ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Зцілення хрещенською водою

Новости в Борисполе

Зцілення хрещенською водою 19 січня, на Водохреще, вода набуває особливої цілющої сили. Саме тому українці з давніх-давен запасалися свяченою водою на весь рік; нею лікували душевні і тілесні хвороби, освячували оселі і тварин. У воді купалися, щоб зміцнити своє здоров’я і очиститися від гріхів. Від купання на Водохреще не хворіють, якщо заходити у воду із вірою та світлими і чистими думками. Тож охочих скупатися саме цього дня у водоймах, незважаючи на хрещенські морози, з кожним роком усе більшає.

Уже декілька років поспіль у селі Кийлів Бориспільського району церква Покрови Пресвятої Богородиці збирає на Водохреще місцевих мешканців, а також усіх бажаючих зануритись в ополонку на Дніпрі. Отець Максим не лише проводить біля православного храму святкову літургію — обряд освячення води, зичить прихожанам здоров’я душі і тіла, але й бере безпосередню участь у водохрещенських купаннях. Священик освячує також ополонку, вирізану у формі хреста, і разом із сміливцями тричі занурюється у воду.

В обідню пору на території кийлівського пляжу зібралися любителі екстриму із різних населених пунктів Бориспільщини. Загалом — з півсотні відчайдушних людей і зо два десятки спостерігачів, яким холодно було лише від одного погляду на тих, хто купався. Незважаючи на десятиградусний мороз, навколо панували гумор, сміх, відчуття справжнього свята. «Купання у крижаній воді — це величезний заряд позитивної енергії,» — переконують викладачі і тренери Бориспільської ДЮСШ, які щороку дотримуються традиції купання, започаткованої майстром спорту з гімнастики, методистом спортшколи Ніною Шашковою. Сама ж Ніна Олексіївна уже понад чверть століття пірнає в ополонку взимку. Пригадує, що усі спочатку скептично ставилися до її захоплення, потім створилась група підтримки, а згодом усе більше бажаючих стало приєднуватись до традиції очищення водою. Цього року до спортсменів приєднались і працівники Бориспільського управління освіти та міськради.

Після занурення в ополонку пропонували запашний трав’яний чай, тепле вино або дещо міцніші напої для того, щоб зігрітися. Окрім того, вражень і приємних спогадів вистачить на цілий рік.

водохреща, Кийлів, Бориспільщина
Оцени новость →
Просмотров: 839
Рейтинг: 5.0/2

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров