АвторизаціяРеклама

  1. Новини
  2. »
  3. Новини Борисполя
  4. »
  5. Куди покласти «лежачого поліцейського»?

Куди покласти «лежачого поліцейського»?

Новини Борисполя

Мешканцям Броварів 2007 рік запам’ятався будівництвом та реконструкцією доріг у місті. Однак, рівне дорожнє полотно стало надто привабливим для гонщиків-автомобілістів. Тому після відновлення доріг постала проблема встановлення засобів примусового зниження швидкості, які у народі звуться «лежачі поліцейські», тобто «штучна дорожня нерівність» (ШДН).
У Броварах, куди ще не дійшли працівники у помаранчевих спецівках, які ремонтують дорожнє покриття, нерівності переважно природні, тому там ШДН не потрібні. Але на центральних вулицях «лежачі поліцейські» не дають розігнатись водіям. Проте є і негативний наслідок. Вночі автомобілісти все одно розважаються на порожніх дорогах, влаштовуючи перегони, але тепер, гальмуючи на великій швидкості перед «поліцейськими», спричиняють нестерпний скрегіт, що розриває навпіл нічну тишу. Однак, зі свого досвіду пішохода скажу слово на захист цих засобів обмеження швидкості: по-перше, кожен водій береже своє авто, а, по-друге, тепер можна без остраху переходити дорогу пішохідним переходом і навіть безпосередньо «лежачим поліцейським». Зараз у перехожих збільшився масштаб маневрів: якщо раніше доводилось іти точно по «зебрі», то тепер ділянка між ШДН у радіусі десь 2-3 метрів стала практично безпечною.
Штучні обмежувачі швидкості встановлюються у місцях, де часто трапляються ДТП та існує ймовірна загроза пішоходам. Тому встановлення ШДН на вул. Незалежності біля зупинки «Тандем», безперечно, є доцільним. Через скупчення закладів відпочинку по обидва боки дороги вже мали місце випадки травмування перехожих, які знаходились у стані алкогольного сп’яніння. Та й узагалі — це центральна вулиця, яка завжди переповнена людьми.
Та спірним є встановлення «лежачих поліцейських» на зупинках, адже багато водіїв, оберігаючи автомобілі від пошкоджень, намагається об’їхати ШДН, завертаючи правими колесами на територію зупинки. А усі ми знаємо, як далеко виходять на проїжджу частину люди, які чекають на маршрутку.
На сесії Броварської міської ради, що відбулась ще 20 грудня 2007 р., один мешканець нашого міста звернув увагу депутатів саме на недоцільність встановлення «поліцейського» на зупинці «7 школа». Але тоді депутати обмежились висловлюваннями про те, що врятовані життя варті розміщення цих засобів обмеження швидкості. Хоч і пообіцяли встановити бар’єри чи якусь огорожу на зупинці. Станом на 11 березня 2008 р. зупинку ще й досі не обгороджено.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1700
Рейтинг: 5.0/1

Коментарі

avatar

Новини за темою