ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

На що звертати увагу при виборі електронної книги

На що звертати увагу при виборі електронної книги Чи варто купувати e-book замість або на додаток до планшета.

Незважаючи на те, що своєю формою електронні книги нагадують планшети, це різні за своїми характеристиками і призначенню пристрою. Якщо головною функцією планшета є розважальна (ігри, відео), робота в інтернеті та з офісними документами, то електронна книга створена насамперед для того, щоб з її допомогою читати книги.

Відповідно, такі важливі для планшета параметри, як потужність процесора, пам'ять і операційна система, для «читалки» неважливі, зате важливий тип екрану, а також час роботи без підзарядки.

Втім, про все по порядку.

РОЗМІР ПРИСТРОЇ
Електронні книги випускаються з діагоналлю дисплея від 5 до 10 дюймів. Який розмір вибрати - залежить від умов експлуатації. Для тих, хто звик читати в транспорті, краще підійде електронна книга з діагоналлю 5-8 дюймів. Гаджети такого розміру можна розмістити у внутрішній кишені піджака або в жіночій сумочці. Розміри від 8 до 10 дюймів підійдуть для тих, хто використовує пристрій переважно вдома.

ТИП ДИСПЛЕЯ
Незалежно від розміру діагоналі, в електронних книгах застосовуються два типи дисплеїв: рідкокристалічні (LCD, TFT) і засновані на технології електронного чорнила E-ink. Всі пристрої з рідкокристалічним екраном можна назвати, скоріше, планшетами з урізаним функціоналом, ніж електронною книгою. При читанні з такого екрану очі втомлюються так само швидко, як і при використанні планшета. А ось екрани з електронними чорнилами відрізняються тим, що взагалі не створюють мерехтіння і не шкодять очам. Суть їх у тому, що осередки дисплея містять в собі пігменти білого і чорного кольору і прозору масляну основу. Пігменти мають різні заряди, тому при подачі струму одні піднімаються вгору, інші зміщуються вниз. Таким чином на екрані формується зображення або текст, причому картинка на екрані E-ink зберігається, навіть якщо відключити живлення дисплея. Крім того, такі дисплеї мають матове покриття антивідблиску, що дає можливість читати вдень при яскравому світлі, на відміну від РК-дисплеїв. Але є і зворотна сторона медалі: час відгуку на таких дисплеях становить близько 500 мс, тоді як у сучасних РК-дисплеїв цей показник в середньому не більше 8 мс - цей недолік не дозволяє електронним чорнилам відображати відео і динамічну анімацію, а також уповільнює перерисовку сторінки.

Однією з якісних характеристик E-ink є відображення градацій сірого (це впливає на якість промальовування схем, малюнків) - значення коливається від 4 до 16. Також потрібно знати, що існує кілька типів дисплеїв, створених на основі технології E-ink: SiPix, Pearl, Vizplex і Triton. Перша технологія покликана здешевити e-Book (погіршена контрастність - якість картинки, як в дешевій газеті), середнячками є Pearl і Vizplex
(контрастність на 50% вище, ніж у SiPix, - якість не відрізняється від надрукованої на гарному папері книги). E-ink Triton дисплеї використовуються на дорогих пристроях (зустрічаються у продажу дуже рідко), а особливістю є застосування цветофільтров, що дозволяє отримати журнальне якість зображення: дисплеї такого типу відображають до 16 градацій сірого і 4096 відтінків кольору.

ФОРМАТИ
Найпоширенішим форматом цифрових книг (його підтримують всі книги) в світі є epub. Але в СНД більшого поширення отримав fb2 - якщо ви плануєте для читання скачувати книги з Мережі, зверніть увагу на підтримку пристроєм цього формату (деякі моделі книг не «читають» його). Також часто можна зустріти електронні книги в форматах. Html і. Txt. Для перегляду більш складних електронних видань (каталогів, журналів, сканів книг з ілюстраціями) призначені формати. Pdf, і. Djvu, а офісні документи зазвичай поширюються у форматі. Doc. Якщо ж куплений пристрій не розуміє якийсь із форматів, то за допомогою комп'ютера можна швидко переконвертувати книгу.

УВАГА на батарею
У e-Book на рідкокристалічних дисплеях встановлюють акумулятори від 1000 до 2000 мАг, в рідкісних винятках - більше. Цього достатньо для 3-7 годин роботи. А ось енергії пристрою з екраном E-ink вистачить на тижні і місяці читання без підзарядки.

ОПЦІЇ
Пристрої з LCD-дисплеєм володіють великою функціональністю навіть при невисокій ціні: аудіо-та відеоперегляд, G-сенсор (датчик положення екрану), а також можливістю працювати в інтернеті (є Wi-Fi приймач). А ось читалки з дисплеями E-ink лише в дорогих версіях можуть похвалитися хоча б можливістю виходу в Мережу. Перегляд відео неможливий в принципі.

ПАМ'ЯТЬ І ПРОЦЕСОР
Значення частоти процесора у більшості пристроїв для читання електронних книг коливається від 500 МГц до 1500 МГц, а об'єм пам'яті - від 2 до 4 Гб (одна книга займає від 300 кілобайт до 2-3 мб). Практично завжди є можливість розширити пам'ять за допомогою карт SD, SDHC (microSDHC), Memory Stick Duo.

АКСЕСУАРИ
Для електронних книг з дисплеями E-ink існує ряд корисних аксесуарів. Перше, на що варто звернути увагу, - чохол або обкладинка (100-300 грн). E-ink екрани досить крихкі і навіть від несильного удару можуть серйозно постраждати. Стане в нагоді і закладка-ліхтарик (80-100 грн). Екрани в більшості книг не оснащені підсвічуванням, а яскравості електронного чорнила недостатньо для читання в темряві. Третій корисний аксесуар - перехідник, що дозволяє зарядити книгу від розетки, а не від порту USB (незамінний в подорожі).

ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ VS ПЛАНШЕТНИЙ КОМП'ЮТЕР
E-Book з екраном E-inkтакую электронную книгу можна купить в интернет магазине allo.ua . Не шкодить очам. При читанні тексту з такої книги очі за рахунок відсутності мерехтіння, втомлюється не більше, ніж при читанні звичайної книги.

Довго тримає батарею. Фактично таку «читалку» можна заряджати не частіше, ніж раз на місяць, навіть якщо ви читаєте не менше двох годин на день. Справа в тому, що енергія споживається лише при гортанні сторінки. Ємності стандартної батареї (500 mAh) вистачить на 7000 гортань, що гарантує прочитання близько 23 книг по 300 сторінок кожна без підзарядки.

Чи не відтворює відеофайли. Максимум, що може більшість книг, - це відтворити музику і зайти в інтернет.

На таких пристроях не можна переглянути багато електронні версії журналів, немає можливості іпереглянути картинки в кольорі.
Такі книги найлегші - вага більшості гаджетів від 120 до 150
грам. Ціна. Стартує від 580 грн.

E-Book з екраном TFT / TN
Пристрій видає чітке, яскраве зображення. Але такі екрани завжди світяться зсередини і мерехтять. Це призводить до того, що очі при тривалому читанні сильно втомлюються.

Тримає батарею від 3 до 7 годин. Після цього пристрій потрібно підзарядити, що в похідних умовах (наприклад, подорожі) зазвичай вкрай складно або неможливо.

Екран відрізняється високою швидкодією, що дає можливість переглядати відеофільми, грати в ігри і, власне, читати. Однак немає доступу в магазин додатків, на відміну від планшета.

Такі пристрої відтворюють практично всі формати для читання. У тому числі, вбудовані в текст медіафайли (інтерактивну графіку, відеоролики, звук).
Від 220 до 300 грам - відчутно відтягує кишеню піджака.
Цей фактор є головним достоїнством пристрої з LCD-дисплеєм - ціни на нього стартують з 350 грн, а пристрої за 1-1,5 тис. грн мало чим відрізняються від планшета.

Планшет
Пристрої з TFT і TN матрицями відчутно шкодять очам в тому випадку, якщо читати по кілька годин на день. А якщо невірно налаштувати співвідношення яскравості і контрасту на матриці IPS (відрізняється підвищеною яскравістю), то можна ще й «заробити» синдром сухого ока (відчуття, що в очі насипали піску).

Тримає батарею ще менше, ніж електронна книга з аналогічним дисплеєм і акумулятором (за рахунок того, що працює багато фонових додатків). Дорогі моделі цих недоліків позбавлені (правда, до рекордів книг з E-ink їм ще дуже далеко), але ціни на них вже в рази вище, ніж у випадку з електронною книгою.

Дозволяє грати, користуватися інтернетом, дивитися відео, читати, писати, користуватися соцмережами і встановлювати десятки додатків.

Підтримує абсолютно всі формати для читання, в тому числі можна встановлювати програми для перегляду електронних версій журналів.
Від 300-450 грам - найважчі з гаджетів для читання.
Стартує від 600 грн.

ВИСНОВОК
Проаналізувавши всі особливості гаджетів для читання, можна прийти до висновку, що якщо вам потрібно багатофункціональний пристрій для ігор, інтернету і розваг, то планшет - поза конкуренцією. Але якщо ви багато читаєте і турбуєтеся про свій зір, краще вибрати для себе електронну книгу з екраном E-ink. І, нарешті, зовсім не можемо порекомендувати читалку з TFT-і TN-дисплеєм - за ціною вони не сильно відрізняються від планшета, але при цьому мають набагато меншим функціоналом, а для очей так само стомлюючі.

електронна книга, обираємо е-бук, як вибрати електронну книгу
Оціни пораду →
Переглядів: 1371
Рейтинг: 5.0/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ