ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Витверезники або через скількох переступили ви?

Новости в Борисполе

Так само «важкувато» і піднімати цю проблему, яка на сьогодні стоїть гостріше нікуди. На питання, що робити з такими людьми, яких більшає, відповідей чомусь так само катма. Законодавство в такому випадку, аби унеможливити порушення прав людини, забороняє тримати їх не те що за гратами, а й навіть у відділку, довше як три години (охоронці правопорядку кажуть, цього часу досить для того, щоб людина прийшла до тями, пригадала своє ім’я, отримала попередження чи штраф та на своїх двох вирушила додому – авт.).
Якщо ж стан того, хто перебрав, за цей час не покращився і він почувається гірше, ніж є, його мають відправити до лікарні. Там бідолаху будуть «посилено» доглядати до самої притомності. Далі та сама процедура: ім’я, адреса і… «до побачення».
Але ж чи завжди забирають до лікарні чи до міліції? Ні одні, ні інші не хочуть вишукувати собі зайвих проблем. Міліціонери мають контролювати порядок і слідкувати за тим, щоб на вулицях та на дорогах було спокійно. Так краще, ніж контролювати п’яне булькання кількох «бомжів», хоча це теж є невід’ємною частиною того самого порядку.
Лікарі також мають чим себе зайняти поза тим, як відкапувати та відходжувати тих, хто не знає ні міри, ні якості того, що в себе вливає. Але як у такому випадку бути з клятвою Гіппократа?..
Тож знову ми повертаємось до тих самих діалогів із совістю. Махнути на цих людей рукою не можна, хоч би як вони того не заслуговували. Бо чи матимемо ми тоді право називатися людьми? І, певно, тому потрібно шукати вихід – чим швидше, тим краще. Точніше треба знайти просто зараз.
Одним із таких були в не такому вже й далекому радянському минулому – витверезники. Щоправда, історія їх починається за часів царя, хоч і не Гороха. Так 1902 року в Тулі відкрили «Приют для опьяневших». Лікар, який його заснував, звернувся в Думу з проханням фінансувати ідею, яку на той час підтримало чимало лікарів. Метою створення даних закладів став порятунок п’яниць, які замерзали просто під парканами.
Пізніше питання витверезників політизували, згадати хоча б славнозвісну антиалкогольну компанію, яка змусила взятись за чарку не одну тисячу людей. Та все ж, нині, якщо відкинути політику та лишити історію, краще згадати мету створення таких закладів і замислитись: чи не є це актуальним нині?
Звісно ж, цю ідею потрібно дещо відформатувати, змінити, доповнити, але найперше обговорити. Адже, крім фінансування та людського ресурсу, важливе розуміння громади, що проблему потрібно вирішувати. Якщо сьогодні через неї ще можна переступити, то завтра доведеться йти по драбину, аби через неї перелізти, та й на один діалог із совістю менше стане. До того ж, витверезник може стати лікувально-трудовим профілакторієм.
Окрім функції рятування він допоможе громаді виховувати, бо хто сказав, що штрафи вимірюються лише грошовими одиницями? Адже серед тих, хто сьогодні не дійшов додому, є чимало представників робочих спеціальностей, які на раз знайдуть спільну мову з молотками чи лопатами. Можливостей використати ідею витверезників, яка живе вже більше сотні років, без ліку. Головне — правильно їх використати.
Та ж Росія не відмовилась від цих закладів, хоча й не вважає їх панацеєю і вже вкотре намагається влаштувати нову антиалкогольну кампанію. До слова, 4 березня цього року медичним витверезникам МВС Росії виповнилося 70 років.
Більш демократичний Захід пропонує свої громадські варіанти витверезників. Так у Канаді діє спеціальна служба «Червоний ніс», яка за певну плату доправить нетверезого клієнта додому. Якщо його стан визначать як алкогольне отруєння, то людину терміново відправляють до лікарні. У Сполучених Штатах Америки та Західній Європі нетверезих затримують лише за порушення порядку, але там діють благочинні та громадські організації, які можуть допомогти дістатись додому.
І на останок трішки інформації для роздумів. У будень до міліції привозять три-чотири людини в нетверезому стані, а в вихідний мінімум 5—10… А тепер знову дозволю собі той поганий тон і запитаю: скількох не привозять? Скільки людей, які не ввійшли в ту десятку, прокидаються наступного дня під парканом і скільки не прокидається? Самі по собі цифри нічого не говорять, але за кожною — людина, яку переступили. І не хто-небудь, а ми з вами.
 
Тоня ТУМАНОВА
для «Форум-Експрес»
 
P.S. Бути витверезникам чи ні??? І якщо бути, то в якому форматі? Ми хотіли б ініціювати розгляд цієї проблеми й хочемо почути вашу думку, шановні читачі. Ця тема має не тільки знайти своє продовження, але й вирішення. Свої відгуки ви можете адресувати в редакцію: м. Бориспіль, вул. Січнева, 1; за телефоном 6-54-34; на електронну скриньку: forum-express@ukr.net.

Оцени новость →
Просмотров: 701
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar
0
6 Спам
бодрого вечера вам :) отвечу на русском, так как машина сия укр еще не изучила :) так вот, я с вами согласна мы не Европа и глупо втирать всем, что вот-вот и мы построим светлое будущие, но если о нем не думать, то пардон, мы так и останимся под кустом в нежном обществе быков и прочего-прочего счастья... я к сожеланию наверное знаю все прелести алкоголизма и подробности, которые вы мне описали для меня далеко не новость и не неожиданность, вот поетому мне бы очень хотелось, что бы людям оказывали помощь, хотя бы первую, хотябы необходимую....знаю также и то, что благими намерениями вымощена дорожка в ад, а так же то, что у медали две стороны да еще и изнанка имеется, НО, я уже говорила и повторюсь, что едиственное, на что я хотела бы посягнуть используя идею о вытрезвителях, это все те красочные случаи отравления, оргабления и еще много прочих непрятных случайностей...вытрезвитель э
то этемент системы, я не спорю, и я не раз подумала, перед тем как писать и именно для этого и сделала приписку, что народ давайте говорить об этом, ведь проблема есть, и как оказалось волнует не только меня, вот, мне интерестно как это видете вы, и ч готова это услышать :) п.с. тоже рада знакомству :)
avatar
0
5 Спам
Рад познакомиться, Тоня. Приятно, когда автор готов развить свою тему сверх рамок своей статьи.
Я согласен с тем, что иногда перепившим необходима помощь. В первую очередь конечно медицинская. Вероятно алкогольное отравление, часто так же перепивший захлёбывается своей же рвотной массой (извините за неприятные подробности, но из песни слова не выкинешь), возможны травмы при падени и т.д. и т.п... Однако мне кажется, что в большинстве случаев, валяясь где нибудь под кустом, они нуждаются в том, чтобы их просто никто не трогал. Ни наши доблестные бориспольские быки о которых мы уже писали, с целью найти что-то у пьяного в карманах, ни менты (которые всё теже товарищи, только вид с боку). Да и давайте снимем розовые очки - мы ведь не Европа. Строя ту систему, о которой вы, Тоня, говорите, где пьяного поднимут, отвезут домой, помоют и постирают (а потом в конце концов возможно предъявят счёт), мы ведь скорей всего построим всю ту же славноизвестную систему советских вытрезвителей и ЛТП. О том, что происходило в их стенах и написано и спето немало...
avatar
0
4 Спам
вітаю, я і є та сама пані Туманова, яка ламає списи і пише всякі "заупокійні" матеріали :) хоча, насправді більше б хотілося "заздравні". певно не лише ви маєте щастя мати знайомих людей, які страждають на алкоголізм... але винне в тому 100% не суспільство, я згідна. ви називаєте витверезники придушенням свободи...так, але тільки в тому випадку, якщо я б хотіла посягнути на свободу на смерть десь попід забором. пишучи цей матеріал, я не намагалась повернути всіх у епоху срср, не пропонувала їх метод боротьби, які люблять випити. я тільки повертаючись до того факту, що маю знайомих, які не завжди "знають межу", маю навіть кілька прикладів, коли випадкові люди по "душе добротевной" "випадково" рятували їм життя. і випадково я написала навмисно, бо вони дійсно не мали наміру того робити просто так вийшло... якщо говорити направду, то чи багатьом алконавтам, які сплять посеред дороги допомогли ви? а якби хтось з них був вашим другом чи знайомим? в цьому теж проблеми ви не бачите????
а про бичество...я теж вам маю дещо сказати, але так чи інакше воно має стосунок до суспільства, одного разу мала щастя провести опитування хто де і як відпочиває і чого б хотілося людям від життя... і шо мені відповіло "бичество"...воно булькнуло, випило пива і сказало: "а кльово було б, аби в Борисполі театр був", і що дивно, бичество, яке сиділо з ним поруч, з того не сміялось, а підтримало його... тому моя думка така, хтось є биком, а хтось дозволяє собі ним бути...але хочете ви того чи ні, але це таки проблема суспільства...чи вистачить у мене списів на всіх... не знаю, але поки вони у мене є буду ламати без жалю. бо не хочу переступати через людей...
а вам щиро вдячна за вашу думку)))))
avatar
0
3 Спам
Как раз так сложилось, что в моём круге общения алкоголики есть. И я знаю как никто другой, что алкоголизм - это в первую очередь проблема личности, а не общества. И не иначе. Как бы мы не ограничивали продажу в вечернее время, в пакеты там бутылки засовывали, алкоголиков меньше не станет. Не все пьющие, не все бывающие пьяными ими являются. Более того - алкоголики s.str, уверен, как раз общественному порядку никакой прямой угрозы не несут. Так за что ломает копья пани Туманова? Боролась бы лучше с известным бориспольским "бычеством". Именно это извечное состояние психики (по другому не назову) и есть на мой взгляд причина поломаных лавочек, зассаных парадных и ночного гоп-стопа. А пиво - лишь катализатор.
avatar
0
2 Спам
звісно, кожен має право самостійно визначати свою норму. можливо серед вашого оточення таких не має, тому й такі висновки. якщо озирнутися навколо, в борисполі достатньо людей, які п"ють без міри. випивати можна, заливатися не бажано - інакше переступлять і підуть далі.
щодо проблеми наркоманії - зробіть правильні висновки. з цим злом миряться тільки ті, кому байдуже. ви молода людина, маєте здоровий глузд - почніть боротися. якими методами, то знати краще вам...
avatar
0
1 Спам
Начала за здравие, а ЗАкончила за упокой, Тоня Туманова...
Каждый человек имеет право самостоятельно определять свою меру. На сегодняшний момент употребление этилена не является противозаконным. Я и сейчас пишу эти стороки будучи в состояниии "литры на троих" - ничего как видим, общественно безопасен... Так что, извините, но я считаю вытрезвители насилием над личностью. Если мы миримся с наркоманами, то алкоголь употребляющих притеснять не гоже.
avatar

Новости по теме

Новости партнеров