АвторизаціяРеклама

» » Головний архітектор Борисполя Мирослава Шкребтієнко: Зміни у місті розпочнуться із центру

Головний архітектор Борисполя Мирослава Шкребтієнко: Зміни у місті розпочнуться із центру

Новини у Борисполі

Генеральний план Борисполя затверджено уже давно, і бориспільців у деталях цікавить, яким у майбутньому, згідно із ним, буде той чи інший мікрорайон. Тож, розпочинаємо публікацію циклу матеріалів, присвячених кожному із уже затверджених мікрорайонів Борисполя.

Але спочатку — розмова із начальником управління архітектури і містобудування Мирославою Степанівною Шкребтієнко про центр міста.

— Мирославо Степанівно, самобутність і привабливість міста визначається, у першу чергу, його архітектурою. Чи маєте бачення якогось особливого архітектурного вигляду Борисполя?
— Дійсно, кожне місто повинно мати свій гармонійний зовнішній вигляд та обов’язково якусь родзинку, яка б вирізняла його з-поміж інших.

Щодо Борисполя, то складно визначити, яким він повинен бути у цьому плані. Можна лише сказати, яким його можна зробити на основі того, що на сьогодні ми вже маємо. Адже місту незабаром виповниться тисяча років — досить поважний вік і вагома історична спадщина. Пам’яток історії, на жаль, мало збереглося, але в цілому гордитися його мешканцям є чим.

Моє бачення єдиного гармонійного вигляду Борисполя в тому, щоб у першу чергу реконструювати центральну вулицю, а потім перейти до упорядкування мікрорайонів міста згідно із затвердженим Генеральним планом, щоб людям жилося комфортно. Таким чином, зміни у дизайні міста розпочнуться із центру. Потім «підемо» мікрорайонами. А взагалі, як на мене, у місті мають бути ще такі спеціалісти, як художник-оформлювач чи ландшафтник.

Архітектура ж відповідає за зовнішній вигляд міста тоді, коли погоджує матеріали, плани забудови та благоустрою, документацію. А не вистачає саме фахівця, який би займався виключно питанням дизайну кожного закутка міста.

— Про реконструкцію цен-тральної частини міста говорять не перший місяць. Дещо уже зроблено. А що ще очікує на центр Борисполя?
— Так, реконструкцією від «Сільпо» і до «Укртелекому» не обмежимося. Вона буде продовжуватися і на протилежному боці Київського Шляху.

Уже розроблений проект реконструкції частини від вул. Дзержинського до кінотеатру «Європа». Також на стадії завершення проект фасадів житлових будинків між «Укргазбанком» і кінотеатром. Усі торгові точки на першому поверсі цих будинків будуть об’єднані червоною кольоровою гамою у єдиний ансамбль.

На жаль, не усі підприємці охоче відгукуються на таку нашу пропозицію, а коштів у бюджеті на це немає. Тому робитися це буде «добровільно-примусовим» методом. Є червоний колір і на будівлі Центрального відділення поштового зв’язку. На це приміщення зараз готується проект реконструкції. Залишається в силі і запланована реконструкція площі перед міською радою. Проте у зв’язку зі складною економічною ситуацією у країні цього року навряд чи розпочнуться якісь конкретні роботи.

— «Не світить» поки що Борисполю, мабуть, і обіцяний підземний перехід...
— На жаль, так. Принаймні, цього року. Його майбутнє місце розташування, до речі, дещо змінилося. Перший варіант був на роздоріжжі Київського Шляху і Червоноармійської. Але через об’єктивні причини його змістили якраз на місце нинішнього переходу біля кінотеатру. Плануємо, щоб із цього переходу була можливість потрапити у парк через тротуар, який буде пролягати на місці «Тамари».

Територія за кінотеатром зараз знаходиться в оренді, але я сумніваюсь, що вона колись буде забудована, адже на ній знаходиться велика кількість мереж. А тому, використовуючи її, біля «Гранату» плануємо зробити гарну площу із фонтанами та скульптурними композиціями. Взагалі, елементи оздоблення в українському стилі, використані при оформленні території біля «Гранату», думаю, будуть застосовані і в ході реконструкції центральної частини міста.

— Як у період донедавна активної розбудови міста взагалі працюється архітектурі?
— Непросто. Але завдяки тому, що колектив підібрався непоганий, до роботи кожен підходить відповідально. При необхідності працівники архітектури залишаються і після роботи, ігноруючи інколи й обід. А питань, які потребують вирішення, багато.

Скажу навіть більше: проблем, які не можна вирішити, немає. Просто не всі вони у нашій компетенції, а за окремі наші ініціативи часто отримуємо критику. І взагалі, так уже склалося, що більше часу ми проводимо у роботі із паперами та людьми.

Так, на прийом в архітектуру сьогодні йде дуже багато людей, але, що радує, черг зараз, на відміну від попередніх років, майже немає. Років зо два тому було так, що у середу — прийомний день — приходиш о 8-й ранку на роботу, а під дверима стоїть уже 10-12 відвідувачів. Зараз збільшилася кількість прийомних днів (вівторок, середа, четвер), і проблема майже вирішилася.

Заяв надходить дуже багато. За минулий рік, до речі, ми зробили звіт, згідно з яким 4,5 тисячі заяв було лише від самих приватників (людей, які мають намір приватизувати свої земельні ділянки, отримати дозвіл на будівництво на них або ж оформити виконане на ній самочинне будівництво). Крім того, від підприємств і організацій було близько 1,5 тисячі заяв.

— Незважаючи на кризу, життя все ж таки продовжується. Які проекти, на Вашу думку, будуть цього року реалізовані у місті?
— Всі проекти щодо житлового будівництва, які ведуть місцеві підприємства, такі, як «Агробудмеханізація» та «БМУ-53», будуть завершуватися і здаватися.

Крім цього, на стадії завершення будівництво житлових будинків, які ведуть київські фірми: ТОВ «Ізобуд» на вул. Бабкіна, ТОВ «ПП Інвест» на вул. Київський Шлях, 1, ЗАТ «КПМК-2» на вул. Головатого.

Обов’язково будуть розпочаті роботи із будівництва кварталу житлових будинків на Мануїльського (вони зараз на стадії експертизи). Впевнена, що буде завершено торгово-розважальний комплекс на 35-му кілометрі. Сподіваюсь, що «Системабуд», яка зводить будинки на місці колишньої ворсової фабрики, не спіткає доля «Цитаделі». Можливо навіть цьогоріч розпочнеться будівництво житлових будинків на Привокзальній.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1353
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою