ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Різдво: Традиції свята і що поставити на стіл

Різдво: Традиції свята і що поставити на стіл Дізнайся, яких традицій прийнято дотримуватися і що поставити на святковий стіл на Різдво.

Різдво - одне з найбільших релігійних свят, з яким пов'язують народження Ісуса Христа.

6 січня - останній день одного з багатоденних постів у році - Різдвяного, якого віруючі люди дотримуються 40 днів, починаючи з 28 листопада. Нагадаємо, цей пост є нестрогим і сприяє очищенню не тільки фізичному, але і духовному.

Читай також: Традиційна кутя на Різдво. Прості рецепти

На Різдво прийнято ходити в гості, проте до обіду спокій близьких і сусідів намагалися не порушувати. Особливо це стосувалося жінок. Адже якщо жінка першою увійшла в будинок,бвона принесе нещастя. Тому, якщо примічали нежданих гостей, могли закрити на замок двері. Якщо ж до обіду в будинок входив чоловік, його приймали, як дорогого гостя.

За столом на Різдво прийнято збиратися всією сім'єю після заходу сонця. Також слід запалювати свічку - живий вогонь і обов'язково спробувати всі страви на столі.

Читай також: Кращі дитячі віршики на Різдво

А, згідно з традицією, в цей день, на святковий стіл ставили 12 пісних страв - за кількістю апостолів, серед яких обов'язково були кутя з узваром. Крім цього можна приготувати супи, рибні страви, різноманітні салати, пісні вареники (з капустою, картоплею), голубці з грибами, овочеве рагу, соління й різдвяну випічку.

Слід зазначити, що всі обмеження поста знімаються 7 січня. З початком Різдва вже дозволялося споживати скоромну їжу - їжу від теплокровних тварин, м'ясо, молоко, яйця та інше. Однак тим, хто дотримувався Різдвяний піст, щоб не нашкодити здоров'ю, краще виходити з нього поступово, не влаштовуючи рясних трапез.

Бажаємо нашим читачам приємного Різдва.

Традиції свята, Різдво, традиції на Різдво
Оціни пораду →
Переглядів: 1117
Рейтинг: 5.0/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ