АвторизаціяРеклама

» » Мильна опера для Банно-прального комбінату

Мильна опера для Банно-прального комбінату

Новини у Борисполі

У розпалі війна за таке вигідне своїм розташуванням, у самому центрі Борисполя, приміщення Банно-прального комбінату. Споруда опинилася у центрі зіткнення чиїхось інтересів, внаслідок чого, образно кажучи, можуть постраждати люди. Адже поки право на приміщення доводить декілька сторін, без послуг пральні та лазні залишаються їхні постійні клієнти – мешканці міста і району.

Поверніть нашу лазню!
Проблеми Банно-прального комбінату, що розташований у центрі міста, порушили мешканці Бориспільщини, написавши до редакції листа з 73 підписами, адресованого керівництву міста і району:
«Звертаються до вас жителі Бориспільщини із приводу ситуації, що склалася довкола єдиного у нашому регіоні Банно-прального комбінату. Працював він і так незадовільно: кілька років тому припинила роботу пральня, а тепер, вочевидь, дійшла черга і до лазні. Раніше щороку лазня на кілька місяців зачинялася на ремонт, який був чисто косметичним, а з липня цього року зачинилася ніби назавжди. І зараз там гуртожиток для заробітчан-будівельників. Як відомо, цей комбінат є комунальною власністю району і був переданий у довгострокову оренду підприємцю Пісній М.В., яка намагається цей заклад приватизувати зі зміною його профілю.

Споконвіку лазня була санітарним та соціальним закладом, де люди не лише мились, але й спілкувалися, збиралися за інтересами. Тому особливо зараз, коли в квартирах зникає гаряча вода, а для більшості жителів Бориспільщини приватні сауни недоступні за ціною, закриття лазні є недопустимим. Особливо прикро буде пенсіонерам та ветеранам, які звикли до лазні з молодих літ і користуватися нею повинні за пільговими цінами. Навіть у теперішніх умовах місцева влада більшості міст зберегла такі заклади. У сусідньому Переяславі-Хмельницькому, наприклад, аж дві комунальні лазні.

Тому ми просимо вас негайно втрутитися у цю ситуацію і передати Банно-пральний комбінат у комунальну власність міста Бориспіль та відновити його нормальну діяльність. Адже саме зараз, коли міська влада успішно працює над перетворенням Борисполя на справді європейське місто, відсутність такого важливого комунального закладу значно псує його імідж. І ми вважаємо, що районні та міські депутати цілком у змозі вирішити це болюче питання».

Після ремонту пральня і лазня знову запрацюють
Зачинені двері Банно-прального комбінату і занедбаний вигляд самого приміщення дійсно говорять про те, що так звана в народі «баня» закрилася. Через які причини і чи запрацює знову, кореспондент «Вістей» дізнавалася у її директора Марії Василівни Пісної.

«У 1996 році комунальне підприємство Бориспільської районної ради «Банно-пральний комбінат «Лотос» було приватизовано його трудовим колективом, — розпочала з історії Марія Василівна. — Незважаючи на тодішню складну економічну ситуацію, вдалося зберегти профіль своєї діяльності та продовжити обслуговувати мешканців Борисполя та району за найнижчими цінами. Вдалося також погасити заборгованість, яку накопичив комбінат під час перебування у комунальній власності Бориспільської районної ради. Нарешті у Банно-прального комбінату з’явилися кошти, такі необхідні для ремонту застарілого обладнання, адже комбінат був введений в експлуатацію понад 35 років тому і жодного разу не ремонтувався. А як тільки у комбінату з’явилися обігові кошти, до нього зросла увага з боку так званих «ініціативних груп», яких не цікавлять збиткові підприємства, але які ласі до успішних підприємств. Починаючи з 2006 року вказана група намагалася забрати приміщення Банно-прального комбінату у його власника шляхом незаконного виселення через рішення суду. Однак судом було встановлено, що приватизація комбінату відбулася згідно з чинним законодавством трудовим колективом, тому спроба захоплення комбінату «ініціативною групою» не була вдалою. А щодо закриття комбінату, то ця правда є лише частковою: його закрили на період проведення ремонтних робіт та модернізації застарілого обладнання. Після ремонту котельні та мереж водопостачання лазня і пральня будуть працювати.

На чиєму ж боці правда?
За словами директора КП Бориспільського районного «ЖКК» Івана Петровича Гудима, приміщення Банно-прального комбінату знаходилось в оренді у ТОВ «ІРІКО» (колишнє підприємство Банно-прального комбінату «Лотос»), а договір на його оренду закінчився ще 31 грудня 2006 року. Приміщенням цього комбінату, наголосив Іван Петрович, ТОВ «ІРІКО» незаконно користується протягом двох років. Новий договір орендарем підписаний не був, а «грішок» щодо несвоєчасної оплати оренди тягнеться за ним і зараз. Це і стало підставою відмови для конкурсної комісії в прийнятті документів на участь у продовженні права на оренду Банно-прального комбінату. На сьогодні, як повідомив пан Гудим, є переможець конкурсу, готовий заселитися у це приміщення. Усі матеріали зі справи передані до прокуратури, і результат — лише справа часу.

• • •

На сьогодні невідомо, коли і на чию користь закінчиться судова тяганина, більше схожа на мильну оперу. Силами судових рішень ТОВ «ІРІКО» намагаються виселити із приміщення, а ті, з їхніх слів, продовжують проводити ремонт, готуючись до відкриття і роботи у звичному режимі. Та в чиїх руках не опиниться Банно-пральний комбінат, головне, щоб його основна функція одного дня не лопнула, як та мильна бульбашка, а люди не опинилися ні з чим.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 981
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою