АвторизаціяРеклама

» » » В об’єктиві: Одна з церков міста Бориспіль (ХІХ століття), можливо Михайлівська

В об’єктиві: Одна з церков міста Бориспіль (ХІХ століття), можливо Михайлівська

Фотоісторії міста

В об’єктиві: Одна з церков міста Бориспіль (ХІХ століття), можливо Михайлівська Це Бориспіль. Центральна частина міста. В центрі світлини церква на п’ять куполів. Ліворуч від неї дзвіниця. Перед церквою багато людей, у тому числі дітей. Видно, як діти тримають хрести. Видно хоругву з образом Ісуса Христа. Видно знамена, хоч і не зрозуміло, що на них зображено.

Більшість людей стоїть на колінах. Мабуть невідомий фотограф відзняв ту мить, коли в храмі проводили один із церковних обрядів.

Якщо хтось із читачів зможе доповнити нашу розповідь, пишіть у коментарях.

Нагадуємо, колектив інтернет-видання "Це Бориспіль" збирає фотоархів для висвітлення історії Бориспільського краю. Присилайте свої світлини (фотографії) про Бориспіль та Бориспільський район нам на електронну пошту (info@borispol.org.ua) та розповідайте, що на них зображено. Тільки разом ми зможемо зібрати та зберегти історичну пам’ять про наш край.

церква, історія, ХІХ століття, Бориспіль, фотоісторії
Переглядів: 631
Рейтинг: 5.0/2

Залиш свою думку

avatar
1
1
На початку XX століття у містечку Бориспіль Переяславського повіту було 5 церков - Михайлівська, Борисоглібська, Миколаївська, Різдва Богородиці та св. Діонісія. Найстарішими були муровані Борисоглібська - 1825 рік побудови та Різдва Богородиці - 1827 рік. На цій світлині може бути зображена Михайлівська церква, яку побудували 1898 року на місці старого однойменного храму козацьких часів. П'ятиверха Михайлівська церква з прибудованою дзвіницею мала необарочні грушоподібні верхи, що було і є ознакою українськості в архітектурі. При храмі діяла жіноча церковноприходська школа. Великі розміри храму пояснюються кількістю парафіян, яких, за даними Клірової книги 1912 року, було 4 тисячі!

avatar