АвторизаціяРеклама

» » Підприємці з «лоховки» ще мають вибір

Підприємці з «лоховки» ще мають вибір

Новини в Борисполі

Підприємці з «лоховки» ще мають вибір Але як же важко зриватися із вигідного, насидженого місця, навіть якщо перспектива і багатообіцяюча!
Переговори тривали близько року. Минулої осені я була присутня на виїзній зустрічі підприємців «лоховки» з міським головою Анатолієм Федорчуком та начальником Бориспільського управління архітектури і містобудування Мирославою Степанівною Шкребтієнко. Безпосередньо на місці власникам кіосків показували проект облаштування території, місце розташування торгового центру, його вигляд на фото. Але так і не вдалося пробитися крізь стіну небажання що-небудь чути. Фактично та зустріч знову закінчилася нічим. Складалося враження, що частина підприємців не довіряє ні міській владі, ні сусідам, які працюють поруч, а інші, можливо, й хотіли б зробити крок назустріч, проте не наважуються.
— Ситуація нині мало змінилася від часу розмови, — повідомила кореспонденту Мирослава Степанівна. — Схоже, підприємці сподіваються, що вони зможуть залишитися на своїх місцях. Але міська влада налаштована рішуче: «генделики» своє віджили. І «лоховка» — тільки перша на черзі. В усіх нових багатоповерхівках сьогодні на перших поверхах проектуються приміщення для торгівлі та побутового обслуговування населення.
Для більшості ж підприємців незабаром закінчуватиметься термін оренди землі, на якій розташовані їхні кіоски, і його уже не продовжуватимуть. Міська влада підібрала близько двадцяти земельних ділянок, де можна розмістити торгові точки, і де населення потребує таких послуг. Їх ми будемо пропонувати підприємцям. Тож сьогодні вони ще мають вибір.
— А як же торговий центр?
— Його планували, насамперед, заради підприємців, які мають торгові точки на цій території. Хоча ще довелося б переконувати жителів сусідніх будинків, які категорично проти торгових об’єктів на цій території. Їм важко заперечувати: центр міста пересичений торгівлею. Та оскільки самих підприємців вчасно не зацікавила ідея спільного будівництва, вона вже втратила свою актуальність. Більше місця залишиться для скверу.
Розмову продовжила із начальником юридичного відділу Бориспільського міськвиконкому Олександром Анатолійовичем Денисовим.
— Оскільки сесією прийнято рішення про створення площі Чубинського, то малим архітектурним формам там не місце. Тим більше, що всі кіоски в тому районі стоять із порушенням містобудівної документації.
Згідно із затвердженим нещодавно Генеральним планом забудови міста, там повинна проходити 45-метрова «червона лінія», у межах якої взагалі не повинні знаходитися будь-які споруди.
На сьогодні уже є підприємці (їх близько 30%), які після проведених консультацій згодні поміняти свій кіоск на «лоховці» на земельну ділянку, де можна буде розташувати торговельний об’єкт. Усі ці ділянки не в центрі міста, але і там люди потребують торговельних послуг. З іншими підприємцями також ведуться переговори. Сподіваюся, до судової тяганини не дійде.
— Але ж це одні з перших підприємців Борисполя. Саме вони почали «підгодовувати» міський бюджет!
— Вони також мали підтримку і сприяння міської влади, щоб піднятися і стати на ноги. Час уже рухатися далі і думати про перспективу, а не апелювати вчорашніми досягненнями. Тим більше, що міська влада не виганяє їх зовсім. Навпаки, їм планують запропонувати обмін їхніх земельних ділянок на нові, намагатимуться прискорити процес оформлення. Адже сьогодні набагато складніше проводити виділення землі, оскільки прийнято зміни до Земельного кодексу, які з 1 січня цього року зобов’язують усі ділянки виставляти на аукціон.
Як депутат округу, як житель мікрорайону, я категорично проти, щоб там зводили торговий центр. Якщо вже прийнято рішення про площу і сквер, нехай їхня територія не зменшується за рахунок ще одного магазину. Бориспіль не настільки багатий площами для скверів і парків, щоб так ними розкидатися.
Кіоски ж не мають жодного шансу залишитися на своїх місцях. І це стосується не лише «лоховки».
За стандартами «Євро-2012» існують особливі вимоги до центральних вулиць. У зв’язку із цим із Київського Шляху прибиратимуть усі малі архітектурні форми. І це вже вимоги не рівня міської влади.
Можливо, декому із читачів проблема «лоховки» видасться старою і набридлою. Але йдеться про підприємців, які дуже багато зробили для розвитку Борисполя. Дуже хотілося б, щоб вони зуміли досягти порозуміння із міською владою, і не мали приводу шкодувати за втраченими можливостями.

Ірина Голуб

Хочеш дізнаватися новини Борисполя першим? — Підпишись на Telegram Движение Борисполя
лоховка, борисполь
Оціни новину →
Переглядів: 2101
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar

Новости по теме