16 червня: цей день в історії Бориспільського краю

Новини Борисполя

16 червня: цей день в історії Бориспільського краю Сьогодні 16 червня 2020 року. Редакція міськрайонного інтернет-видання «Це Бориспіль» продовжує розповідати історію Бориспільщини у вигляді значних подій які сталися цього дня у різні роки.

16 червня 1975 року пішов із життя Герой Радянського Союзу, уродженець села Рогозів Бориспільського району Іван Іванович Братусь. На алеї слави в місті Бориспіль (центральний міський парк) йому встановлений бюст. Також, його ім'ям названа одна з міських вулиць. Останні роки життя проживав у Києві. Нагадаємо, І.Братусь був командиром розрахунку 297-го окремого винищувально-протитанкового дивізіону (322-та стрілецька девізія, тринадцятої армії, Центрального фронту). У вересні 1943 року, в боях при форсуванні річок Сейм, Десна і Дніпро, Іван знищив 5 танків, 6 кулеметних розрахунків, 8 дзотів і чимало живої сили противника.

16 червня 2013 року на стадіоні "Прогрес" у місті Баришівка футбольний клуб "Бориспіль" переміг ФК "Баришівка". На 14-й хвилині відзначився Тарасюк – забивши перший гол та відкривши рахунок у матчі. На 40-й хвилині Дорогань відібрав м’яча в суперника і забив другий гол. На 58 хвилині гри баришівці зрівняли рахунок. Лише на 75 хвилині Тарасюк зміг заволодіти м’ячем та забити вирішального – переможного – гола! Матч завершився з рахунком 3:2 на користь бориспільців.

16 червня 2014 року п’ятнадцять учнів загальноосвітніх шкіл міста Борисполя розпочали туристично-краєзнавчий похід ІІІ рівня складності на річці Чорний Черемош, що протікає територією Чернівецької та Івано-Франківської областей. Тривав похід до 30 червня. Організатори походу – Бориспільський міський центр туризму та краєзнавства учнівської молоді.

16 червня 2018 року завершився чемпіонаті України з легкої атлетики. На ньому спортсмен із Бориспільщини Андрій Рудий став чемпіоном України. На дистанції 2000 метрів із перешкодами він показав найкращий результат та виконав норматив першого спортивного розряду серед юнаків 2001 року народження й молодших. Чемпіонат проходив 13-16 червня 2018 року в місті Луцьк.

Знаєте більше історичних дат? Надсилайте їх на нашу електронну пошту: info@borispol.org.ua.

Хочеш дізнаватися новини Бориспільщини першим? — Підпишись на Telegram-канал Це Бориспіль