ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Що робити, якщо дитина постійно хворіє

Що робити, якщо дитина постійно хворіє Хто такі діти ЧХД (часто хворіють діти)? Це група диспансерного спостереження за малюками з частими захворюваннями дихальних шляхів або загостреннями хронічних недуг бронхів, носоглотки, трахеї і т.д. Як правило, діагноз ЧХД отримують, якщо розвиток дитини проходить на тлі постійних респіраторних захворювань. Що робити, якщо дитина постійно хворіє? Поговоримо далі.

Коли говорять про ЧХД?

В цілому такий діагноз отримують малюки "із завидною регулярністю" або тривало хворіють респіраторними захворюваннями (як правило, інфекційного походження), а саме:

• малюки до року - від 4-х разів і більше;
• з року до трьох - від 6-ти разів;
• з чотирьох до шести - від 5-ти разів;
• з шести років - від 4-х разів.

Крім того, в цю групу включають і дітей, у яких тривалість захворювання ГРЗ перевищує 9-11 днів або протікає без підвищення температури та інших характерних симптомів. Як показує медична статистика до 37% дітей, які відвідують дитячий садок, мають діагноз ЧХД, у "домашніх" - цей показник 17%.

Що робити?

Схильність до частих ГРЗ або ГРВІ безпосередньо пов'язана зі зниженим імунітетом. З іншого боку тривалі і часті респіраторні захворювання ще більше послаблюють імунітет, не даючи організму часу на повне відновлення. Так отримуємо замкнуте коло, де лікування антибіотиками мало чим допоможе. Та ще й спровокує розвиток дисбактеріозу, який, у свою чергу, знову ж є однією з причин зниження імунітету.

Що ж робити? Єдина, яка добре себе зарекомендувала терапія - це лікування травами і зміцнюючими імунітет процедурами. Фізіотерапія, гомеопатія, аромо- і фітотерапія, заняття спортом - ось найкращі помічники в боротьбі з частими застудами.

Допоможуть настої плодів шипшини, корінь женьшеню, пагони чорної смородини, квітки ромашки і трави: алтей, ехінацея, оман і звіробій. Можна включити в збір березові бруньки, безсмертник, листя малини і полуниці. Щоб отримати бажаний ефект, пити відвари таких зборів потрібно регулярно і тривалий час.

Ще одним дієвим методом є загартовування та фізичні навантаження. Можна записати дитину на заняття танцями, легкою атлетикою, плаванням, тенісом або футболом. А батькам варто продумати літню відпустку так, щоб проводити її з малюком біля моря не менше 25 днів.

Регулярні сонячні ванни, морське повітря, купання - все допоможе зміцнити імунітет і усунути вогнища запалень. Особливо добре діють пляжі з галькою, на ній корисно прогрівати організм, а ще можна викладати по камушку на гайморові пазухи, область трахеї і горла. Кисневі коктейлі, мінеральні води, велика кількість фруктів, лікувальний масаж, відвідування сольових печер, тривалі прогулянки в хвойних парках дуже ефективні в боротьбі зі зниженим імунітетом.

Батькам потрібно докласти всіх зусиль, щоб у крихти, якнайшвидше зросли захисні сили організму інакше в майбутньому проблем не уникнути. З одного боку часті застуди можуть викликати бронхіальну астму та інші хронічні захворювання, з іншого - розвиток дитини може почати істотно відставати від норми. І в першу чергу, у фізичному плані. Так що, якщо поставлено діагноз ЧХД, ставлення має бути більш ніж серйозним.

поради батькам, хвороба, діти, здоров'я дитини, Школа
Оціни пораду →
Переглядів: 632
Рейтинг: 5.0/5

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ