АвторизаціяРеклама

У Вишеньках відзначили день села

Події

Село Вишеньки веде своє літочислення з давніх давен. На землях, де розташувалася ця мальовнича слобода, дослідники виявили археологічну пам’ятку зарубинецької культури (ІІ ст. до н.е.), знайдені об’єкти бронзової доби, милоградської та київської культур. Щоправда нині вишеньківці ведуть лік своїму селу з часів першої згадки про Вишенькі, датоване 1101 роком. У літописі згадано, як Володимир Мономах, під час загрози нападу половців, закликав князів зібратися "вси братия по Золоче й озере Долобском" на з’їзд для організації відсічі ворогам. А днем пошанування рідного села, вишеньківці призначають на осінь.

По-перше, це пора підведення підсумків. По-друге, у вересні 1943 року село Вишеньки звільнили від окупантів – німецько-фашистських загарбників. Цього року День села відзначили 21 вересня. Як проходило святкування бачили наші кореспонденти.

Святкувати день села Вишеньки прийшло чимало людей. 918 років – не ювілей, але кожен поважаючий себе вишеньківець мав за честь прийти на святкування. Тому на площі перед будинком культури, як то кажуть, ніде було впасти яблуку.

Силами та за сприяння працівників Вишеньківської сільської ради, депутатів, представників виконавчого комітету в цей день для вишеньківців нагороджували, вручали подарунки, розважали піснями і танцями, проводили конкурси з призами. Для малечі працювали надувна гірка, батути, пригощали солодкою ватою. Можна було покататися на коні, поні та фаетоні. Свої роботи представляли майстри художньо-прикладного мистецтва. Працювала філателістська виставка "Перші марки Української держави 1918-1923 роки".

Як і заведено в кожній родині, "іменинникам" дарували подарунки – відзначали працьовитих і небайдужих жителів села. "Адже завдяки їм та нам із вами, – зазначила в своїму привітальному слові голова Вишеньківської сільської ради Тетяна Кулинич, – село Вишеньки завжди залишатиметься найкращим місцем на землі".

Відзначили АТО-вців, господарів зразкових садиб, колектив ансамблю "Вишенька", освітян. Привітали довгожителів села; тих, хто народився 21 вересня; подарунки отримали найменші жителі; передали подарунки трьом багатодітним родинам. Вітальні слова прозвучали на адресу новоствореної родини Прожейків – Євгенія та Тетяни, які стали на весільний рушник14 вересня. Зараз молодята в весільній подорожі, тому подарунок отримала свекруха. Відзначили команду вогнеборців МПО с.Вишеньки; спортсменів; відданних своїй справі небайдужих вишеньківців; підприємців.

Між нагородженнями присутніх тішили піснями художні колективи "Вишенька", "Бортничанка", співала Аня Угрин. Виступала Оксана Григорчик. Танцювальний номер "Їдемо, їдемо в сусіднє село"показали першокласники Вишеньківської школи І-ІІІ ступенів. Вірші читали вихованці дитячого садочку "Вишенька". Танцем привітали учні клубу спортивного танцю "Діамант еліт". Родзикою свята став виступ актора, який дуже вдало копіює славнозвісну Вєрку Сердючку.

Колектив сайту "Движение Борисполя" приєднується до всіх привітань на адресу громади села Вишеньки. Бажаємо, щоб у ваших домівках завжди панував мир і злагода, ви жили в добрі, достатку та в здоров’ї. І щоб село Вишеньки залишалось найкращим місцем на землі: зі своєю унікальною історією та надзвичайними людьми.

Вишеньки, Бориспільський, день, Район, Села, село
Просмотров: 630
Рейтинг: 5.0/3

Комментарии

avatar