ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Підготовка до дитячого садка : що повинна вміти дитина ?

Підготовка до дитячого садка : що повинна вміти дитина ? Деякі мами вирішують віддати своїх малюків у дитячий садок у 1,5-2 роки. Звичайно, їх можна зрозуміти, адже на роботу ходити треба. Але при цьому батьки не замислюються, чи готові малюки до такого випробування. І питання не стільки в психології, скільки в практичних уміннях малюка.

Якщо Ви вже скористалися порадами психологів, як підготувати дитину до дитячого саду, це не означає, що малюк готовий на фізичному рівні. Адже коли мама йде і карапуз залишається наодинці з чужими людьми, всі підготовчі заходи йдуть кудись на
задній план.

Щоб малюк комфортно почував себе в садку і нянечки не нервували, він повинен володіти певними вміннями і навичками.

Це, звичайно, не обов'язково, але дуже бажано.

Ходити на горщик

Це дуже важливий пункт. Адже буває, що малюк не хоче сідати на горщик, або посидить, встане і зробить все в штанці.

У перший раз це ще нічого, але от постійні "сюрпризи" навряд чи порадують вихователя і нянечку. Можуть у кращому випадку насварити, а в гіршому - нашльопати. Такі випадки, на жаль, зустрічаються. Але вам же не хочеться, щоб малюку було неприємно ходити в садок?

Привчати до горщика чи унітазу крихітку потрібно поступово. Не соромтеся пояснювати малюкові, чому він більше не може ходити в памперсі, і чому так важливо повідомляти дорослим про своє бажання сходити в туалет.

Самостійно їсти

Малюка потрібно навчити тримати ложку в правій руці, хліб - у лівій, акуратно набирати їжу і з мінімальними втратами донести її до рота. Добре, якщо дітей у групі мало, і карапуза встигнуть погодувати, але якщо дітлахів багато, вихователь просто фізично не зможе цього зробити.

У такому випадку Вашому чаду залишиться тільки одне: їсти руками. Це не дуже естетично, але зате він не залишиться голодним. Тому малюка краще заздалегідь навчити їсти самостійно. Не думайте, що йому рано сідати за спільний стіл разом з сім'єю. Наслідуючи батькам, він швидше зрозуміє, що і як потрібно робити.

Одягатися і роздягатися

Якщо карапуз флегматик, а вихователь квапить дітей на прогулянку, то йому буде дуже важко. Він починає одягатися ще повільніше, стає млявим, адже у нього не виходить. Малюк може навіть розплакатися. Тому в молодших групах дітлахи можуть вибігти на вулицю з розстебнутими гудзиками і у взутті не на ту ногу. Але вихователю важливо, що режим не порушений, і діти вийшли на прогулянку вчасно. Звичайно, вихователь потім підправить зовнішній вигляд карапузів, але ж це буде вже на
вулиці.

Тому так важливо одягати малюка в зручний одяг. Найкраще штани
або шорти без застібок, для дівчаток - зручний і простий сарафанчик або плаття. Добре, якщо штани та спідниці будуть на гумках, а взуття - на липучках. Так дитині буде легше самостійно одягнутися і взутися.

Звичайно, можна навчати карапуза цим премудростям паралельно з першими днями у дитячому садочку. Але, погодьтеся, малюкові буде набагато комфортніше, якщо він прийде в сад у повній "бойовій" готовності. Тому підготуйте його до нового життєвого етапу заздалегідь. І нехай роки в садку запам'ятаються йому тільки радісними іграми з друзями і добрими виховательками!

повинна, дитячого, підготовка, дитина, вміти, садка
Оціни пораду →
Переглядів: 5374
Рейтинг: 5.0/4

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ