ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Від алмазу до діаманту, про історію огранювання

Від алмазу до діаманту, про історію огранювання Люди навчилися обробляти самоцвіти не одну тисячу років тому, але багатюща історія самого дивного дорогоцінного каменю на Землі - алмазу, почалася порівняно пізно. Головна причина тому - його надзвичайна твердість. До початку XV століття гранувати алмази не вдавалося.

Усе, що могли робити з незламним каменем майстри, які жили понад шістсот років тому, так це тільки шліфувати природні грані його кристалів. Для цього один алмаз просто терли об інший. Але існував і інший метод, який першими почали застосовувати індійські ювеліри. Кристал алмаза міцний, але не нескінченно. За допомогою молота і ковадла отримували алмазний порошок, потім наносили його на обертовий металевий диск. Таким чином, за допомогою дрібних алмазних осколків відшліфовувались великі кристали.

Відшліфовані цим способом камені носили назву: "алмазні наконечники" або "загострені". В наші дні прикраси з такими алмазами дуже рідкісні. Їх можна побачити, тільки в музеях. Деякі історики припускають, що стародавні індійські ювеліри вміли підпилювати алмази, але не робили цього в ті часи існувало табу на зміну октаедричній форми кристалу, що вважалося в Індії священною.

Трохи відійти від теми про діаманти і історію огранювання. Камінь гранит, споруди з натурального каменю незвичайно довговічні, в природних умовах вони простоять не одне сторіччя. Виготовлення ексклюзивних пам'ятників з граниту здійснюється за індивідуально розробленим проектом памятники символізують про те, що пам'ять про близьку людину назавжди залишиться в нашому серці.

У другій половині XIV століття європейські ювеліри почали робити "камені з майданчиком". Після того, як вершина кристала спилювалася, виходила плоска площадка. Вона присутня і у багатьох алмазів, оброблених в наш час.

Наступним етапом у становленні мистецтва огранки стало підпилювання верхівок бічних граней. Напевно, навчившись спилювати краї самих твердих кристалів, середньовічні ювеліри допомогли природним алмазам зробити перший крок на шляху перетворення в блискучі діаманти. Адже саме площадка відображає максимум променів, що створює характерну для алмаза гру світла.

В XVI столітті італійський ювелір Джованні Карніола почав гранувати алмази "трояндою". Так називається старовинне огранювання дорогоцінних каменів з симетричними гранями без площадки нагорі і підпиляній нижній частині. Пізніше, на початку XVIII століття центр європейського гранувального майстерності вже знаходився в Амстердамі - місті, в якому донині зберігаються старовинні традиції ювелірного мистецтва.

В XX столітті були розроблені огранки, що дають набагато більшу кількість фасет, ніж діамантова. Наприклад, для огранювання "магна" характерні 102 грані, а для "принцес" - 146 граней.

У наш час алмази з кутами і пропорціями, розрахованим на початку минулого століття молодим математиком, носять назву - діаманти Толковського. Саме ці камені мають здатність максимально відбивати світло. Але оскільки при огранюванні ювелірами враховується природна форма створеного природою алмаза, огранити всі діаманти "по Толковські" неможливо.

Автор: Вікторія Квін

історія, огранювання, алмаз, Діамант
Оціни пораду →
Переглядів: 788
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ