АвторизаціяРеклама

Бориспіль. Революція Гідності та Свободи

Події

Сьогодні українці відзначають один із переломних моментів своєї історії, які змінили країну. Так, це події на Майдані Незалежності в кінці 2013-го – на початку 2014 року. Шість років тому тисячі патріотів України вийшли на акцію протесту, яка переросла в криваву розправу над протестуючими. Зараз важко сказати, як могли розвиватись події і чим би все закінчилось, якби до протестів не долучались на місцях.

Не всі виїжджали на Майдан. Однак, вони організовували свої майдани на місцях. Серед таких осередків був і Бориспіль, і окремі села Бориспільщини. Так, у Борисполі були зупинені кілька автобусів, які везли в Київ проплачених "тітушок". Вони порозвертались біля "Сільпо" та спробували об’їзними шляхами потрапити в столицю. Один із них пролягав біля села Глибоке. Однак, глибочани облаштовували на дорозі свій блок-пост. Між ними та найманцями відбулась бійка, в якій постраждало двоє жителів села. Втім, автобуси не змогли проїхати, оскільки люди почали валити дерева просто на проїжджу частину. В інших селах його мешканці також встановлювали блок-пости і не пускали проплачених чужинців.

Щодо Борисполя, один блок-пост був облаштований на роздоріжжі (на так званих "іванківських штанях", другий на об’їзній дорозі (на перехресті як їхати до Кучакова). В самому ж Борисполі блок-пост поставили на перехресті вулиць Київський шлях - Бежівка - Глибоцька. Тут вдалося зупинити автобус із працівниками податкової служби із Запоріжжя. Автобусу попробивали колеса, тому їхав він на напівспущених шинах. Виїхав за Бориспіль, у напрямку с. Іванків, але загорівся.

Не пасли задніх бориспільці й на Майдані Незалежності. Тут у них був навіть свій намет. Одні перебували в ньому, а отже й на барикадах, постійно, інші час від часу навідувались.

У ті дні, під час акцій, сталась сумна подія. Із життя пішов наш земляк-бориспілець Петро Волянюк, який був на Євромайдані з першого дня. Він простояв усю ніч на ногах, а на ранок, під час несення варти, йому раптово стало зле. Медики зробили всі реанімаційні заходи, щоб урятувати йому життя, але все було марно. Діагноз лікарів – гостра серцева недостатність (на фоні ішемічної хвороби серця).

Повсюди зносили пам’ятники Леніну, громили представницькі осередки ненависної "Партії регіонів", а під деякими керівниками захитались крісла.

Пропонуємо переглянути світлини в 2013-2014 роках як на Майдані Незалежності, так і в Борисполі та районі. Певною мірою вони дають можливість зрозуміти, що відбувалось у той період у країні на прикладі Бориспільщини.

свободи, гідності, Бориспіль, революція, Бориспільский, Район
Переглядів: 210
Рейтинг: 5.0/2

Коментарі

avatar