ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

8 березня - міжнародний жіночий день

8 березня - міжнародний жіночий день Міжнародний жіночий день своєю появою зобов'язаний ініціативі Клари Цеткін, яка в серпні 1910 запропонувала святкувати Восьме березня як міжнародний день, в який представниці прекрасної статі будуть проводити марші та публічно захищати свої права. Цей факт представники старшого покоління пам'ятають зі шкільної лави. Однак чому саме ця дата?

На цей рахунок існує кілька суперечлива інформація. Згідно одних даних, саме того дня в місті Нью- Йорку відбувся мітинг на підтримку рівноправності статей - жінок та чоловіків, де приймали участь близько 15 тисяч жінок. Вони організовано пройшли по всьому місту, вимагаючи від уряду не тільки рівної оплати праці, а й закріплення за жінками права голосувати і обиратися. До речі, щороку ми задаємося питанням, щодо вибору подарунків. На роботі, вдома, в гостях - скрізь необхідно зробити подарунки жінкам. Ось тут ви можете вибрати подарунки на 8 березня колегам.

Інші джерела пояснюють вибір дати тим, що ще в 1857 в тому ж Нью-Йорку робітниці швейних майстерень, яким доводилося трудитися без вихідних по 16год/добу, вимагали скоротити робочий день і призначити рівну з чоловіками оплату. Через півстоліття Соцпартія оголосила в Америці національний жіночий день останню неділю лютого, правда, його відзначали недовго: з 1909 по 1913. У Європі Міжнародний жіночий день почали святкувати 19 березня 1911р в Австрії, Німеччині, Данії, Швейцарії, а в 1913 на мітинги вийшли і мешканки Росії та Франції.

8 березня є початком Лютневої революції, в результаті якої цар був позбавлений влади, а влада перейшла до Тимчасового уряду. Саме в цей день у революційному Петербурзі пройшла демонстрація жінок, які вимагали хліба та рівноправності з чоловіками.

У СРСР цю дату відзначали з 1921 в пам'ять про учасниць тієї демонстрації в Пітері, однак святом і неробочим днем 8 Березня став лише з 1966 року. З часом ідеологічне забарвлення стирається, і 8 Березня залишається жіночим днем, коли чоловіки намагаються виконувати жіночі обов'язки і обов'язково дарують свої улюбленим супутницям квіти і подарунки.

1975 рік проголошено Генеральною Асамблеєю ООН як рік жінок, а наступні десять років (1976-1985) - десятиліття жінок і країнам запропонували один день в році відзначати, як "День боротьби за права жінок". В сучасному світі 8 березня відзначають більш ніж 30 країн, включаючи Росію, Україну, Білорусь, Ізраїль, В'єтнам, Сербію, Хорватію. Проте у ряді інших держав більш популярний День матері, коли вітають мам і бабусь.

Цікавий і той факт, що в Стародавньому Римі приблизно в ці дні отримували подарунки як вільно народжені заміжні жінки, так і рабині. Невільниці мали право відпочивати, а привілейовані римлянки вирушали до храму богині домашнього вогнища Вести, одягнувши найкращий одяг.

подарунки жінкам, 8 Березня, день жінок
Оціни пораду →
Переглядів: 1033
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ