ВойтиРеклама

рецепти від читачів

» » » Гурт Rana Ridibunda

Гурт Rana Ridibunda

Гурт Rana Ridibunda РАНА РІДІБУНДА - український рок-гурт, заснований у 1997 році в місті Бориспіль, Київської області. Англійська назва гурту Rana Ridibunda. Лідер, автор більшості пісень, вокаліст і єдиний незмінний учасник гурту - Дмитро Футорний.

Назва гурту походить від видової назви "жаба озерна" на латині.

РАНА РІДІБУНДА з'явилася в результаті досить тривалого процесу в проміжку весни-літа 1997 року.

Засновники гурту - Дмитро Футорний, Юрій Богурській, Тирнов Іван.

Перші репетиції проходили на квартирах учасників гурту на дешевих акустичних інструментах.

Після того, як була знайдена репетиційна база - «Художня майстерня Пепса» (власник В.Г.Чекулай (Пепс)), РАНА РІДІБУНДА «пересіла на електрику».

На відміну від багатьох інших початківців, які займалися виконанням кавер-версій пісень відомих виконавців, Rana Ridibunda мала власний матеріал.

До першого складу гурту увійшли Дмитро Футорний (вокал, акустична гітара), гітарист Юрій Богурській, басист Іван Тирнов, скрипаль Ігор Колач, барабанщик Сергій Галковський.

Спочатку колектив не носив назви Rana Ridibunda.

Робочі проектні назви гурту: «Габотифу», «Недоїмки минулих років», «Мілолента Мілолента».

Вже як «РАНА РІДІБУНДА», гурт дебютував 25 жовтня 1997 на концерті в актовому залі Бориспільського ремонтно-транспортного підприємства. 

 Восени 1997 р. гурт висуває ідею створення в Борисполі рок-фестивалю «Старий новий рок» і активно займається його підготовкою і проведенням в січні 1998-го. 

 У 1998 році в кустарних умовах гурт записує свій перший магнітальбом під назвою «ДІРА», який пізніше був оцифрований і випущений самовидавництвом, невеликим тиражем на CD дисках. До нього увійшли 11 пісень. 
Незважаючи на невисоку якість запису і низький рівень виконавської майстерності музикантів, альбом знайшов свого слухача і достатне визнання в неформальних колах міста Бориспіль.

 За період 1998 - 2000 років, гурт бере участь у різних концертах місцевого рівня і знаходить все більшу кількість шанувальників своєї творчості. 

 У цей же період з побутових причин гурт залишають Іван Тирнов і Юрій Богурський, - їхні місця займають Роман Яременко - бас-гітара, і Андрій Литвиненко - гітарист, який нещодавно переїхав до Борисполя з Харківської області і зробив, у подальшому, значний вплив на музичний розвиток гурту. 

 У період з липня 2000 року по серпень 2001 року на домашній студії гурт записує свій другий альбом «Ранній ранок», який, так само як і перший альбом, складався з 11 пісень, але відрізнявся більш м'яким звучанням, обертанням під впливом музичних переваг нового аранжувальника Андрія Литвиненка. Значну роль у процесі запису альбому і його позиціонуванні серед слухачів зіграв скрипаль Ігор Колач. 

 Також як і пісні з першого альбому, пісні з «Раннього ранку», незважаючи на невисоку якість запису, отримали високе визнання з боку шанувальників рок-музики, що виразилося в збільшенні числа шанувальників на концертах і швидкому розповсюдженню запису серед рокерів місцевої рок-тусовки. Фани гурту активно переписували композиції на магнітні та інші носії, ділячись фонограмами зі своїми друзями та знайомими. Так композиції Rana Ridibunda зазвучали на касетах і CD-дисках в студентських гуртожитках Києва, Чергнігова, Кривого Рогу та ін. У цей же період гурт покидає один з ідеологів гурту, барабанщик Сергій Галковський. Його місце займає молодий і амбітний Андрій Логачов.

Після проведення ланцюжка невеликих концертів та участі в різних святкуваннях місцевого рівня, гурт починає роботу над альбомом «Ще один рік».

 Пісні, які планувалося записати, були виконані на концерті в рамках однойменної програми. Однак, з причин нестабільності складу і, власне, з технічних причин, запис альбому була 
 відкладена. В подальшому альбом так і не був записаний. Даний факт міг свідчити про найближчі тенденції творчої, кадрової та «виробничої» кризи в гурті. Гурту явно було потрібне якесь «перезавантаження». 

 У результаті вишукувань і різних кадрових перестановок, влітку 2002 р. в гурт приходять гітарист Євген Соколов і басист Віталій Каменюченко, які принесли в гурт стабільність і «обваження» стилю. Власне за стилем гурт повернувся до своїх витоків - панк-року і російському року. 

Після відходу з гурту скрипаля Ігоря Колача, Рана Рідібунда остаточно відходить від ліричної легкості в звучанні.

 Нові аранжування пісень, створені вже Євгеном Соколовим, з урахуванням відсутності скрипки, дозволяють підкреслити реалістичність текстів та набути музиці гурту більш енергійне і агресивне звучання. 

В кінця жовтня 2002 року концертом, вже в новому форматі, гурт відзначає своє п'ятиріччя.

Подальший розвиток гурту вимагав фінансових витрат. Так, починаючи з зими 2002-го саме бажання заробити на якісний запис та хорошу репетиційну базу штовхнуло Rana Ridibunda на участь у ряді розважальних програм в ресторанах і барах. Ці виступи не принесли належних фінансових компенсацій за неприємні відчуття.

Після майже річної участі в розважальних програмах, Rana Ridibunda назавжди відмовилася від ідеї подібного заробітку.

З серпня 2003 року гурт виходить на київську сцену.

Восени 2003-го - взимку 2004 гурт бере активну участь у підготовці та проведенні другого міського фестивалю «Старий Новий ROCK».

У цьому ж 2004 році на студії «СП» РАНА РІДІБУНДА записує чотири композиції, що увійшли в подальшому у максісінгл «Під небом війни».

 Влітку 2005-го, організаторська активність барабанщика Андрія Логачова дозволила гурту взяти участь на декількох музичних заходах в Херсоні та Херсонській області під егідою продюсерського центру Григорія Борзенка. 

У жовтні 2005 року RANA RIDIBUNDA бере участь у фестивалі «The Global Battle of the Band» у місті Київ.

 Після низки дрібних концертів і фестивалів, в лютому 2006 року гурт бере участь в організації та проведенні третього фестивалю «Старий Новий ROCK». У цей же період учасники гурту знайомляться з фундатором фестивалю «Буде драйв» - лідером гурту «Nolens Volens» Анатолієм Вороном. Цей факт багато в чому сприяв подальшому просуванню гурту на київських сценах. 

23 вересня 2006 гурт бере участь у рок-концерті, в рамках фестивалю «Буде Драйв», що проходив у Києві на сцені концертного залу СБУ. Хед-лайнером концерту був гурт «Майстер».

24 лютого 2007 Rana Ridibunda бере участь у фінальному концерті Четвертого фестивалю «Старий Новий ROCK», організованого і проведеного музикантами гурту. 

Крім того в 2007 р. гурт бере участь ще в декількох різномасштабних концертах, на одному з котрих хед-лайнером був гурт «Бумбокс».

У вересні 2007 року РАНА РІДІБУНДА створює свою власну студію (RRR - RANA RIDIBUNDA Records), і 10 листопада приступає до запису третього альбому під назвою «Отвыкшим слушать весну». 

 Накопичення інструментів проводиться в період з 10.11.07 по 07.07.08, запис вокалу проходить на студії REC-SP в період з 14.07.08 по 25.07.08. 

У вересні 2008, після ретельного монтажу, всі матеріали передаються на студію ENDLESS POWER RECORDS для повного зведення та мастерингу.

У зв'язку з роботою над записом альбому гурт припиняє на цей час концертну діяльність.

У 2008 році Rana Ridibunda бере участь в єдиному концерті, який відбувся 27 січня в закладі «Портер-паб», м. Київ, з нагоди святкування 30-річчя свого колеги і соратника, лідера гурту «Conquest W.Angel-а» (Василя Хащина).

 У лютому 2008 р. з групи йде бас-гітарист Віталій Каменюченко, що вніс значну лепту в творчий процес останніх років, це призводить до гальмування розвитку гурту і хаотичного пошуку нового учасника ритм-секції. 

Навесні 2008 р. в гурт приходить басист - Максим Яцюта. Гурт готує концертну програму «Отвыкшим слушать весну».

Влітку 2009 р. виходить перший тираж CD - альбому «Отвыкшим слушать весну».

В кінці літа 2009-го гурт Rana Ridibunda бере активну участь у створенні творчого об'єднання «Бориспільський рок-клуб».

 У рамках заходів, що проводяться вже під егідою цієї організації, гурт бере участь у ряді концертів, в тому числі за участю рок-легенди - гурту «Чорний обеліск» в містах Київ, Біла Церква, Бориспіль. 

 У цей період концертні програми, організовані Бориспільським рок-клубом в більшості випадків проводяться в пабі «Шериф», із власниками якого члени рок-клубу на цей період тісно співпрацювали.

У жовтні 2009-го, в рамках концернтих заходів в пабі «Шериф», Rana Ridibunda з успіхом проводить тригодинний сольний концерт в ознаменування свого творчого 12-річчя.

У січні 2010 р. гурт був запрошений в якості почесного гостя, взяти участь у концертній програмі фестивалю, «Старий новий рок - 5», проведений все в тому ж пабі «Шериф».

Після виступу на вищезгаданому фестивалі гурт покидає бас-гітарист Максим Яцюта. Його місце майже відразу ж займає молодий і амбітний музикант Денис Линник.

28 березня 2010 в байк-рок-н-рол клубі «Route 66» з аншлагом проходить сольник гурту.

У червні 2010 р. РАНА РІДІБУНДА з успіхом виступає на байк-фестивалі «GOBLIN - SHOW-12» в м. Одеса. В цей же час гурт бере участь у некомерційному рок-фестивалі «HungryDog», який проходить в Київському клубі «Бінго». 

У липні 2010 група РАНА РІДІБУНДА приступила до роботи над записом нового альбому під назвою «Стирилізація державою». Крім цього, гурт продовжує організовувати і проводити уже традиційні фестивалі «Старий новий рок» (СНР 2010, СНР 2011).

Восени 2010 р. Дмитро Футорний знайомиться з фронт-меном гурту «ПАНІКА-Київ» Антоном Шараповим, який залучає учасників гурту в процес створення громадської організації «Київський рок-клуб», президентом, натхненником і душею якої стає. Основною метою «Київського рок-клубу» стає організація концертів популярних і починаючих виконавців рок-сцени з України та близького зарубіжжя.

 Починаючи з 2011 р. РАНА РІДІБУНДА бере активну участь у всіх як-небудь значимих заходах «Київського рок-клубу» (КРК). Так під егідою Київського рок-клубу, при активному сприянню Президента КРК Антона Шарапова, в Борисполі був організований і проведений концерт культового пітерського гурту «ГРУДЕНЬ». У ньому разом з гуртом «ГРУДЕНЬ», прийняв участь і гурт «РАНА РІДІБУНДА».

Знову ж під егідою КРК, в травні 2011 р., в клубі «Прайм» (Київ), гурт проводить концерт спільно з Вадимом Курилевим (лідер гурту «Електричні партизани», екс ДДТ).

З квітня 2011 р. Гітарист групи Євген Соколов і екс-бас-гітарист Віталій Каменюченко створюють навчальний сайт Gitarin.ru, покликаний через відеоуроки навчати відвідувачів правильному виконанню на акустичній гітарі пісень відомих виконавців у стилі «Російський рок». З часом, Євген та Віталій створюють музичний проет «Гітарін», в рамках котрого успішно виконують кавер на пісні відомих виконавців у жанрі «російський рок» і авторські пісні Віталія Каменюченко.

17 вересня 2011-го, Рана Рідібунда бере участь у рок-концерті присвяченому Дню міста Бориспіль, також в концерті взяли участь гурти «Шериф», «ІНШЕ НЕБО», «ПАНІКА-Київ», «ПЕРКАЛАБА».

4 грудня 2011-го, гурт «РАНА РІДІБУНДА» бере участь у фестивалі «АКУСТИКА В МАЛІЇ ОПЕРІ». Хедлайнером на концерті був Михайло Семенов (лідер гурту «ГРУДЕНЬ»).

Черговий фестиваль на якому грали Рана Рідібунда був «Старий новий рок 2012» який пройшов у приміщенні «Київського рок-клубу» (м.Київ) у форматі «акустика».

 На початку весни 2012-го, склад гурту покидає її багаторічний учасник-барабанщик Андрій Логачов. З квітня 2012 року його місце зайняв Дмитро Вознюк, який паралельно бере участь в гурті «ШЕРИФ». Після приходу в гурт Дмитра Вознюка, хлопці починають активно готуватися до концертної програми. І вже 29 квітня 2012-го, з новим барабанщиком, Рана Рідібунда бере участь у концерті-святкуванні річниці інтернет проекту Gitarin.ru. У концерті також взяла участь пітерська команда «ОГНЕЛЕТ».

18 травня 2012 року, Рана Рідібунда бере участь у презентації нового альбому гурту «ГРУДЕНЬ» у Київському клубі "Underground Music Hall", що пройшла під егідою КРК (Київський Рок Клуб).

 Влітку того ж року гурт, успішно подолав конкурсний відбір і взяв участь у II-ому міжнародному фестивалі «Кіно спочатку», приуроченому - 50-ти річчю Віктора Цоя, в місті Судак (Крим). 

23 вересня 2012 року, гурт Рана Рідібунда спільно з проектом Gitarin бере участь в організації концерту легендарного пітерського панк-рок-гурту «Бригадний підряд» в місті Бориспіль. Цей концерт відбувся в рамках всеукраїнського туру пітерського гурту.

27 жовтня 2012 року гурт відзначив своє 15-річчя акустичним концертом в клубі Nigt Route.

Rana Ridibunda, рок–клуб, Рана Рідібунда, Дмитрий Футорный
Оціни пораду →
Переглядів: 1517
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ