ВойтиРеклама на сайте

Від алмазу до діаманту, про історію огранювання

Мода і стиль

Від алмазу до діаманту, про історію огранювання Люди навчилися обробляти самоцвіти не одну тисячу років тому, але багатюща історія самого дивного дорогоцінного каменю на Землі - алмазу, почалася порівняно пізно. Головна причина тому - його надзвичайна твердість. До початку XV століття гранувати алмази не вдавалося.

Усе, що могли робити з незламним каменем майстри, які жили понад шістсот років тому, так це тільки шліфувати природні грані його кристалів. Для цього один алмаз просто терли об інший. Але існував і інший метод, який першими почали застосовувати індійські ювеліри. Кристал алмаза міцний, але не нескінченно. За допомогою молота і ковадла отримували алмазний порошок, потім наносили його на обертовий металевий диск. Таким чином, за допомогою дрібних алмазних осколків відшліфовувались великі кристали.

Відшліфовані цим способом камені носили назву: "алмазні наконечники" або "загострені". В наші дні прикраси з такими алмазами дуже рідкісні. Їх можна побачити, тільки в музеях. Деякі історики припускають, що стародавні індійські ювеліри вміли підпилювати алмази, але не робили цього в ті часи існувало табу на зміну октаедричній форми кристалу, що вважалося в Індії священною.

Трохи відійти від теми про діаманти і історію огранювання. Камінь гранит, споруди з натурального каменю незвичайно довговічні, в природних умовах вони простоять не одне сторіччя. Виготовлення ексклюзивних пам'ятників з граниту здійснюється за індивідуально розробленим проектом памятники символізують про те, що пам'ять про близьку людину назавжди залишиться в нашому серці.

У другій половині XIV століття європейські ювеліри почали робити "камені з майданчиком". Після того, як вершина кристала спилювалася, виходила плоска площадка. Вона присутня і у багатьох алмазів, оброблених в наш час.

Наступним етапом у становленні мистецтва огранки стало підпилювання верхівок бічних граней. Напевно, навчившись спилювати краї самих твердих кристалів, середньовічні ювеліри допомогли природним алмазам зробити перший крок на шляху перетворення в блискучі діаманти. Адже саме площадка відображає максимум променів, що створює характерну для алмаза гру світла.

В XVI столітті італійський ювелір Джованні Карніола почав гранувати алмази "трояндою". Так називається старовинне огранювання дорогоцінних каменів з симетричними гранями без площадки нагорі і підпиляній нижній частині. Пізніше, на початку XVIII століття центр європейського гранувального майстерності вже знаходився в Амстердамі - місті, в якому донині зберігаються старовинні традиції ювелірного мистецтва.

В XX столітті були розроблені огранки, що дають набагато більшу кількість фасет, ніж діамантова. Наприклад, для огранювання "магна" характерні 102 грані, а для "принцес" - 146 граней.

У наш час алмази з кутами і пропорціями, розрахованим на початку минулого століття молодим математиком, носять назву - діаманти Толковського. Саме ці камені мають здатність максимально відбивати світло. Але оскільки при огранюванні ювелірами враховується природна форма створеного природою алмаза, огранити всі діаманти "по Толковські" неможливо.

Автор: Вікторія Квін

історія, огранювання, алмаз, Діамант
Оціни пораду →
Переглядів: 640
Рейтинг: 5.0/2

Зверніть увагу

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...