Зеніт пішов по стопах Дніпра

Новости спорта

Зеніт пішов по стопах Дніпра Команда Лучано Спалетті поступається «Базелю» у Швейцарії.

Завдяки голам Марсело Діаса і Александра Фрея «Базель» в рідних стінах узяв гору над «Зенітом».

Перед матчем здавалося, що у «Базеля» будуть великі проблеми в атаці. Фабіан Фрей дискваліфікований, Марко Штреллер травмований, а ветеран Олександр Фрей, що знаходиться не в найкращій формі, залишився в запасі. Однак господарі з перших же хвилин великими силами пішли в напад.
Вже на третій хвилині Сірій Дьє, обігравши Ігоря Денисова і Луїша Нету, вискочив на рандеву з В'ячеславом Малафєєвим - голкіпер "Зеніта" виручив партнерів. Потім воротаря перевірив Жак ЗУА, правда удар у форварда вийшов кострубатим.
У складі «Базеля» виділявся надзвичайно активний Мохамед Салах, втрачав момент за моментом.

Єгипетський півзахисник до перерви завдав п'ять ударів, причому кожного разу м'яч проходив в лічених сантиметрах від каркасу воріт.

Зенітівці досить довго не могли освоїтися на чужому полі - допускали багато браку в передачах і насилу встигали за швидкими гравцями суперника. Лише на 38-й хвилині підопічним Лучано Спаллетті вдалося підійти близько до мети. Після подачі кутового Ніколас Ломбартс зробив знижку на дальню штангу, а абсолютно вільний Роман Широков не встиг нормально підставити ногу, і м'яч полетів вище поперечки.

Про співвідношення сил на полі в першому таймі найкраще говорила статистика ударів - 11:4 на користь «Базеля». Треба було щось змінювати, і Спаллетті вирішив зміцнити лівий фланг, випустивши на другий тайм замість 37-річного Сергія Семака Віктора Файзулін.

Це невелика зміна позитивно позначилося на грі невського клубу. Гості заволоділи ініціативою і почали частіше бити по воротах, але цим ударам не вистачало точності.

Куди небезпечніше були контрвипади базельців. На 63-й хвилині Фабіан Шер пробив з "другого поверху" після подачі Марсело Діаса з кутового, і лише чудова реакція Малофєєва врятувала синьо-біло-блакитних від неминучого гола.

А незабаром прийшла черга показати воротарського мистецтва Яну Соммер. Халк шикарним пасом вивів Широкова один на один з голкіпером, але хавбек збірної Росії цю дуель програв.

Гра пішла на зустрічних курсах. Вийшов на заміну Маркус Штайнхефер, якому в день матчу виповнилося 27 років, з близької дистанції змусив знову проявити себе Малафєєва. Втім, кіпер «Зеніта» не тільки рятував, але деколи і чудив. Так, одного разу він невдало вибив м'яч прямо на голову Салах, але обійшлося.

Під завісу Мурат Якін вирішив кинути в бій Фрея.

Присутність ветерана на поле дало додатковий імпульс швейцарської команді. На 83-й хвилині Салах на швидкості праворуч прорвався до лінії штрафної і пробив низом у дальній кут, Малафєєв відбив удар, але на добиванні першим виявився Діас, який спокійно розстріляв порожні ворота.

Трохи пізніше виникла схожа ситуація.

Спершу бив Мохамед Ельнені, а на підборі був Салах, але єгиптянинові протягом усього матчу не щастило просто катастрофічно. Був момент і у «Зеніту»: Халк вистрілив і ледь не потрапив у «дев'ятку».

І все-таки кінцівка залишилася за господарями. Салах в черговий раз вискочив на ворота, і Луїш Нету зупинив його недозволеним прийомом.

Арбітр дістав червону картку і вказав на «точку», а Фрей холоднокровно реалізував пенальті. «Зеніту» 14 березня в Санкт-Петербурзі потрібно буде відіграти дефіцит у два м'ячі.

«Базель» (Базель) - «Зеніт» (Санкт Петербург) - 2:0
Голи: Марсело 83 '- 1:0, Фрай 90' - 2:0.

«Базель»: Соммер, Деген, Шер, Драгович, Чу Хо, Кабрал, Дьє (Ель-Ненни 69 '), Деген (Штайнхофер 62'), Марсело, Салах, ЗУА (Фрай 79 ').
«Зеніт»: Малафєєв, Губочан, Нето, Ломбертс, Родич, Вітсель, Денисов, Широков, Данні (Кержаков 82 '), Халк, Семак (Файзулін 46').
Попередження: Вітсель 19 ', Деген 30', Дьє 52 ', Марсело 72'.
Вилучення: Нето 90 '.