ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Капелюх: вчора і сьгодні

Капелюх: вчора і сьгодні

Капелюхи тісно пов'язані з історією. Ми ідентифікуємо різні періоди історії по різним речам - технологіям, архітектурі, науці, але найчастіше по одязі. Капелюхи завжди були однією з характерних прикмет часу. Однак наприкінці XX століття - приблизно в сімдесяті роки - чоловічі капелюхи вийшли з моди. Вони виглядали старомодними і нудними, і ніхто їх не носив. Але на початку XXI століття капелюхи повернулися в моду.
Але яка історія цих капелюхів, які ми бачимо в історичних фільмах і на фотографіях? Звідки вони взялися? Коли їх придумали? Для чоловіків велике значення має і взуття ,що може бути краще модного чоловічого взуття http://merit.ua/catalog/men-shoes кожен з вас знайде для себе гарну пару взуття. Але продовжимо про капелюхи.

Треуголка - знаменитий капелюх із трьома кутами і круглою тулією, ви не раз бачили такі в кіно і на малюнках. Їх робили з фетру, а пробатьком треуголки був круглий крислатий капелюх, популярний в кінці XVII століття.
На початку XVIII століття стало модно підвертати поля такий капелюхів і пришивати до тульї. Таким чином широкі поля не закривали огляд, а крім того, зі згорнутих полів вода в разі дощу стікала повз власника.

Треуголку винайшли в Іспанії, мода швидко поширилася на Францію, а звідти на інші країни Європи та Американські колонії. Треуголка залишалася популярною до кінця XVIII століття. Потім її замінив капелюх з двома кутами, знайомий нам по портретам Наполеона Бонапарта.

Циліндр рідко побачиш у наш час, хіба що на самих офіційних заходах при королівському дворі, але був час, коли їх носили майже всі чоловіки.
Циліндри з'явилися в самому кінці XVIII століття. Це жорсткий капелюх з фетру з тулією у формі високого циліндра. У вікторіанську епоху циліндри носили чоловіки з усіх верств суспільства.

Циліндри носили як за формальними приводами - похід в театр, весілля, публічні заходи - так і просто з повсякденним одягом. На весіллях надягали світло-сірі циліндри, а для повсякденного носіння - чорні. В середині XIX століття циліндри стали робити з шовку.А на початку 19 століття винайшли складаний циліндр - шапокляк. Так циліндр було простіше здавати в гардероб.
До 1860-х років лондонські поліцейські носили спеціальні укріплені циліндри для захисту голови в якості деталі уніформи.

Казанок - це капелюх з округлою тульей, яку винайшли в 1849 році капелюшні майстри Томас і Вільям Боулер (звідси англійська назва - Bowler hat). Магазин капелюхів «Lock & Co» попросив їх створити міцний, щільно сидячий низький капелюх, якого не здувало б вітром. З'ясувалося, що замовником був Едвард Кок, брат другого графа Лейчестера.

Коли прототип був готовий, містер Кок прийшов його перевірити. Так як він просив зробити міцний капелюх, він кинув його на підлогу і пострибав на ньому. Переконавшись, що котелок зберіг свою форму, Едвард Кок залишився задоволений і заплатив 12 шилінгів.
Казанки залишалися в моді до 19 та першій половині 20 ст., їх носили політики, актори і просто багато чоловіків на вулиці.

Канотье (від французького canotier - весляр) - капелюх з плоскою тулією і полями, круглий або овальний, класичний літній головний убір. Такі капелюхи традиційно носили венеціанські гондольєри. З Італії ця мода поширилася на весь світ. Канотье стали популярні в кінці XIX століття і були в моді аж до Другої світової війни.
Канотье були покликані захищати човнярів від сонця. Класичні канотье роблять з соломи - такий капелюх пропускає повітря, що важливо в спеку. Солом'яні капелюхи і зараз популярні в спекотних країнах.

Автор: Марічка Річка

казанок, тканина, чоловік, Капелюх
Оціни пораду →
Переглядів: 1749
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ