АвторизаціяРеклама

» » У лікарні засіки повні, але кошти доводиться економити

У лікарні засіки повні, але кошти доводиться економити

Новини у Борисполі

Мешканці Бориспільщини сьогодні стурбовані, чи зможуть вони у період фінансової кризи отримати належну допомогу у нашій райлікарні. Адже ЗМІ тільки й говорять про платні послуги у столиці. До того ж, стало відомо, що на всіх рівнях влади видана вказівка про економію бюджетних коштів. Цікаво, як же можна економити у лікарні? Тож, аби на власні очі побачити стан справ і якість послуг, кореспондент вирушила до медичного закладу. Найперше, з чим зіткнулася в черговий раз, — це жалюгідний стан адміністративного корпусу. Тут не ремонт необхідний, а справжня реконструкція: електропроводка в аварійному стані, обдерті стіни і двері, а підлога взагалі не піддається ніякій критиці: якщо бути необережним, то просто вивернеш ногу. А сюди ж ходять можновладці, приїжджають професори зі столиці! Не ремонтували адмінкорпус за кращих часів, то кому до нього діло під час кризи.

Та ніхто не заперечить, що за рік перебування В'ячеслава Євтушенка на посаді головного лікаря помітні досить великі зрушення в роботі закладу. Проведені ремонти у кардіологічному, гінекологічному, трансфузійному (донорський пункт) відділеннях, частково у неврологічному і дитячому відділеннях, відновлено рентгенкабінет. Розпочато переговорний процес з будівництва нового корпусу ЦРЛ...

Всупереч зростаючому безробіттю у ЦРЛ близько трьохсот вакансій. Бо криза чи ні, а хворі залишитися без травматолога чи медсестри не можуть. «Але ж як зекономити у лікарні на електроенергії?» — запитую головного лікаря В'ячеслава Вікторовича Євтушенка. «Прийнятий наказ, створена комісія, яка вивчає питання енергозбереження, обстежуємо приміщення медичних закладів району. Замінюємо лампочки на енергозберігаючі. Замінили у неврологічному, реанімаційному відділеннях вікна, які утримують тепло, промито систему опалення, встановлені нові газові котли і насоси — щоб даремно не витрачати кошти на опалення,» — говорить В’ячеслав Вікторович.

У 2008 р. на ліки виділялося 600 тис. грн., а цього року — 800 тис. грн., та, зважаючи на нинішні ціни на медичні препарати, збільшення суми недостатнє. Адже за підрахунками, аби повністю забезпечити ліками ЦРЛ, необхідно близько 2 млн. грн. Проте, переконує головний лікар, у лікарні є необхідні ресурси, аби надати першу медичну допомогу. А головна медична сестра лікарні Тетяна Іванівна Яхно показала приміщення для зберігання медичних препаратів і кімнату-сейф для наркотичних і психотропних речовин із сигналізацією і відеоспостереженням (раніше цього не було взагалі!).

Сьогодні у райлікарні на харчування одного хворого на день витрачається близько 6-ти грн. Цікаво, що ж входить до такого «дорогого» раціону?

За словами працівників медицини, щороку у лікарні проблемним і складним у фінансуванні є початок року, коли через невчасне прийняття бюджету, надходження коштів, були пусті полиці з безкоштовними ліками, не вистачало продуктів харчування, а швидка допомога не могла виїхати через відсутність бензину... Цього ж року, завдяки умілому господарюванню головного лікаря В’ячеслава Євтушенка, підтримки райдержадміністрації та спонсорської підтримки небайдужих людей, фермерів, «засіки» ЦРЛ не такі вже й порожні, є достатньо пального. У погребі (сама бачила) запасів моркви, буряка, капусти, консервації вистачить до нового врожаю, докупити потрібно ще картоплі. Чимало й цибулі, і різних круп (12 тонн закупили нещодавно!). Поспілкувавшись із пацієнтами, які у різні роки перебували на стаціонарному лікуванні у ЦРЛ, почула, що у минулі роки доводилось їсти рідкий суп, без «другого», бувало, й без хліба, то сьогодні щодня у раціоні хворих є м’ясо, хліб, овочі; тобто меню значно покращилося і якісно, і кількісно. Тож проблема приносити рідним торбинку із їжею відпала. Сьогодні кухарі виготовляють голубці, котлети, вареники, біляші, тушкують курятину і смажать рибу... Скуштувати вареників з капустою, горохового супу і курятини випало й мені. Дуже смачно!

«Такого забезпечення не було ніколи! Майже рік постійно є масло, олія, борошно, сир твердий, компоти із сухофруктів. Все це завдяки нашому головному лікарю,» — з гордістю говорить шеф-кухар 5-го розряду Надія Яківна Середа. Звичайно, для пацієнтів інфекційного, хірургічного відділень чи гіпертоніків — харчування дієтичне.

До того ж, у районній лікарні працює дитяча кухня, на якій готують якісне і смачне харчування для малят Борисполя і району. За невелику плату батьки можуть забезпечити своїй дитині здорове різноманітне харчування (кефір, сир, каші тощо), варто лише звернутися до педіатра.

Тож чи вистоїть медична галузь Бориспільського району у цей нелегкий час? Чи будуть виплачуватися заробітні плати лікарям? Чи буде і надалі лікарня достатньо забезпечена безкоштовними ліками, коли у декілька разів скоротилися надходження до бюджету? Адже потік хворих збільшується за рахунок Києва, і медики не мають права відмовити у наданні першої допомоги... А заробітну плату медикам востаннє підвищували в серпні минулого року, планувалося (згідно з постановою Кабміну) підвищення у грудні, але в умовах економічної кризи відмінено. Складна ситуація сьогодні із забезпеченням інсуліном хворих на цукровий діабет, погіршилось постачання окремими видами ліків.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 883
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою