АвторизаціяРеклама

» » Вилучень із бюджету Борисполя вистачило б, щоб дотувати усю Київщину

Вилучень із бюджету Борисполя вистачило б, щоб дотувати усю Київщину

Новини у Борисполі

Міський голова Анатолій Соловйович Федорчук зробив порівняння у ході розмови про те, як Бориспіль пережив так званий «кризовий» січень.

— То яким галузям життєдіяльності міста, Анатолію Соловйовичу, буде найважче у цей період?
— Питання, які можуть стати проблемними цього року для нашого міста, дуже важко зараз чітко визначити. Адже, на жаль, ми дуже залежимо від політики нашої держави.

Ось, наприклад, перевезення містом пасажирів пільгової категорії. Відомо, що цього року компенсації за перевезення таких категорій Міністерство фінансів України перевізникам виділило у порівнянні із минулим роком коштів менше ніж удвічі.

Є закон, який потрібно чітко виконувати. І заручниками у цьому випадку стали органи місцевого самоврядування. Ми підрахували, для того щоб задовольнити усі пільгові категорії наших людей і вийти на рівень минулого року, нам із бюджету потрібно знайти 1, 8 млн. грн. Виникає питання: а навіщо держава? У січні перевезення пільговиків було найпроблемнішим, хоча його можна було б вирішити дуже просто: на рівні держави кожній пільговій категорії людей додати до пенсії визначену суму коштів, яка була б розрахована на певну кількість поїздок на місяць.

Інша проблема, яка незабаром виникне у нашому місті, буде пов’язана із підвищенням цін на енергоносії. Міський бюджет уже «влетів» на 1 млн. грн., яких у ньому, звичайно ж, не було передбачено.

Міністерство фінансів робило розрахунок бюджету для нашого міста без урахування підвищення вартості енергоносіїв для бюджетних установ, які зросли у 2009-му році на 38%. Заборгованість нашої тепломережі перед НАК «Нафтогаз України» лише за січень автоматично збільшилася на 1 млн. грн.

Скажу декілька слів і про бюджет. Дивуюся, коли з екранів телевізорів чую про те, як ми гарно виконуємо головний кошторис країни. Насправді ж ситуація інша: якщо таке місто, як Бориспіль, у січні виконало бюджет лише на 82%, то можна уявити, яка картина в цілому по Київській області. Адже не може виконуватися сьогодні бюджет, якщо підприємства стоять.

— Чи буде ситуація у місті погіршуватися і надалі, як на Вашу думку?
— Проблеми, які можуть виникнути у Борисполі у цей нелегкий період, сподіваюся, не будуть глобальними. Але ще раз наголошую, що є певні державні чинники, які можуть у будь-який момент «втрутитися» у нашу діяльність. Ось, зокрема, така ситуація: ми маємо вільні кошти, які могли б розмістити на один тиждень чи місяць у банку. Нехай це буде 10 тис. грн., але для міста це теж гарні гроші.

Проте нам це робити заборонили. Тобто, іншими словами, громада заробляє гроші, а їй забороняють ними розпоряджатися. Таким чином, місто сьогодні багато чого втрачає. І усе це робиться під одним застереженням: «Не дай Боже, ви вкладете кошти у якийсь банк, а вони потім пропадуть».

— На засіданні Громадської ради Ви зазначили, що розмір цьогорічного вилучення із Борисполя до державного бюджету можна прирівняти до розміру дотації для Київської області.
— Так, дійсно, дотація Київської області складає 60 млн. грн., а цьогорічні вилучення із міського бюджету Борисполя — 71, 2 млн. грн. Тобто, цих коштів вистачило б, щоб дотувати усю Київську область. Необхідно, на мою думку, внести зміни до бюджетного кодексу України. Є світовий досвід, коли запроваджений так званий податок на продаж. Чому Бориспіль повинен дотувати інші регіони?

Котрийсь із моїх колег-мерів щороку отримує дотацію із держави, не докладаючи при цьому ніяких зусиль для того, щоб наростити обсяги виробництва чи залучити до міста якісь інвестиції. Він знає, що буде працювати чи ні, а місто певну суму коштів, встановлену державою, отримає. Інколи так буває, що ці регіони краще живуть, ніж ми, хоча Бориспіль є містом-донором.

Необхідно також, щоб громадяни сплачували податки не за місцем роботи, а за місцем реєстрації. У результаті місцевий бюджет, наприклад, виріс би автоматично. А так виникає парадоксальна ситуація: значна частина бориспільців отримує заробітну плату у Києві, працюючи і примножуючи багатства столиці, а соціальною інфраструктурою користується у Борисполі.

— Нещодавно на нараді Ви наголосили, що не хотіли б, аби свою «нездатність» вирішувати те чи інше питання керівники комунальних підприємств прикривали таким часто вживаним сьогодні словом «криза».
— Так, я переконаний, що потрібно шукати шляхи виходу із тієї чи іншої ситуації, а не списувати все на кризу. Нам сьогодні треба переглянути своє ставлення, у першу чергу, до грошей і життя. ЖЕКи, які існують сьогодні, є досить неефективними.

Це не тому, що там працюють погані люди, а тому, що наша держава поставила їх у такі рамки, що вони не можуть зробити крок вліво чи вправо, а їхня діяльність врегульована діючим законодавством (у тому числі тарифна політика). Створювати, наприклад, ті ж самі товариства співвласників люди бояться, бо нове завжди лякає. А даремно. Адже комерційні структури значно гнучкіші, ніж комунальні в усіх аспектах.

— Анатолію Соловйовичу, насамкінець розмови хотілося б почути Ваше бачення ситуації, яка утворилася після проведення минулого року тендеру на реконструкцію міських доріг. Говорять, ним уже не перший місяць цікавиться обласна прокуратура.
— Усе, що відбувається у державних структурах, відбувається, на жаль, не прозоро. Ми ж, коли проводили минулого року тендер на реконструкцію міських доріг, доклали максимум зусиль, аби усе пройшло відкрито. Основне завдання виконавчого комітету при цьому було у тому, щоб перемогла фірма, яка б нам зробила прекрасні дороги.

Слава Богу, що такою фірмою виявилося Броварське «ШБУ-50». Сьогодні у Борисполі ніхто не скаржиться, що дороги зроблені неякісно. До того ж, фірма-переможець нам запропонувала досить вигідні умови: ми півроку їй не платили за виконані роботи. Цей період кошти лежали на депозиті, і місто від цього отримало близько 300 тис. грн. додатково у бюджет. Крім цього, 10 років ця компанія буде обслуговувати зроблені ними дороги.

Війна із обласною прокуратурою? Не хотілося б на сторінках газети про все це говорити сьогодні. Хай залишається на совісті тих, хто це робить. Настане час і я все назву своїми іменами. Скажу лише, щоб наша громада знала, що вже півроку продовжується «терор» виконавчого комітету із боку цього органу. Особливо гостро це відчуло головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету, яке витратило багато сил і паперу на те, аби захистити свою честь і гідність. Усі протести були відхилені.

Зараз з ініціативи обласної прокуратури матеріали знаходяться у суді. Основною причиною цієї «тяганини» стало те, що ми, виявляється, повинні були із цією броварською фірмою укласти нотаріально посвідчений договір, хоча в законодавстві це не передбачається. Вдумайтесь: дороги уже давно зроблені, кошти проплачені, акти виконаних робіт підписані, а ми розглядаємо питання, яке не має ніякого значення. Незабаром очікуємо на рішення суду. Якщо воно буде не на нашу користь, ми будемо подавати апеляцію і відстоювати свої законні інтереси.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 943
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою