АвторизаціяРеклама

У Борисполі відкрили пам’ятник Павлу Чубинському

Сьогодні, напередодні Дня Конституції України, в місті Борисполі відбулося відкриття пам’ятника Павлу Платоновичу Чубинському на території Книшового меморіального комплексу. В заході взяли участь представники влади міста Борисполя, Бориспільського району, був присутній міський голова Анатолій Федорчук, секретар районної ради Іван Недогибченко, голови сільських рад села Іванків, Кучаків, Любарці. Особисто приїхав голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін. Освячував пам’ятник Павлу Платоновичу предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній. Також був запрошений народний артист України Володимир Гришко, який виконав Славень України. Крім того, на відкриття прийшло чимало бориспільців, щоб ушанувати пам’ять про визначного земляка.

Як сказав скульптор Олексій Пергаменщик, він намагався передати в граніті Павла Чубинського в той момент, коли він писав слова тексту, який потім стане славнем України. Поет стоїть на постаменті, обпершись лівою рукою на декоративну колону. В правій руці він тримає перо, яким ніби пише: Ще не вмерла України...

На лицьовій частині постаменту, на якому стоїть Павло Платонович, розміщено рушник із повним текстом вірша. На лівій частині маємо печатку війська Запорізького. На правій – музичні інструменти, зокрема й козацька бандура. На задній частині повідомлення: коли встановлений, хто скульптор, хто архітектор, за чиї кошти встановлений, хто підтримував.

Серед іншого варто сказати, що подякували скульптору Олексію Пергаменщику та Володимиру Шалімову, підприємство якого допомагало встановлювати пам’ятник. Епіфаній нагородив Анатолія Федорчука медаллю святого архістратига Михаїла. Ще предстоятель нагородив медалями двох офіцерів прикордонної служби України.

Також на відкритті відбулося вручення премії імені Павла Платоновича Чубинського. Цього року її здобула Яна Новоселицька, випускниця Бориспільського НВК "Дизайн-освіта" імені П.П.Чубинського.

На останок хочемо сказати, що це не останній відкритий у Борисполі пам’ятник. Зі слів міського голови Анатолія Федорчука, на Європейській площі планується встановити пам’ятник князю Борису.

Чубинський, Книшовий, Бориспіль, пам’ятник
Переглядів: 849
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar