АвторизаціяРеклама

» » Штрафи — виховний засіб

Штрафи — виховний засіб

Новини у Борисполі

Як співається у пісні, у них «служба дні і ночі». І, звичайно, у будь-яку пору року. Йдеться про працівників Державної автоінспекції і, зокрема, Бориспільського відділення. Цікавить журналіста просте питання, як змінилася ситуація на дорогах району, коли набрали чинності нові штрафні санкції?

Інспектор дорожнього руху Олександр Іванович Жабенко нагадує, що під пильним наглядом їхніх працівників знаходяться 128 кілометрів міських та 371 кілометр районних доріг. За добу оперативні екіпажі виїздили по 6-8 разів на дорожньо-транспортні пригоди. Так було донедавна. Зараз зміни є і вони разючі. З 18 грудня 2008 року і до середини лютого на наших дорогах загинув лише один чоловік та один травмований. За 2006-2008 роки автоінспектори затримали 1800 водіїв, які керували транспортними засобами у нетверезому стані. Саме через таких горе-водіїв, як правило, і відбувалися трагедії. Нині, якщо вперше п’яниця-водій потрапив до «чорного списка» ДАІ, він отримує штраф від 2,5 до 3,5 тисячі гривень.

Подальше порушення викликає позбавлення права керувати транспортними засобами від одного до двох років. Але, навіть такі «важкі для кишені» санкції не стримують, особливо молодь. 7-8 лютого оперативна група ДАІ затримала 8 п’яних водіїв. Чотирьох з них довелося доставляти у міліцію за ганебну поведінку. Олександр Іванович наголошує, що порушники-п’яниці — молоді хлопці, які катають юних пасажирок. Серед 1800 осіб, позбавлених права керувати авто, чомусь найбільше жителів Гори, Іванкова та Рогозова.

Не від хорошого «дорожного» життя збільшилися штрафи. Але як можна їздити без посвідчення водія? Аргументи для автоінспектора: «Я вдома забув.» — уже не проходять. На водія, якого позбавлено права керувати транспортним засобом, але він не здав у відділення ДАІ посвідчення, теж чекає штраф. Близько тисячі власників авто будуть позбавлені права пройти техогляд, бо втратили і честь, і гідність. Та ще й ображаються на тих, хто привчає їх до порядку на дорогах.

Інша проблема у тому, що нині водії зупиняються будь-де, ставлять автомобілі на тротуарах тощо. На вулиці Радянській, зокрема, є велика безкоштовна стоянка для тих, хто приїхав на Центральний ринок. Ви думаєте всі користуються таким благом? Зовсім ні, бо ставлять авто на тротуарах. Подібну картину можна помітити перед будинком міськрайсуду.

Хвилює працівників ДАІ стан дорожнього полотна як на міських дорогах, так і в районі, особливо у негоду. Адже 2-3 машини Бориспільського ДУ не в змозі вчасно посипати піщано-сольовою сумішшю 371 кілометр доріг. Чи не тому до причин виникнення дорожньо-транспортних пригод долучається фактор стану доріг. На моє запитання до Олександра Івановича: «Хто гідно веде себе за кермом на дорогах району — чоловіки чи жінки?» — отримав несподівану відповідь: «Жінки відповідальніші».

Підвищення штрафів для порушників дорожнього руху — вимушений засіб. Коли б кожен водій мав совість, був уважним до інших, дотримувався правил, поступався дорогою, то, звичайно, не було б таких проблем.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 921
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою