АвторизаціяРеклама

» » Вогнище культури, яке згасло

Вогнище культури, яке згасло

Новини у Борисполі

Наш Бориспіль заслуговує потрапити до Книги рекордів Гіннеса. Цього року відзначатимемо сумну дату — двадцяту річницю, як районний центр, місто обласного підпорядкування залишилося без Будинку культури. Вогонь знищив «вогнище» культури. Обраний на зборах колективу директором Анатолій Андрійович Жупінас лише півгодини обіймав цю посаду до того, як будівлю знищила пожежа.

Анатолій Андрійович ще в ролі ректора звернувся до міської влади, щоб відбудувати приміщення. Міський голова, не будемо згадувати його ім’я, погодився на те, щоб спеціалісти-проектувальники одного з київських інститутів провели дослідження. Стіни й фундамент, вирішили проектувальники, могли витримати реконструкцію будівлі. Але міські керівники, після тримісячної роботи проектувальників, відмовилися від ідеї реконструкції. Мотивація: будемо зводити новий Палац культури. І будівництво, як бачимо, «триває» двадцять років.

Цікаво, що в Будинку культури на той час було 52 працівники. Вони керували різними гуртками. Лише танцювальних колективів було шість. Драматичний театр ставив вистави «Барабанщиця», «Мій бідний Марат», «Кремлівські куранти» тощо. Грали у нас оркестри народних інструментів та духовий, троїсті музики, капела бандуристів, співав вокальний ансамбль «Веселка».

Працювали курси крою та шиття. Можна похвалитися й гостями, які залюбки приїздили до Борисполя. Це славні співаки Ніна Матвієнко, Анатолій Мокренко, Дмитро Гнатюк, Оксана Білозір, Юрій Богатіков, вокально-інструментальні ансамблі «Свитязь» і «Смерічка» з їхніми солістами Василем Зінкевичем та Назарієм Яремчуком.

Гостював у нас і знаменитий композитор Олександр Білаш. На бориспільській сцені виступали ансамбль танцю України імені Павла Вірського, капела бандуристів України, чоловічий хор імені Ревуцького. Бориспільський люд ішов на концерти «плавом». Проводили вечори відпочинку «Кому за тридцять», «Від щирого серця», «Грай, музико, грай».

Бориспіль розбудовується, кількість населення значно зростає. Тож будівництво центру культури та мистецтва є нагальною потребою. Не забуваймо, що наближається вікопомна дата — тисячоліття Борисполя. І вже треба думати як міській владі, так і депутатам про те, де відзначати велике свято.

Хотілося б, щоб 19 вересня 2009 року — в день двадцятиріччя сумної дати в історії міста — було закладено перший камінь у споруду нового, красивого, сучасного в архітектурному виконанні Будинку культури. Ця будівля потрібна як дітям, так і дорослим. Та й наступним поколінням також.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1107
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою