До редакції газети «Вісті» звертаються мешканці Бориспільщини про постійні збої з водоп" />

ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Водопостачання у Бориспільському районі під загрозою зриву?

Новости в Борисполе

До редакції газети «Вісті» звертаються мешканці Бориспільщини про постійні збої з водопостачанням. Найбільше скарг звучить від мешканців Малої та Великої Олександрівки. Зокрема, пенсіонерка Світлана Миколаївна Ільїна, яка живе на вул. Центральній у Малій Олександрівці, розповідає, що влітку води найчастіше немає. Тому люди змушені вставати серед ночі, аби набрати її у різні ємності. «А вода ж потрібна не тільки для пиття чи приготування страв. Уявіть, скільки мені потрібно наносити води, щоб випрати. А тим, у кого діти маленькі чи худоба, що робити? Ми воду економимо навіть на митті рук. Люди користуються дощовою водою, — крізь сльози розповідає жінка. — Та й сусіди не завжди радо зустрічають таких, як я. У сільську раду не додзвонишся, телефон голови Миколи Горленка ніколи не відповідає, там стоїть автовідповідач. А сільська рада знаходиться у сусідньому селі.»
Світлана Миколаївна зверталася до сільського голови з проханням допомогти фінансово, щоб вона змогла викопати у своєму дворі криницю (а гроші вона поверне частинами, адже з пенсії вона цього зробити не зможе), та все марно.
Окрім того, люди скаржаться, що і землі депутати собі розібрали, і на дорогих авто їздять, що немає їм справ до односельців, не переймаються проблемами сіл Велика Олександрівка, Мала Олександрівка і Чубинське.
«Чому сільському голові байдуже до нас? Чому ми живемо, немов у глухому селі, а не на Київщині? Будинку культури немає, навколо смітники, вулиці у Малій Олександрівці після дощу потопають... Села зовсім невпорядковані,» — постійно звучать нарікання на сільського керівника.
І це у населених пунктах поблизу столиці, де і земля у ціні, і сільські ради не достойні...
Ситуація з водопостачанням у Бориспільському районі не просто дуже серйозна, а навіть плачевна. Як розповіли у СПМК-241, з 1 листопада підприємство відмовляється від обслуговування сіл, оскільки має величезні борги за електроенергію (близько 600 тис. грн!) та до Пен-сійного фонду. Про це вони повідомили сільських голів ще місяць тому. Проте ніхто з опитаних мешканців району, які користуються центральним водогоном, не знає про можливе відключення води. До того ж, люди, які регулярно сплачують за водопостачання, обурюються, що воду отримують з перебоями. А як далі житимуть без води? Та й опалення у дитсадочках, школах, медичних пунктах, клубах і багатоповерхівках залежить від центрального водогону села.
Як пояснив заступник голови Бориспільської райдержадміністрації Микола Кононенко, днями відбулася нарада з сільськими головами, на якій обговорювалось питання водозабезпечення. Тож вирішили, що відключати воду з 1 листопада не будуть. Поки що... А далі? «Сільські ради нехай думають, яким чином забезпечити водою населені пункти, — пояснив Микола Іванович. — Нехай створюють свої комунальні підприємства. Це питання належить до компетенції органів місцевого самоврядування, а не районної адміністрації». А чим же тоді займатиметься райдержадміністрація?
До речі, селам Іванків, Вороньків і Щасливе відмова СПМК-241 обслуговувати водогінні мережі не страшна, оскільки у цих сільських радах створено місцеві ЖЕКи, що займаються питаннями водопостачання, вивезенням сміття, благоустрою тощо. У Гнідинській сільській раді також є свій ЖЕК, а водою опікується ТОВ «Регіонпродукт». Як вирішиться проблема в інших селах, поживемо — побачимо. Проте, згідно із законом про питну воду, влада зобов’язана забезпечити людям її у необхідній кількості, бо це життєво необхідно.

Лариса Громадська

джерело: Вісті

Оцени новость →
Просмотров: 677
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров