ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Вирощувати пшеницю невигідно?

Новости в районе

Погодні умови цього року зовсім не були сприятливими для гарного врожаю зернових. Тож чи будемо цього року з хлібом, запитала в успішного фермера Олександра Григоровича Сокола, який мешкає у селі Мирне на Бориспільсьщині. Його землі, площею близько тисячі гектарів, знаходяться у Баришівському і Бориспільському районах.

СФГ «Сокіл» займається вирощуванням зернових і технічних культур. 70 відсотків посівів на полях Олександра Григоровича становлять зернові.

«З хлібом будемо. Але цьогорічний урожай залежить від того, де розміщене господарство, де скільки випало опадів під час весняно-літньої вегетації. Середня врожайність пшениці у нашому господарстві — 12 ц/га, ячменю — 15 ц/га. Звичайно, це дуже мало. Покладаємо великі надії на цукровий буряк і кукурудзу. Що говорити, коли дизельне пальне подорожчало на 30% порівняно з минулим роком, а вартість мінеральних добрив — більш ніж на 50%. Сьогодні вирощування пшениці є збитковим, тому на наступний рік ми плануємо зменшити посіви пшениці і збільшити площі сої та цукрових буряків. Закупівельна вартість пшениці на борошно становить 1540 грн за тонну, а кукурудзи — 2300 грн! Від держави допомоги практично немає.

Обіцяних 7 грн на 1 л дизпалива, дешевих мінеральних добрив ми не побачили, компенсації по здешевлених кредитах не відчули. У сільгоспвиробників є лише пільга з ПДВ — єдина допомога від держави. З іншого боку, цю допомогу забирають: відмінили ПДВ на насіння. Однією рукою дають, а іншою забирають.»

Недолугість державної політики просто вражає: кукурудза для тварин дорожча від продовольчої стратегічної пшениці для людей. За словами фермерів, найбільш нерентабельна культура сьогодні — харчова пшениця.

Оцени новость →
Просмотров: 600
Рейтинг: 5.0/2

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров