ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Як привчити дітей до ввічливості

Як привчити дітей до ввічливості Дуже багато суперечок ведеться останнім часом про формування толерантності. На жаль, проблема формування толерантності пов'язана безпосередньо з його визначенням. По суті, що є толерантність? Толерантність - це терпимість до іншого світогляду, іншого способу життя, поведінки і звичаїв. З одного боку це позитивна риса, яка зрівнює всіх людей, але з іншого боку світогляд і спосіб життя може бути розпусним, протизаконним, антигуманним і негативним, так що тут палиця з двох кінців. Однак не будемо говорити про толерантність, як про негативні якості, а розглянемо лише його позитивний аспект, який характеризується ввічливістю і прийняттям всіх категорій людей.

Напевно багато батьків стикалися з такою неприємною ситуацією, коли їх маленька дитина (найчастіше до 6 років), показує пальцем або навіть сміється над людиною з інвалідністю або щільного по статурі, темношкірого чи іншого, несхожого на нього або його батьків. Мало того що дитина показує цим своє погане виховання (як здається багатьом батькам) і змушує червоніти за нього, так і ставить у незручне становище іншу людини. Але у більшості випадків зовсім не про те йде мова, що Ви погано виховали дитину і не сформували у нього толерантність і ввічливість, а зовсім в іншому. У маленької дитини, така якість як толерантність може просто не бути присутня в силу його віку, а не поганого виховання. У цьому випадку батькам треба сформувати в особистості дитини цю якість, шляхом постійних бесід і пояснень, які в першу чергу повинні бути зрозумілі дитині.

Не забувайте, що маленькі діти - це не дорослі, їм усе не просто зрозуміти і усвідомити, тому про розвиток такої якості як толерантність в ранньому віці може навіть не йти й мови. Завдання батьків - виховати цю якість у дитини, але при цьому, не лаючи його і не ображаючи гідність дітей. Зробити це в простій і зручній формі, можна за допомогою бесід і цікавих історій. Також можна навчити дітину ввічливості під час гри, зараз є багато різних онлайн ігор http://mult-game.com.ua/igri-lego це і повчальні ігри, та ігри для розвитку. Навчаючи дітей толерантності, не забувайте говорити, що є добро, що зло, що робити добре, а що погано. Не забувайте говорити чому робити так, чи інакше не можна, але в зрозумілій дитині формі і на знайомих йому прикладах.

Привчити дитину до ввічливості і сформувати у нього толерантність не завжди просто і часто батькам дуже важко з цим впоратися. Тут допомогти їм повинні педагоги і вихователі, які будуть постійно говорити з дітьми про прийняття інших людей з їх світоглядом і особистими якостями. Однак вибираючи педагога для свого малюка, дуже важливо переконатися чи володіє він толерантністю. Важливо не тільки навчати дитину толерантності, а й самим нею володіти. Дитина вчиться, дивлячись на нас, і якщо він буде бачити, як ми сміємося над товстими людьми або інвалідами - робитиме так само. І потім, у старшому віці, їх уже не перевчити.Однак, як було сказано на початку статті, навіть з толерантністю треба бути обережним, щоб не привчити дитину до руйнуючої його моделі життя.

Автор: Яна Кукуруза

поради батькам, виховання, діти
Оціни пораду →
Переглядів: 821
Рейтинг: 5.0/5

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ