ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Товари, які подорожчають після Нового року

Товари, які подорожчають після Нового року З перших днів 2013 ціни не менш ніж на сто товарів зростуть на кілька гривень. Зміна ціни залежатиме від розміру ввізного мита на той чи інший імпортний товар.

З 1 січня 2013 року в Україні підвищуються ввізні мита на більш ніж сто видів імпортних товарів. Відповідний закон нещодавно прийняла Верховна Рада, пише ТСН. Єдиного коефіцієнта немає - мита будуть різні. Так, ставка на ввезення ножів і механічних пристроїв для обробки металів піднялася з 2% до 10%, на мастильні матеріали - з 0% до 6,5% відсотків.

При першому читанні законопроекту ввізні мита хотіли підняти ще й на продовольчі продукти, техніку і обладнання. Але після обговорень перелік скоротили майже в три рази. «Документ передбачає захист державних інтересів... Проте зростання мит призведе до підвищення цін на імпортні товари», - вважає депутат Юрій Кармазін.

А ось автори закону запевняють, що пересічні українці не відчують введення нових ставок. Так, голландські троянди можуть подорожчати на 10% - на гривню, пральні порошки, шампуні та інша побутова хімія імпортного походження - приблизно на 1-2 гривні. Лаки, фарби, барвники, штукатурні матеріали цемент (5-10%) - в основному це товари з Польщі, Німеччини, Чехії та інших країн ЄС - збільшаться в ціні в межах 3-4 гривень.

На 3% підвищать мита на деякі види свіжої риби - в середньому ціна виросте на дві гривні на кілограмі, на 5% на печериці, на 6,5% на пластилінові набори для дітей та стоматологічний віск для протезування зубів.

Втім, відзначає видання, подорожчання на 2-3 гривні буде стосуватися тільки оптових закупівель - ще стільки ж може накрутити роздріб. У підсумку та ж свіжа риба може подорожчати на 4-5 гривень на кілограмі, а послуги стоматолога на 10%.

Забили на сполох і будівельники. За їхніми словами, ціни на квадратний метр можуть збільшитися на 2-3%. Втім, поки це стосується тільки елітного житла, де велика частка імпортних складових.

В оселях середнього і економ-класу - близько 80% займають вітчизняні будматеріали. А ось простим громадянам звичайний ремонт в квартирах буде обходиться дорожче: сантехніка, батарея, бойлери - все це може значно зрости в ціні. Однак підвищення мит може виявитися тимчасовим заходом, відзначає видання. Більш того, вони можуть і не вступити в силу - президент Віктор Янукович ще не підписав закон.

Документ вже встигли піддати жорсткій критиці ряд європейських чиновників і представників інших країн. Так, першим висловив невдоволення департамент Єврокомісії з питань торгівлі. За підрахунками відомства, ЄС втратить через ініціатив України щорічний дохід в 2 млрд. євро. Не підтримують наміри країни в цьому питанні і представники СОТ.

«Запропоновані дії України мають серйозні системні наслідки, і Сполучені Штати, як і інші, стурбовані прецедентом, який вони можуть створити», - заявив на нараді країн членів СОТ офіційний представник США. До речі, враховуючи рейтинги популярності, рекомендуємо вам купити телефон acer, адже ціни на ньго практично не змунюються, хіба що на нові моделі wink

року, товари, після, нового, подорожчають
Оціни пораду →
Переглядів: 832
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar
0
1 Спам
"Покращення" поперло !!!! Была бы эта статья опубликовано перед выборами, можно было бы с интересом понаблюдать за "ёрзаньем" бело-голубых. А так, к сожалению, время ушло ((((
avatar

СХОЖІ ПОРАДИ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ