ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

У Головурові замість парку хочуть побудувати церкву

Новости в районе

У Головурові замість парку хочуть побудувати церкву У селі Головурів Бориспільського району 29 січня відбудеться місцевий референдум. Депутати сільської ради вирішили, що саме громаді належить визначитись, чи будувати у парку церкву.

Церковна громада УПЦ Московського патріархату звернулася до сільської ради з проханням виділити їй земельну ділянку у парку, що у центрі населеного пункту, під зведення храму із церковними спорудами. На підтримку свого задуму прихожани назбирали майже 900 підписів людей, коли виборців у Головурові всього 1159. Багато хто говорить, що особисто нічого не підписували і ніякої згоди на будівництво не давали. Є чимало головурівців, які ніби й не проти нової церкви, але поза межами паркової зони.

Що ж з цього приводу думають мешканці села? До речі, усі просили кореспондента газети не називати їхні імена.

«Я особисто проти того, щоб у парку будували церкву. Це єдине місце відпочинку у селі, куди ми можемо прийти на прогулянку з дітьми. Чому не можна побудувати в іншому місці?» — обурюється молода мама.

«У нашому селі є місце, де править священик Київського патріархату, є церква баптистів, а неподалік школи невелика церква Московського патріархату. Цікаво, для чого їм ще, коли вже є одна, та й туди не дуже багато людей ходить? Я не вірю, що вони зібрали майже 900 підписів на свою користь,» — говорить чоловік літнього віку.

«Прикро, що сьогодні будуються церкви переважно Московського патріархату, тож наші гроші йдуть до іншої держави. Коли ж нарешті люди будуть патріотами України?»

«Говорять, що назбирали більше 800 підписів. Та особисто я нічого не підписував, і сусіди те ж саме говорять, і знайомі. Щось мені не віриться, щоб така кількість людей погоджувалися на будівництво церкви Московського патріархату, та ще й саме у парку. Я думаю, що референдум усе покаже, — ділиться автолюбитель. — Сподіваюся, що голосування пройде об’єктивно, без порушень.»

І хоча у запрошенні на референдум мова йде про земельну ділянку, яка не зайнята під зеленими насадженнями, та люди побоюються, що буде вирізано частину дерев. А це єдина зелена зона у селі. Перші дерева було посаджено ще наприкінці 80-х років ХХ століття на честь приїзду на Бориспільщину гостей із Німеччини. Минулої весни парк оновлено, тут посадили ясени і декоративні кущі.

«Які там липи ростуть! Невже їх зріжуть? — розводить руками літня жінка. — Мої онуки приходять гратися на дитячий майданчик, що у парку. А тепер кажуть, що це буде територія церкви…»

За словами сільського голови Миколи Чуя, альтернативної земельної ділянки у центрі села немає. Три земельні ділянки, про які говорять місцеві мешканці (біля будинку культури, неподалік бару і на вулиці Рудяківській), вже мають свого власника — це фірма «Аріс-Інвест». Там планується зведення багатоповерхових будинків.

Але хіба обов’язково будувати церкву у центрі села, жертвуючи парком? Якщо людині потрібно прийти до церкви, вона піде до неї і тоді, коли вона буде у будь-якому місці. У Борисполі, наприклад, храм Бориса і Гліба стоїть на околиці міста і віруючі йдуть до нього.

Окрім того, у запрошенні на референдум і в самому бюлетені не вказується, що ділянка має відводитися на будівництво церкви саме Московського патріархату. Складається враження, що ініціатори хочуть це приховати.

Автор:Володимир ГОНЧАРЕНКО, Вісті

Хочешь узнавать новости Борисполя первым? — Подпишись на Telegram Движение Борисполя
будівництво, Бориспіль, піцерія
Оцени новость →
Просмотров: 855
Рейтинг: 5.0/2

Комментарии

avatar
0
1 Спам
Ну-ну, если в нашей стране, что то выдвинули на референдум, значит решение уже давно принято)))
avatar

Новости по теме

Новости партнеров