АвторизаціяРеклама

Як Ляшка в Борисполі судили

Події

На 19 листопада 2019 року в Бориспільському міськрайонному суді було призначено слухання щодо клопотання про застосування запобіжного заходу (тримання під вартою) Олега Ляшка, якого звинувачують у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 346 ККУ (Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча). Прокурори Бориспільської прокуратури клопотали про затримання радикала на термін до 60 діб без внесення застави. Час розгляду – 14:00. місце проведення: судова зала в будівлі Бориспільської міської ради.

Задовго до початку судового засідання перед міською радою почав збиратись натовп. Були бориспільці, представники політичної партії "Радикальна партія Олега Ляшка", правоохоронці. На задньому дворі міськради стояв автобус із поліціянтами всередині. Біля виходу з будівлі (ним зазвичай виводять підозрюваних після судових засідань) був передбачливо припаркований автозак (мабуть на випадок, якщо суддя все таки ухвалить рішення затримати О.Ляшка). Проїзд від вулиці Героїв Небесної Сотні патрульні перекрили, виставивши конуси. Вулицю Старокиївську не перекривали, але частково обмежили проїзд. Адже саме туди мав приїхати Олег Ляшко.

Так і трапилось. Вийшовши з автомобіля, він – у супроводі охоронців – попрямував до судової зали. По дорозі часто зупинявся, щоб перекинутися кількома словами з людьми. Навіть зупинився біля групи бориспільців, які протестують проти відновлення на посаді директора НВК "Ліцей "Дизайн-освіта" ім. П.Чубинського" Л.А.Власенко.

У судовій залі було ніде впасти яблуку. Було багато прибічників Олега Ляшка. Не менше прибуло й журналістів. Щоб зробити кілька гарних для сайту "Движение Борисполя", нашому журналісту довелось кілька годин просидіти наприсядки в безпосередній близькості від звинуваченого, звинувачувачів та судді.

Коротко, що вдалося почути. Олег Ляшко себе винним не визнав. Він пояснив судді, що, зустрівши Андрія Геруса в аеропорту "Бориспіль", пояснив останньому свою позицію. А вона полягає в тому, що Герус зрадив інтереси українців, нанісши шкоду енергетичній безпеці України, бо домовився про поставки з Російської Федерації електроенергії. Також він зауважив присутнім, що прокурори мали б подавати клопотання не на нього, а на Геруса, який, як вважає лідер Радикальної партії, є зрадником.

Адвокат, яка захищала в суді О. Ляшка, в своєму виступі звернула увагу судді на деякі "цікаві" моменти справи. Так, інцидент відбувся 6 листопада 2019 року. Ні в той день, ні в наступний у Геруса не було ніяких претензій до Ляшка. Тим більше, у своїх поясненнях він прямо про це каже. А вже 8 листопада Герус заявляє, що він є потерпілим, навіть показує синець, який розцінюють як легкі тілесні ушкодження. Щодо експертизи синця, її проводять лише 11.11.2019 року.

Звернула увагу адвокатка на показання свідків. Ті про бійку нічого не кажуть, втім свідчать, що була "...якась потасовка". Це на думку адвокатки не є підставою вважати, що її підзахисний побив Андрія Геруса. Тим більше, є відео, з якого видно, що Олег Ляшко нічого такого не зробив, яке про це заявляють прокурори.

Після виступів всіх представників сторін, суддя пішов у нарадчу кімнату для складення ухвали. Відповідно до неї, клопотання Бориспільської прокуратури суддя задовольнити частково, а саме ухвалив рішення про запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Крім того, Олег Ляшко має прибувати за вимогою слідчого прокурора чи суду, повідомляти про зміну проживання, утримуватись від спілкування з потерпілим чи свідками особисто чи інших осіб. Строк дії обов’язків, покладених судом, триватимуть до 00:00 17.01.2020 року включно.

Після озвучення ухвали Олег Ляшко дав коротку прес-конференцію для присутніх журналістів. Зокрема – не зважаючи на рішення судді не садити в його тюрму – він не задоволений. Бо, як вважає, це перший політичновмотивований процес в Україні.

– Я не вчиняв злочин, – зазначив О.Ляшко. – Злочин вчиняв Герус, який провів закон, зрадив країну, зрадив українські інтереси і працює в інтересах ворога. Я незадоволений тим, що на лаві підсудних сиджу я, а не Герус. Я незадоволений тим, що сьогодні ми маємо владу, яка фактично є співучасником цього злочину. Тому ми будемо боротись, ми зробимо все, щоб припинити захоплення Росією нашої української енергетики, знищення наших виробництв. Цей судовий процес проти мене – це спроба теперішньої влади обмежити мою діяльність, помститися, що ми говоримо правду. Ми зробимо все, щоб не дати нинішній владі продати країну.

В свою чергу Олег Ляшко повідомив, що відповідна заява по Герусу подана в Національне антикорупційне бюро за "...державну зраду Україні". Якщо проти нього не буде порушена кримінальна справа, Ляшко обіцяє звернутися до суду.

Герус, ухвала, суд, Бориспіль, Ляшко
Переглядів: 299
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar