АвторизаціяРеклама

» » » Бориспільська міська книгарня для дорослих (бібліотека)

Бориспільська міська книгарня для дорослих (бібліотека)

Бориспіль із середини

Бориспільська міська книгарня для дорослих (бібліотека) Перша бібліотека в Борисполі з’явилась у 1895 році. Тоді при волосному правлінні відкрили громадську бібліотеку-читальню. Книг і газет там було небагато, але їх можна було взяти для індивідуального читання.

Після жовтневого перевороту в 1917 році в Борисполі відкрили бібліотеку для всіх бажаючих. Основу її книгофонду склали конфісковані в поміщика Камінського книги. В 1921-1922 роках нова влада конфіскувала в комерсанта Ейдельмана будинок під клуб, куди привезли меблі та чотири підводи книг російської та зарубіжної класики. Чимало книг було іноземними мовами. Хоча книги й були, але не було кому працювати, тому в 1923 році книги віддали в одну з бібліотек Києва.

Роком заснування районної бібліотеки в Борисполі прийнято вважати 20-ті роки минулого століття. Саме тоді з’явилась невелика бібліотека, організатором якої була Нюра Малютіна. В 1930 році – в будівлі маєтку поміщика Трепова – відкрили клуб, де знайшлося місце для бібліотеки. Завідував нею Когорець Микола Юхимович. Це й було початком створення районної бібліотеки.

Із часом книгарня розширилась, збільшивши фонди до 12 тисяч книг. Працювали дорослий і дитячий абонементи. Піць Павло Тимофійович обслуговував дорослих читачів, Крижова Варвара Олександрівна – дітей.

Станом на 1941 рік книжковий фонд районної бібліотеки складав близько 35 тисяч книг.

Під час фашистської окупації Борисполя, окупанти повністю знищили бібліотеку, а Когорця Миколу Юхимовича, завідуючого бібліотекою, розстріляли.

Відновили бібліотечну справу в 1945 році. 5 жовтня надійшло розпорядження Облвиконкому про відкриття у Борисполі районної бібліотеки. Розмістилась вона в будівлі, де тепер установа Бориспільського казначейства. Завідувачкою призначили Оксану Яківну Яцюту, бібліотекарем – Шульгу Анастасію Степанівну. Першими книжками в бібліотечному фонді були книги, що їх принесли з дому бібліотекарі та близько трьохсот книг зібраних серед населення.

В 1946 році на придбання книг, періодики, на господарські потреби почали виділяти кошти. Щоправда, на той період у бібліотеки не було постійного приміщення. Однак, книгарня працювала, зростав книжковий фонд, збільшувалась кількість читачів.

У 1951 році в районні бібліотеці провели реорганізацію: з її фондів виділили дитячу літературу. Це стало початком створення дитячої бібліотеки, яку очолила Клименко Віра Михайлівна.

1956 року в Борисполі побудували новий Будинок культури. Під районну бібліотеку віддали другий поверх. Тут були: абонемент, читальний зал, книгосховище, методичний відділ. Це була одна з кращих бібліотек області. Сюди запрошували гостей із Угорщини, Польщі, Англії, В’єтнаму, Асоціації бібліотечних працівників США, які вивчали бібліотечну справу Радянського Союзу. Постійним відвідувачем бібліотеки був і відомий різьбяр Петро Верна.

Поряд із роботою бібліотеки в місті паралельно створювались книгарні в селах. Завдяки цьому в 1977 році кожне село Бориспільського району мало свою бібліотеку. Як наслідок, було прийняте рішення централізувати бібліотечну мережу, що об’єднало районну, дитячу та 37 сільських бібліотек в єдину систему. Сталось це в 1978 році. Цього ж року бібліотеку для дорослих розмістили в новому приміщенні, в якому працює і сьогодні.

2004 року бібліотечну галузь району децентралізували. На базі центральної районної, дитячої та бібліотеки філії мікрорайону «Бориспільський» створили міську централізовану бібліотечну систему (МЦБС), а фонди сільських бібліотек передали на баланс сільських рад. Станом на сьогодні, до складу Бориспільської МЦБС входять 3 книгарні: міська центральна бібліотека, міська дитяча бібліотека та бібліотека-філія.

В приміщенні центральної міської бібліотеки 2010 року був відкритий культурно-мистецький інформаційно-довідковий центр. У бібліотеках системи постійно проводяться масові заходи, влаштовуються зустрічі з цікавими людьми, експонуються виставки українських та місцевих художників і майстрів декоративно-прикладного мистецтва, проходять презентації книг, діють клуби за інтересами.

Бібліотечний фонд налічує майже 73 тисячі примірників книг та періодичних видань. Протягом року бібліотеками системи користуються близько 10 тисяч користувачів. У бібліотеках постійно проводяться масові заходи з популяризації книги та читання, мистецькі виставки, влаштовуються зустрічі з цікавими людьми.

Бориспільська МЦБС є міським центром надання послуг доступу до офіційної інформації, спілкування та громадської активності. Мета – забезпечити право людей на інформаційне обслуговування. Бібліотека – комфортний простір для книги і читача, тут цікаво і затишно, є доступ до Wi-fi та комп’ютери, якими можна користуватися безкоштовно. В бібліотеках створені зони для відпочинку, дитячі куточки, щоб відвідувачі могли з користю проводити своє дозвілля.

Одне з головних напрямків роботи залишається національно-патріотичне та правове виховання молоді: популяризація літератури з краєзнавства та профорієнтації, допомога шкільній програмі. Бібліотеки системи і надалі залишаються територією добра, толерантності та єдності. Внутрішньо-переміщені особи, які залишили рідні домівки на Сході України і Криму, учасники АТО та члени їхніх родин, люди з особливими потребами знаходять допомогу і підтримку в бібліотеках.

В міській бібліотеці – у співпраці з Бориспільським територіальним центром надання соціальних послуг – 2014 року створений Університет третього віку, де літні особи проходять безкоштовне навчання з комп’ютерної грамотності.

Для реалізації творчих здібностей користувачів у міській бібліотеці (в рамках проекту «Творча майстерня» (2013-2019)) проводяться майстер-класи, виставки творчих робіт, заняття з арт-терапії, зустрічі з творчими особистостями, письменниками та поетами.

Із метою забезпечення потреб читачів в інформації про Євроінтеграцію України в центральній та міській дитячій бібліотеках створені Пункти європейської інформації (ПЄІ), де проводяться бесіди, огляди літератури та інформаційні повідомлення з даної тематики. Протягом 2015-2019 років у читальному залі міської бібліотеки діє проект «Бібліоглобус», в рамках якого щоквартально проходять літературні подорожі країнами Європи та світу.

Міська центральна бібліотека
Директор: Кручиніна Жанна Борисівна
Адреса: м. Бориспіль вул. Європейська, 6
Графік роботи відділу обслуговування читачів:
Вт-Пт – 10:00-19:00
Сб-Нд – 10:00-17:00

Наші контакти:
Телефон: (04595) 6-10-24
Сайт МЦБС: http://www.mcbs.org.ua/
E- mail: info_biblioteka@ukr.net
Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/pg/biblio.boryspil/posts/?ref=page_internal
Instagram: https://www.instagram.com/biblioboryspil/

Бориспіль із середини, наші проекти, книгарня, Бібліотека
Переглядів: 345
Рейтинг: 5.0/1

Залиш свою думку

avatar