ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

ЗЛАТА ПРАГА або ВЕЛИЧ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

ЗЛАТА ПРАГА або ВЕЛИЧ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУЛЬТУРИ Якщо Ви сумуєте за літнім відпочинком та втомилися від фінансової нестабільності, можете все це побороти обравши наступним для відвідування маршрутом ЧЕХІЮ, - країну величезної кількості визначних місць, курортних ресурсів, привітного місцевого населення та найбільшої концентрації пам’ятників світової культури, які визнані ЮНЕСКО та знаходяться під його охороною. 
Весняні та осінні періоди як раз визнані піком туристичної активності до Європейських столиць, безумовною окрасою серед яких є чарівна та неповнорна Прага, - місто «високої європейської культури» - статус, яким недаремно нагороджено головне місто Чехії.
Тури до Чехії відрізняються великими можливостями щодо вибору виду засобу транспортування (авіа-, авто- чи залізнодорожній транспорт), насиченістю екскурсійної програми, рівню готельного обслуговування та типу харчування. Враховуючи всі ці можливості Ви можете обрати для себе саме той тур, який найкраще відовідає Вашим побажанням.
Різнобарвність запропонованих турів, а їх лише від одного туроператора близько шестидесяти, дозволить Вам зробити вибір і за ціновим рівнем – від економічних до елітних. Так, екскурсійні автобусні маршрути, які за ціною найбільш доступні, бо відносяться до категорії СЕТ-турів (стандартні економічні тури для групового туризму), дають можливість побачити не лише Чехію, а й Польщу та виїхати ще й до Німеччини чи Австрії на одноденні екскурсії, бо шенгенська віза це дозволяє. Для тих же, хто віддає перевагу комфортному та швидкому виду транспорту – літакам, можливо запропонувати такі екскурсійні програми-каскади, як «Вік-енд у Празі» (4 дні), «Дивовижна Прага» (7 днів), лікування на відомих чеських курортах.
Мотивацією подорожей до Чехії є: курорти, лікувальні заклади, пам’ятники культури та екскурсії.
Пізнавальні тури до Чехії.Прага, яку називають "Злата Прага" або "Місто ста шпилів" – це неперевершені пам’ятки Старого міста XIII ст., Нового міста XIV ст., Карлів міст з фігурами святих (XIV ст.), Градчанський замок, Собор Св. Вітта, який будувався 1000 років з 993 по 1993 роки (в якому знаходяться усипальниці багатьох королів Богемії), ратуша XIV сторіччя та інші пам’ятки старовинної і сучасної культури.
Все тут заворожує: від вечірнього лоску вишуканих будівель набережної, які вдало підсвічені вогнями, що тмяно мерехнять відбиваючись у Влтаві; до цікавих архітектурних форм сотні шпилів соборів, костелів, будівель, ратушей та інших споруд, кожна з яких є архітектурним зиском нового стилю під назвою «Празька готика», - до представників сучасного хай-тек стилю: будівлі, яка отримала назву «танцюючий дім» або «Джинджер та Фред», бо дуже нагадує парочку закоханих, які тісно притулилися один до одного і навіть підкреслена вигнута талія «Джинджер» за яку невидимою рукою притягує до себе кохану «Фред».
Найціннішими для екскурсій є п’ять історичних кварталів в центрі міста, потрапивши до яких Ви себе відчуваєте подорожуючими у часі, бо потрапляєте у Європейське середньовіччя, часів до Гуситських війн. Старе Місто (XII cт.) - один з цетральних районів правобережжя Праги, який називають музеєм архітектури під відкритим небом.
Празький град височіє над Влтавою та навіть здалеку видно Собор Святого Вітта, Королевський палац, - це містечко, яке обнесено високими мурами, отрилало назву Празький Кремль (в Королівському саду Кремля знаходиться Літній палац королеви Анни ("Бельведер")), Карлів міст (який є початком цісарської дороги, бо саме по цій дорозі в’їзджали королі до свого Кремля), Злата Улочка – декілька малесеньких будиночків, вбудованих в кріпосну стіну, базиліка Св. Йіржи. Градчани та Мала Страна – це райони, які знаходяться поряд з Кремлем та мають істричні пам’ятки: Кафедральний Собор Св. Миколая, костел Богородиці Торжествующей (XVII ст.), Вальдштейнський палац; де разташований Страговський монастир ордену премонстратів, костьоли Св. Роха та Вознесення Богородиці, а також знаменита барочна Бібліотека.
Нове Місто (XIII ст.) – найновіша частина Праги, яка забудовувалася за планом та стала місцем поселення дрібних ремесленників та торговців. Найціннішими пам’ятками Нового міста є: Вацлавська площа, Національний музей, пам’ятник Св. Вячеславу (Вацлаву), символ Праги: годинник, розміщений на ратуші на Старомістській площі, над якою вимочіють дві восьмидесятиметрові башти собора Богородиці перед Тином, костел св.Миколая та Штернбергський палац (XVII-XVIII ст.).
В околицях Праги є теж цікаві місцевості: карстові Конепруські пещери, музей пивоваріння в містечку Пльзень (до речі в сувенірній лавці, що розташована на території заводу можна купити й сувеніри та смачне чеське пиво в подарунковій упаковці). Лорета – паломницьке місто, Лоретанська скарбниця, в якій виставлені художні вироби та літургічні предмети XVI-XVIII ст., в т.ч. "Сонце Праги" – діамантова дароносиця, промені якої прикрашають 6 222 діамантів. Типовими екскурсіями, які пропонуються для наших туристів в околиці Праги є: відвідування так званих «співаючих фонтанів», або Кржижиков фонтан; екскурсії в Карлштейн - замок XIII ст. (1348 рік) заснований Карлом IV, в якому зберігаються реліквії коронації; екскурсія в крепость Крумлов – один з найзнаменитіших замків Чехії, якій вражає не лише своєю архітектурою, але й проведенням щорічних костюмованих карнавалів; екскурсія в Замок Глубока-над-Влтавой: замок в стилі готики XIII сторіччя під назвою Глубока, який є копією Віндзорського замку (Англія) та інші виїзні екскурсії, найбільш популярні з яких: одноденні подорожі в Дрезден (Німеччина), який називають «Флоренцією на Ельбі» та відвідувння м.Відня (Австрія) – «серця» Європи.
Як правило, додаткові екскурсії та вхідні квитки до музеїв, не входять до вартості туру, і це потрібно взяти до уваги туристам. Студенти можуть заощадити кошти, використовуючи міжнародний студентський квиток ISIC, за яким вони можуть отримувати знижки (до 50%) на вхідні плати до музеїв, атракціонів і навіть на транспорт. А для особливо просунутих користувачів Інтернету, подорож до країні архітектурно-пізнавального дива може коштувати ще дешевше, бо завчасно можна «закачати» на свій мобільний телефон аудіозапис екскурсій до видатних музеїв Чехії та відвідати їх без супроводу екскурсовода, а отже зменшити свої витрати на подорож.
Wellness & Spa. Ще задовго як ці слова стали модними в нашій країні, курорти Чехії вже реалізовували цілі програми велнес та спа-відпочинку, орієнтовані на реабілітацію, релаксацію та оздоровлення, а курортний туризм Чехії – це приклад найкращого результату впливу природніх факторів на організм людини та розбудови відмінної лікувальної інфраструктури.
До найвідоміших курортів Чехії, які користуються популярністю у туристів слід віднести: курорт Карлові Вари, Маріанські Лазні, Франтішкови Лазні, Подебради, Яхімов, Тепліце. Всі ці курорти мають відмінну інфраструктуру та лікульний ефект, що заснований на вдалому використанню мінальних вод та термальних джерел. Спектор лікування дуже широкий, фактично всі захворювання кишково-шлункового тракту, опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, гінекологічні захворювання та навіть онкологічні захворювання (реабілітація післяопераційна та підтримуюча терапія), інші хвороби. Всі курортні заклади мають сучасну діагностичну та лікувальну апаратуру, що допомагає індивідально визначити потреби кожного клієнта та підібрати комплекс лікувальних процедур.
Карлові Вари – найбільший та добре відомий європейський курорт, заснований ще Карлом IV в 14 сторіччі. Разташований в Західній Богемії в 130 км від Праги та 60 км від кордону з Німеччиною в романтичній долині річки Тепла. Карлові Вари віками зберігають свою привабливість завдяки не лише цілющим властивостям лікувальних вод, а й красивій природі Крушних і Доуповських гір, що обрамлюють курорт та Славатському лісу, який оточює санаторії та готелі, які органічно вписані в місцевий ландшафт.
Карловарскі мінеральні води здійснюють на організм людини значний та багатосторонній вплив. Пити воду з джерел, а їх всього 12, необхідно безпосередньо біля бювету, бо ліцющі властивості води діють лише протягом декількох години. Після випитої води необхідно здійснювати піші променади, про що і накреслено на схемі біля джерела. Інколи теренкури складають до 5 кілометрів піших прогулянок. Основою лікувальної методики є пиття води та лікувальне харчування. Тому, обираючи готель чи санаторій радимо замовляти там же як мінімум дворазове харчування, яке підберуть з урахуванням рекомендацій лікаря.
В 48 км на південний захід від Карлових Вар знаходиться другий за величиною курорт так званого "курортного трикутника" - Маріанські Лазні. На відміну від Карловарських джерел, мінеральні води на цьому курорті холодні та неглибокого залягання. Жодний курорт в світі не має таку богату шкалу лікувальних вод, які за хімічним складом поділяються на три типи.
Третій за популярністю курорт - Франтішкові Лазні – розташований в самій західній частині Чеської Республіки. Всі інші курорти менш популярні на ринку України, але кілька провідних операторів вже пропонують відвідати Подебради, Яхімов і Тепліце.
Гастрономічний туризм. Смаки та традиції чеської національної кухні дуже схожі на слов’янську трапезу, однак цінним продуктом тут вважають пиво, або як називають цей напій в Чехії – «темне золото». Закладів ресторанного господарства, які гостинно запрошують до себе відвідувачів, багато, але ми рекомендуємо ті ресторани, пивні та винні бари і таверни, де постійними відвідувачами є й самі чехи, - це показник гарного співвідношення ціни і якості в закладі. Перш за все, до рекомендованих закладів слід віднести "PIVOVARSKY DUM" (Пивоварский дом, метро Pavlova), - ресторанчик, який розташований поряд з власною пивоварнею та реалізує цей цінний і смачний напій без концервантів тут же в залі. А меню на російській мові пропонує окрім «колена» (запечена нижня частина свиного окорока, порції великі, тож зважте на свій шлунок), печеню зі свинини, кнедлики і тушковану капусту. До цього різстострав’я подають ПИВО: нефільтроване світле та темне, а також кавове, бананове, крапив’яне, ванільне пиво, і навіть пиво-шампанське, - і все власного виробництва. Варто спробувати, і не забути прикупити пару пляшечок додому на гостинець. – Тут такого точно немає.
Щодо більш міцних напоїв, то Чеська Республіка славиться ще й моравськими винами та міцними спиртними напоями, які відомі в усьому світі – це "Бехеровка" (лікер, настояний на травах) та "Сливовіца" – сливова горілка.
Тож, щасливої Вам подорожі.

злата, Чехія, культури, велич, прага, європейської
Оціни пораду →
Переглядів: 1410
Рейтинг: 5.0/1

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ