АвторизаціяРеклама

» » Туалети в школах Бориспільщини наганяють жах

Туалети в школах Бориспільщини наганяють жах

Новини в Борисполі

Школа. В це слово вкладено стільки всього... Для школярів – це, насамперед, перші перемоги і поразки, перші непорозуміння, перші пригоди, друзі, вороги, домашні завдання, це перші кроки в свідоме життя...

Школа – це моральна відповідальність за учнів, за рівень їхніх знань, за становлення їхніх особистостей, за їхнє психічне здоров’я. Я сказала щось нове? Ні. А тепер про те, про що не кожен з вас знає. «Доросле» і «свідоме» життя наші діти пізнають.. у туалетах. Так, у звичайних шкільних туалетах.

У сільських вбиральнях про «любов і ненависть» розкажуть побілені цегляні стіни, незважаючи на те, що однією з основних проблем українських шкіл у селах є відсутність централізованого водопостачання і каналізації. Більшість сільських освітніх закладів додатково обладнано вигрібними ямами, розташованими на відстані 50-75 м від приміщення шкіл. Додатково — для школярів, адже учительський туалет є у приміщенні. Учні вимушені за будь-яких погодних умов вибігати на вулицю, чекати своєї черги. Тому проблема забезпечення школи базовими умовами (безпечним питним водопостачанням і відповідними туалетами) є актуальною.

Користування брудними холодними туалетами негативно впливає на здоров'я дітей і викликає порушення функцій сечостатевої системи, збільшення загрози виникнення інфекційних і онкологічних захворювань, уповільнення розвитку організму загалом. Якщо пам’ятаєте, зараз зима, і «туалетне» питання знову назріває. І чому б не обговорити та прийняти таку програму, як «Шкільні туалети». Якщо в містах це питання вирішується, то в сільській місцевості це болюча проблема споконвіку. Надвірні туалети, м’яко кажучи, не зовсім добре облаштовані. Там немає води, вони не під’єднані до каналізації. Та й у школі, де туалети у приміщенні, чисто естетичні умови не дуже приємні.. У шкільних туалетах, як правило, є холодна вода і немає мила, наприклад. А ще школярі хотіли б мати в туалетних кімнатах сушарки для рук, рушники, туалетний папір, гарячу воду, мило, а іноді хоча б холодну воду. На цьому про «безгігієнічну» адаптацію учнів до громадських туалетів, коли вихована вдома в чистоті дитина терпить усі шість уроків і п’ять перерв, бо не в змозі сходити до того страшного: загидженого, обкуреного, смердючого, без дверей — туалету, можна ставити крапку. Залізно...

Ще один вид адаптації дитини до середовища — принизь — і будеш крутим. Прояви дитячої агресивності та перевірки, «хто крутіший», були завжди. Але вся справа в тому, що спостерігається «омолодження» складу «крутих» школярів. І групові правопорушення створюються в окремих місцях. Здогадайтесь, де? Так, у шкільних туалетах. Агресивність у поведінці учнів, зокрема дівчат, із проявами антисуспільної поведінки, насторожують і самих же вчителів, але чомусь, хоча б для профілактики, заглянути на територію учнівської вбиральні не виявив готовності жоден з моїх співрозмовників, які «несуть добре і вічне», обгрунтовуючи небажання підготовкою до наступного уроку.

А от із 15 опитаних школярів (приблизно сьомий-восьмий класи) однієї із міських шкіл, половина були свідками знущання над однолітками чи меншими за себе. Так, це відбувалося в туалеті, щоправда, тоді, коли не було води у школі, і вони ходили на вулицю. Але перевага такого «ходіння» була в тому, що можна було й покурити, як кажуть, «не відходячи від каси». А так доводиться ходити «на ничку». Троє з опитаних хлопців засвідчили, що їм, власне, доводилося терпіти знущання від ровесників. Отож, у туалетах діти готуються до дорослого самостійного життя – курять, з’ясовують стосунки, міряються силою, а головне — споглядають «турботу» дорослих про їхнє здоров’я та світле майбутнє.

Хочеш дізнаватися новини Борисполя першим? — Підпишись на Telegram Движение Борисполя
Бориспільщина, Школа
Оціни новину →
Переглядів: 1360
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новости по теме