АвторизаціяРеклама

» » Фестиваль «Берегиня» — відродження українських звичаїв і традицій

Фестиваль «Берегиня» — відродження українських звичаїв і традицій

Новини з району

У Кіровській школі, Бориспільський район, вже 18 років поспіль проходить фестиваль учнівської творчості «Берегиня». Неповторне, проте надзвичайно багате на народні традиції, свято започаткувала директор школи Галина Іванівна Романець разом із організатором позакласної роботи і нинішнім керівником навчального закладу Ларисою Євгенівною Кравцовою.

Під час виховного заходу організовуються козацькі забави, інсценізуються народні казки, проходять конкурси любителів рідного слова, свято української кухні... І щороку це літературно-мистецьке дійство особливе, бо саме тут розкриваються нові таланти, учні знайомляться із українськими обрядами та звичаями, вивчають фольклор та минуле свого народу.

Фестиваль недаремно назвали «Берегиня». Адже Берегиня у давньослов’янській релігії — мати усього живого, первісне божество, захисниця людини, богиня родючості, природи та добра.

Мені випала нагода побувати саме на святі рідного слова — у «Літературній вітальні». Приємно вразила підготовлена зала: на чільному місці майстерно виготовлені символи українського села: біла хата, заквітчана мальвами, калина, плетений тин, поряд «журавель» (колодязь), лелека у гнізді… Нікого не залишила байдужим виставка справжніх українських оберегів — вишитих рушників та ікон, яку підготували вчителька географії Олена Миколаївна Савків і вчителька історії Галина Іванівна Романець, а також колишня випускниця школи Світлана Макієнко.

Ведучою «Літературної вітальні» була Неля Андріївна Дмитренко, відомий на Бориспільщині педагог, учитель української мови та літератури. Вона назвала переможців літературного конкурсу, найкращі твори яких звучали з її вуст.

Неля Андріївна виступала як справжня Берегиня рідного слова, адже вона зуміла прищепити своїм учням любов до української мови, навчила бачити її красу і мелодійність. В учнівських творах — жінка-берегиня, мати, чарівність української природи, українські символи і родинні обереги. Здавалось, що лунали твори не дітей, а справжніх майстрів слова, які тонко і бездоганно володіють словом.

Перше місце серед дітей виборола учениця 11 класу Валентина Макієнко. І, напевно, це не випадково. Адже її мама Світлана Макієнко теж учениця Нелі Андріївни. Вчителька зуміла віднайти у них обох неповторний талант до творчості. Саме у рамках «Літературної вітальні» відбулася презентація першої збірки Світлани Іванівни «На перехресті двох світів».

Почесний гість заходу — голова обласної Спілки письменників України Анатолій Іванович Гай — високо оцінив творчий доробок молодої авторки, відзначивши її глибокий психологізм і майстерність змалювання образів. Анатолій Іванович повідомив також, що оповідання Світлани Макієнко ввійшли до книги про голодомор 1932-33 років на Київщині «Сльоза пекучої пам’яті» поряд із творами Павла Мовчана та Івана Драча. Окрім того, Світлана Макієнко — неодноразовий переможець районного літературного конкурсу імені Павла Чубинського, обласних і всеукраїнських конкурсів журналістів і літераторів. Хоча вона не має ні вищої, ні філологічної освіти.

В оповіданнях Світлани Іванівни сучасне переплітається з минулим, змальовані родинні стосунки декількох поколінь. Авторка майстерно описує роки голодної смерті, про які розповідали бабуся з дідусем; художньо показує злиденне післявоєнне дитинство батьків; змальовує стосунки між людьми у нинішній час… І завжди Світлана Макієнко помічає найпотаємніші деталі людської душі, на папір майстерно переливає найсокровенніші почуття. Та чи не найголовнішою рисою автора є любов і добро, яке присутнє у кожному оповіданні.

Книга «На перехресті двох світів» — це частина історії не тільки родини Світлани Макієнко, а й рідного села Кучаків (Кірове). Оповідання і новели, за словами Нелі Андріївни Дмитренко, учні з цікавістю вивчають на уроках літератури рідного краю. Адже вони зачіпають найчерствіше серце, проникають глибоко в душу, виховуючи любов і повагу до старших поколінь, бережне ставлення до навколишнього світу, вчать співчувати і допомагати іншим. А коли у залі звучали твори із збірки, дівчата-старшокласниці витирали сльозу: можливо, вони впізнавали у творах когось із своїх знайомих.

На літературному святі панував дух гордості за нашу багату національну культуру, за талановиту молодь. Тож Кіровська школа — справжня скарбниця творчих особистостей, Берегиня традицій народу і духовного єднання поколінь.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1368
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою