АвторизаціяРеклама

» » На Книшовому кладовищі буде Пантеон пам’яті

На Книшовому кладовищі буде Пантеон пам’яті

Новини у Борисполі

На Книшовому кладовищі буде Пантеон пам’яті На Книшовому кладовищі буде Пантеон пам’яті, а не розважальний заклад мера міста. Донедавна плани щодо реконструкції були тільки мріями, про які дискутували, схвалювали чи засуджували. І ось після громадських слухань у міській раді (на які, до речі, з’явилося небагато бориспільців) майбутній Меморіальний комплекс чи, як його ще називають, Пантеон пам’яті набув реальних обрисів.

Та почалися конкретні роботи і з’явилися перші плітки довкола цього питання, спростувати чи підтвердити які «Вісті» попросили міського голову А.Федорчука: «Пліток довколо реконструкції дійсно багато. Тож хочу спростувати першу із них: ні я, ні мої родичі не плануємо будувати там ні ресторан, ні кафе. Думка навести лад на кладовищі з’явилася у мене та працівників міськвиконкому після трьох суботників, проведених на його території. Адже через деякий час після того, як ми провели там черговий суботник, склалося враження, ніби там ніхто не прибирав. Сьогодні це кладовище перетворене на сміттєзвалище, куди вивозять гній та старі меблі. До того ж, не можна далі миритися із актами вандалізму, які там зараз стали постійним явищем.

Звичайно, якщо розглядати це питання крізь призму «ковбаси», то це дорого і не треба за це братися взагалі. Якщо ж його розглядати крізь призму того, що ми повинні шанувати і поважати пам’ять тих, кого серед нас уже немає, то реконструкцію, без сумніву, варто проводити. Приємно, що присутні на громадських слуханнях одноголосно підтримали ідею міськвиконкому щодо проведення там реконструкції. Тож ми вже заключили договір із ритуальною службою, яка із 11 лютого розпочне там роботи щодо перепоховання. Перепоховання усіх останків буде здійснено за християнськими звичаями, зі священиком та представниками санепідемстанції. Ми звернулися до людей із проханням перепоховати своїх родичів на інші кладовища.

Той, хто має таке бажання, може звернутися до нас (але робити це треба терміново), і ми за кошти міста зробимо перепоховання. На це піде, мінімум, два-три місяці, тому що за приблизними підрахунками там близько 250-ти могил. Конкретнішу цифру можна буде назвати під час робіт. Самою ж реконструкцією передбачено монумент П. Чубинського, а від нього, як промені сонця, будуть відходити алеї: Алея скорботи, Алея пам’яті, Алея чорнобильців, Алея тих, хто загинув під час голодоморів тощо.

Багато буде нових насаджень, квітів. Це буде, з одного боку, і окрасою міста, і Пантеоном пам’яті, куди кожна людина при бажанні зможе прийти і замислитися над сенсом життя. Це місце повинно бути відомим не тільки у Борисполі. Думаю, що воно обов’язково буде внесене до туристичного маршруту Бориспільщини. А щодо чистоти і порядку, яких там не дотримувалися самі ж бориспільці протягом багатьох років, то планується наймати штат, який і буде обслуговувати Пантеон. Не виключено також, що у нічний час територія буде зачинена для відвідувачів.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль
Пантеон пам’яті, Книшове кладовище, Бориспіль
Оціни новину →
Переглядів: 1564
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новини за темою