поясніть, що належить до житлового і нежитлового фонду.
— Житлові приміщення передбачені лише для проживання у них людей. Та їх можна використовувати під банки чи, наприклад, магазини, провівши реконструкцію і перевівши їх у нежитлові приміщення. До житлових і нежитлових приміщень ставляться різні вимоги.

Раніше явище розміщення на перших поверхах висоток відділень банків чи салонів краси не було таким популярним. Та у процесі розвитку держави, в умовах ринкової економіки з’явилося багато підприємств і виникла потреба облаштування таких приміщень. У Борисполі, зокрема, можливостей зайнятися бізнесом було на той час багато, а площ майже не було. Це тільки нещодавно почали будувати офісні центри.

— Мабуть, із цією метою і було свого часу прийняте рішення створити Положення про порядок переведення житлових приміщень у нежитлові...
— Цим Положенням до 1 квітня 2009 року у першу чергу передбачено перевести усі існуючі житлові приміщення із окремими входами у нежитловий фонд. Взагалі переведення із житлового фонду у нежитловий має бути зроблено у двох випадках. Перший, коли у людей є дозвіл на окремий вхід у квартиру, але вона поки що знаходиться у житловому фонді.

Тут процедура проста: людина пише заяву на ім’я міського голови, подає певний перелік документів, управління містобудування і архітектури, в свою чергу, робить запити про надання висновку у санстанцію і пожежну, а потім дає свій висновок на можливість переведення і готує рішення на засідання виконавчого комітету міської ради.

Інший випадок, коли людина тільки починає переобладнувати куплену квартиру на відділення банку чи магазин. Тут найперше іде рішення виконавчого комітету про дозвіл на проектування, розробляється проект, який проходить погодження у відповідних інстанціях, затверджується, а вже потім приміщення переводиться із житлового у нежитловий фонд.

Цим же Положенням чітко регламентується, де можна розміщувати нежитлові приміщення: на цокольних, перших і в окремих випадках на других поверхах висоток. А «тягнути» із переведенням квартири у нежитловий фонд при переобладнанні її зсередини, облаштуванні окремого входу чи добудови балкона не варто.

Адже людина рано чи пізно захоче щось зробити зі своєю квартирою: подарувати, продати, закласти. У процесі цього їй треба буде звернутися до БТІ. Саме тоді і виявиться факт самочинного перепланування. До речі, самочинне переобладнання квартир — найбільший головний біль для нас.

— Чому?
— Якщо людина сама переобладнала щось у квартирі, воно, можливо, і буде триматися, але всьому є своя межа витривалості. Тому головним нашим завданням є проведення технічного нагляду за тим, що зараз побудовано, і тим, що ще будуватиметься. Це робиться із метою убезпечити людей від можливих аварійних ситуацій у будинку через те, що хтось самовільно зніс якусь стіну в квартирі чи зробив арку.

Часто громадяни, коли роблять у своїх помешканнях так звані «євроремонти», вибивають віконні «пройоми», замінюючи їх арками, приєднуючи площу балконів до житлової площі, при цьому виносять прилади опалення на балкон без врахування теплопровідності зовнішніх стін та потужності опалювальних приладів. Це найчастіше призводить до розбалансування системи опалення в усьому будинку, що створює несприятливі умови для проживання інших мешканців. Небезпечним є добудова балконів до перших поверхів, що часто самовільно роблять люди.

Тут проблема виникає у тому, що частина людей чомусь переконана, що простіше спочатку щось побудувати чи перебудувати, а вже потім оформляти і сплачувати за це порушення штраф. Вони думають, що вирішення питання у судовому порядку – це найбільш легальний і простий спосіб оформлення самочинного будівництва.

Але, хочу наголосити, вони помиляються. Адже варто дбати про безпеку людей, які живуть у цьому будинку, про те, чи витримає конструкція сміливі самовільні перебудови. Усе потребує певних знань і умінь. А без них — це ризик для тієї особи, яка бере на себе відповідальність робити таку перебудову. Особливо небезпечними такі перебудови є для панельних будинків, де майже усі стіни є несучими.

— Вадиме Юрійовичу, запитання від наших читачів: а чи не перетвориться центр Борисполя на різнокольорового папугу завдяки цим різним за кольором і стилем магазинам на перших поверхах будинків?
— Чогось однотипного у місті теж не хотілося б. Управління містобудування і архітектури контролює це, підказуючи підприємцям, як краще оформити фасад. Проте смаки ж у всіх різні. Так, будь-який проект нежитлового приміщення має паспорт фасаду. Цей документ узгоджується із управлінням містобудування і архітектури. Якщо підприємець будує із невідповідністю цьому паспорту, це вже є порушенням містобудівної документації і не може служити для законного користування приміщенням.

Щодо уніфікації, то під час проведення реконструкції центральної частини міста у червоній гамі кольорів планується зробити і реконструкцію перших поверхів будинків від банку «Аваль» до магазину «Риба». Проблема ж із нинішніми різнокольоровими фасадами у тому, що окремі підприємці спочатку збудували їх, а потім уже почали оформлювати відповідну документацію.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1837
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою