АвторизаціяРеклама

» » » Михайлюк Олександр Вікторович

Михайлюк Олександр Вікторович

Відомі земляки

Михайлюк Олександр Вікторович Михайлюк Олександр Вікторович - музикант, піаніста-віртуоз, інтерпретатор. Народився 5 червня 1970 року у місті Бориспіль, Київської області. Мати – Оксана Василівна Розарьонова – піаністка, викладач по класу «фортепіано», батько – Віктор Григорович Михайлюк – військовий.

У 5 років хлопчик вперше виступив на сцені Бориспільського будинку культури як співак. Партію роялю виконувала мама. З тих пір жоден концерт не обходився без Сашкових виступів.

У 6 річному віці зарахований до Київської спеціальної музичної школи ім. М. В. Лисенка. А в 1979 р. виступав на державному концерті, що проходив в Палаці «Україна», виконавши концерт ре-мажор Й. Озефа Гайдна в супроводі симфонічного оркестру під керівництвом Ф. Глущенка.

За особистою вказівкою В. Щербицького родині хлопця були подаровані квартира в Києві та рояль.

У 1981 році Михайлюк стає учнем школи-десятирічки при Московській державній консерваторії ім. П. І. Чайковського в класі заслуженого вчителя Є.М. Тімакіна, а через 2 р. – учнем професора Є.В. Малініна.

У 1984 р. український композитор М.Сільванський присвячує юному піаністу концерт-фантазію для фортепіано з оркестром й хором, що пройшов вдало в Київській консерваторії ім. П. І. Чайковського.

7 квітня 1986 р. з великим успіхом Олександр виконує концерт № 1 сі-бемоль мінор П. І. Чайковського у Великому залі Київської державної консерваторії з симфонічним оркестром під керівництвом Р. Кофмана.
Будучи студентом, у 1989 р. на запрошення Міжнародної Бахівської Академії, має гастрольний тур містами Німеччини з камерним філармонічним оркестром під керівництвом Х. Ріллінга.

Як одного з найкращих піаністів, консерваторія направляє Олександра на Міжнародний фестиваль в Людвігсбург (Німеччина). Преса захоплено говорила про виступ молодого музиканта.

Відмінно закінчивши Московську консерваторію у 1992 р., Олександр вступає до аспірантури.

18.08.1993 р. у Ялті проходив І Міжнародний фестиваль «Оксамитові сезони Криму», куди були запрошені відомі місцеві та зарубіжні виконавці. Михайлюк виконує концерт № 3 для фортепіано з оркестром С. Рахманінова з симфонічним оркестром Кримської філармонії під керівництвом Ф. Мансурова і концерт ля- мажор В. А. Моцарта під керівництвом диригента О. Гуляницького. У 1994 р. з відзнакою закінчує аспірантуру.
Ім’я О. Михайлюка занесено на мармурову дошку пошани.

У 1994-1996 рр. у Москві з повними аншлагами проходять концерти Михайлюка з музикознавцем С. Виноградовою, де звучить Бах, Шуман, Шопен, Рахманінов, Чайковський, Стравінський.
З 1996 р. на запрошення відомого піаніста Л. Бермана їде на стажування до Вищої школи ім. Ф. Ліста у Веймар (Німеччина). З цього моменту Олександр живе та працює в Німеччині.

О. Михайлюк є багаторазовим стипендіатом (стипендія Міністерства Культури Тюрингії; стипендія Шопенівської спілки в Ганновері; стипендія ім. Р. Вагнера; премія AO BMW). Переможець міжнародних конкурсів: CLASSICA NOVA (Ганновер, Німеччина); конкурс молодих європейських виконавців в Лейпцигу (Німеччина); міжнародний конкурс Ф. Ліста; приз Міжнародного конкурсу молодих концертних виконавців (Нью-Йорк, США); гран-прі на Міжнародному конкурсі (Турин, Італія); міжнародний конкурс в Кітцінгені (Німеччина).
Довготривалі тури з сольними програмами в містах: Дюссельдорф, Берлін, Дортмунд, Мюнхен (Німеччина), Цюріх (Швейцарія), Відень (Австрія), Мадрид (Іспанія), Лондон (Великобританія), Каїр (Єгипет). Цей список можна ще довго продовжувати.

Працює в Державному театрі Шлезвіг-Гольштейн, як соліст і концертмейстер з симфонічним оркестром, знімається в ролі піаніста в телевізійному серіалі «Der Landarzt».

Головною опорою і музою завжди є його мама Оксана Василівна, яку він безмежно любить та оберігає.
В якій би країні Олександр не знаходився, він завжди намагається зустрітись з представниками української діаспори, спілкується рідною мовою, співає українські пісні, вивчає українську історію. Досконало володіє англійською, німецькою мовами, вільно розмовляє італійською, французькою.

Архівні записи концертів Михайлюка Олександра Вікторовича

Інформація взята з офіціної сторінки Бориспільського державного історичного музею у соцмережі Фейсбук.

відомі земляки, актор, музикант, піаніст
Переглядів: 201
Рейтинг: 5.0/1

Залиш свою думку

avatar