АвторизаціяРеклама

» » » Віктор Іванович Йова

Віктор Іванович Йова

Відомі земляки

Віктор Іванович Йова Віктор Іванович Йова народився в місті Борисполі, в родині службовця, 8 серпня 1927 року. До війни закінчив сім класів Бориспільської середньої школи №3, після війни – ремісниче училище при ДВРЗ. Працював помічником машиніста.

Ще в ранньому дитинстві проявив любов до малювання. Він багато читав про мистецтво, вивчав відповідну літературу, одним словом розвивався в цьому напрямку. 1948 року здав екстерном екзамени за 10 класів, вступив до Київського училища декоративно-прикладного мистецтва. Паралельно відвідував столичну літературну студію. Писав вірші. Після закінчення навчання в училищі працював художником у різних організаціях Борисполя.

Довгий час Віктор Іванович виношував мрію про створення музею рідної Бориспільщини. Для цього вивчав архівні матеріали, збирав по селах старовинні речі. Врешті-решт мрія здійснилась. У листопаді 1967 року було відкрито музей по вулиці Шевченка, 2, що в Борисполі.

Упродовж 30 років В.І.Йова був його директором. Усі свої знання, досвід та енергію він вкладав у дослідження історії рідної Бориспільщини.

Він об’їздив усю Київщину, їздив Україною, багато працював в археологічних експедиціях Київського інституту археології. Це дало можливість професійно підійти до створення археологічних пам’яток Бориспільського району. Саме завдяки Віктору Івановичу на сьогодні музей має найбільшу збірку археологічних матеріалів, представлених в експозиції музею.

Як талановитий художник, він упродовж 30-ти років створював свій мистецько-музейний світ. Спеціально для музею написав чимало тематичних творів, які доповнили музейні експозиції. Адже на картинах Віктора Йови можна побачити краєвиди Борисполя та інших місцевостей Бориспільщини, де він перебував в археологічних експедиціях та змальовував зниклі місця, описані очевидцями.

Завдяки подвижницькій праці Віктора Івановича Йови, Бориспільський державний історичний музей став одним із найкращих у Київській області.

Пішов із життя Віктор Іванович у 1998 році. Його справу продовжила донька – Наталія Вікторівна Йова, яка з кінця 1990 року і до сьогодні очолює музей.

Земляки, історик, музей
Переглядів: 305
Рейтинг: 5.0/2

Залиш свою думку

avatar