ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Водохреща 2015: Коли купатися

Водохреща 2015: Коли купатися 19 січня щорічно відзначається велике свято - Хрещення Господнє. Дізнайся, які існують традиції і коли купатися на Водохреща.

Хрещення Господнє - третє і найбільше свято різдвяно-новорічного циклу. У народі це свято ще називають Йордана, оскільки з ним пов'язують хрещення Христа на ріці Йордан.

Згідно давньої традиції 19 січня в усіх селах, де були церкви, святили воду. Вранці на Водохреща чоловіки вирушали до водойми і робили ополонку у формі хреста. Хрест з льоду ставили поруч з ополонкою та обливали червоним буряковим квасом.

Ближче до обіду священик читав молитви, а потім освячував воду, опускаючи в неї срібний хрест. Після цього в повітря випускали кілька пар голубів і влаштовували гучну стрілянину холостими патронами.

потім здійснювали купання на Водохреща, набирали і пили святу воду, також святили будинок та худобу. А дівчата, щоб бути красивими і здоровими, опускали у святу воду калину і вмивалися.

Купання в ополонці на Водохреща 2015 найпідготовленіші здійснять в ніч з 18 на 19 січня, проте зануритися в крижану воду можна буде і вдень у неділю, 19 січня.

Потрібно відзначити, що вода, яка набирається на Водохреща, може зберігатися протягом року і довше. Ця вода вважається панацеєю від різних недуг.

Зауважимо, Купання в ополонці на Водохреща не слід здійснювати людям з хронічними захворюваннями, хворобами серця, нирок, щитовидки, хворим на цукровий діабет, а також літнім людям і вагітним жінкам.

Бажаємо Вам міцного здоров'я і бадьорого духу!

купання на водохреща, Водохреща 2015, закалка, водохреща
Оціни пораду →
Переглядів: 4431
Рейтинг: 5.0/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ