АвторизаціяРеклама

» » Небезпечне сусідство у Воронькові

Небезпечне сусідство у Воронькові

Новини в Борисполі

Небезпечне сусідство у Воронькові Мешканці вулиць Кільцевої і Леніна, що у селі Воронькові Бориспільського району, забили на сполох: поряд із житловими будинками знаходиться шкідливе виробництво...

Після розпаду КСП «Вороньківський» ангари для зберігання картоплі були викуплені і кілька років використовувалися під складські приміщення для пластику. Це ще тоді створювало незручності для мешканців прилеглих будинків, оскільки «великі фури привозили пластик; розвантажувати удень не вистачало часу, вони залишались ночувати під нашими дворами». Водії залишали після себе велику кількість сміття, вихлопні гази від машин.

Вороньківці сподівалися, що незабаром буде обладнано території для вантажівок. Проте замість цього восени 2007 р. в ангарах розпочалось виробництво побутового утеплювача на основі пластику. «З того часу навкруги стоїть їдкий сморід, при диханні у горлі дере, ніби дихаєш парами кислоти», — скаржаться люди.

У січні 2008 року депутатська комісія, відвідавши підприємство (його назва — ТОВ «Тагевілль»), виявила, що «в приміщенні, яке було надане під складське, відбувається виробництво пінопласту». Тому, за словами сільського голови Ігоря Заборного, підприємство зобов’язали надати необхідні висновки із дозволами на відкриття виробничих цехів.

Нещодавно ТОВ «Тагевілль» подало заяву до сільської ради про дозвіл на виробництво побутового утеплювача на основі пластмаси і лабораторні дослідження санепідеміологічної станції, де йдеться про те, що показники хімічних речовин у повітрі і ґрунті не перевищують допустимі норми. Та, як повідомили кореспонденту у Бориспільській санстанції, це лише попередні лабораторні дослідження, а не дозволи на виробництво. До того ж, у санепідеміологічній службі стверджують, що про існування ТОВ «Тагевілль» вони дізналися тільки тепер.

За «Державними санітарними правилами», ширина санітарно-захисної зони повинна бути не менша, ніж 100 метрів. До того ж, ця санітарно-захисна зона повинна мати дерево-чагарникові насадження не менше 20 м. Але між підприємством і житловими будинками зелених насаджень немає. Є лише гори пінопласту і дорога з твердим покриттям.

Як це вплине на здоров’я людей, достеменно невідомо. Адже при виготовленні виробів із пластмаси можуть виділятися небезпечні хімічні токсичні речовини, серед яких стирол, формальдегід, бензол і фенол, які подразнюють слизові оболонки очей, дихальних шляхів, шкіру, можуть стати причиною ракових захворювань, анемії тощо.

Чи знайдуть відповідь мешканці вулиць Кільцевої і Леніна на ці запитання? За словами доктора медичних наук, професора Леонтія Івановича Сандуляка, кожна людина має право на вільний доступ до інформації про стан довкілля, право на безпечне життя, про це йдеться у статті 50 Конституції України. Окрім того, кожне підприємство, якщо воно пов’язане зі шкідливим виробництвом, обов’язково повинне зробити оцінку впливу на навколишнє середовище, тобто екологічну експертизу, яку має опублікувати у пресі. Та все це потрібно робити до початку виробництва, щоб люди знали про засоби захисту від можливих впливів на довкілля, зокрема на здоров’я.

Та, на превеликий жаль, у Бориспільському районі такий випадок непоодинокий: спочатку приватні підприємства відкривають виробництво, а лише потім, коли про це стає відомо громадськості і люди виступають «проти», починають виділяти земельні ділянки, виготовляти необхідні документи на законність існування даної структури. І Вороньківське ТОВ «Тагевілль» тому яскравий приклад!

Хочеш дізнаватися новини Борисполя першим? — Підпишись на Telegram Движение Борисполя
Бориспільщина, село Вороньків
Оціни новину →
Переглядів: 1760
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новости по теме