ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

За державні акти на землю платити не потрібно

Новости в Борисполе

12 грудня мешканці чотирьох сіл (Гнідина, Воронькова, Іванкова і Любарець) Бориспільського району отримали державні акти на право власності на земельні ділянки, згідно із Постановою Уряду Тимошенко.

Найбільш поінформованими виявилися мешканці Гнідина та Іванкова, тому прибули на довгоочікувану подію майже всі. А ось у Вороньків державні акти привозять вдруге, але явка людей досить низька. Так, минулої суботи із 29 осіб за списком отримали державні акти лише п’ятеро, решта не з’явилися. Напевне, так подбали про них в сільській раді. До речі, не з’явився ніхто із представників місцевої влади.

Сільські мешканці висловлювали велику вдячність начальнику Бориспільського міськрайонного центру ДЗК Костянтину Миколайовичу Зінченку, державному реєстратору Зої Іванівні Борисенко та депутату районної ради Миколі Петровичу Поминальному (фракція БЮТ), адже вони зробили справді приємний подарунок для кожного з селян. «Спасибі вам, люди добрі, що приїхали. Ледве дійшла до клубу. У Бориспіль я б уже не поїхала,» — тримаючи ліки у руках, дякувала 75-річна Ганна Михайлівна Губа із Воронькова, яка першою прийшла до місцевого будинку культури. Серед півсотні іванківців найстаршою виявилася 82-річна Ганна Сергіївна Шаріпова, яка мешкає у власному будинку ще з 50-х років минулого століття, проте державного акта на землю ніяк не могла отримати.

За словами начальника ДЗК Костянтина Зінченка, державні акти отримуються за спрощеною процедурою і є безкоштовними. Люди пред’являють паспорт, розписуються у реєстраційній книзі і отримують державні акти синього кольору. Незабаром будуть видаватися зелені державні акти, які були надруковані раніше і не підлягають безкоштовній приватизації. За них потрібно сплатити 18 грн. Як зазначив Костянтин Зінченко, до закінчення 2009 року документи на землю повинні отримати ще декілька тисяч землевласників району. Тож аби не створювати черг у центрі ДЗК, вони мають намір продовжувати розвозити державні акти по селах.

«Важливо, щоб люди розуміли, що за виготовлення державних актів не потрібно нікому платити гроші. Бо трапляються випадки, коли окремі приватні фірми обіцяють прискорити виготовлення актів, якщо ті сплатять тисячу гривень,» — наголосив Микола Поминальний.

Видача документів на землю безпосередньо за місцем проживання — це, в першу чергу, приклад того, як саме представники районної та місцевої влади мають служити людям.

Оцени новость →
Просмотров: 827
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров