АвторизаціяРеклама

» » » Прудкий Микола Петрович

Прудкий Микола Петрович

Відомі земляки

Прудкий Микола Петрович Микола Петрович Прудкий народився 20 травня 1922 року в селі Дударків (нині Бориспільського району Київської області). Українець.

З 1943 року був членом КПРС. У 1938 році закінчив неповну середню школу і вступив до Ніжинського технікум механізації сільського господарства.

У 1940 році, після другого курсу, Микола Петрович призваний до лав Червоної Армії і його було направлено на навчання до танкового училища. У боях радянсько-німецької війни з березня 1942 року. Воював у 89-й танковій бригаді командиром розвідувального взводу. Був радянським офіцером у званні лейтенант, Герой Радянського Союзу, в роки радянсько-німецької війни командував розвідувальним взводом 203-го танкового батальйону 89-ї танкової бригади 1-го танкового корпусу 11-ї гвардійської армії Західного фронту.

Під час Курської битви (біля села Краснікове Орловської області) був важко поранений, але продовжував бій. Помер у медсанвзводі 16 липня 1943 року.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 4 червня 1944 року за мужність і героїзм, проявлені в боях з німецько-фашистськими загарбниками в дні Курського битви лейтенанту Миколі Петровичу Прудкому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Нагороджений орденом Леніна, орденом Вітчизняної війни 1-го ступеня, медалями.

На місці бою на честь Героя встановлено обеліск. У селі Дударків, де народився Микола Прудкий, встановили бюст і пам'ятний знак, на будівлі школи - меморіальна дошка.Джерела:
Боевые звёзды киевлян. — Киев: Политиздат Украины, 1983.
Герои Советского Союза. Краткий биографический словарь. Том 2. М.: Воениз., 1988

Бориспільщина, відомі земляки
Переглядів: 3219
Рейтинг: 5.0/2

Залиш свою думку

avatar