ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Військова частина чи прохідний двір?

Новости в Борисполе

Військова частина чи прохідний двір? На початку грудня наша країна відзначала День Збройних сил України. Тож захотілося дізнатися, чим живе у такий непростий час бориспільська військова частина? Прикро визнавати, але на фоні загальнодержавного зубожіння армії вона перетворилася на занехаяну пустку. Принаймні та її частина, де колись працювали клуб, бібліотека, актовий зал, літній кінотеатр.

Старші люди згадують, як колись вечорами на всю околицю було чути солдатські пісні, як ще можна було побачити військову техніку, а на вулицях міста – солдатів. Коли ж сьогодні ми востаннє бачили солдатів на вулицях Борисполя? Навіть і не пригадаю… Та й чи є вони там? Адже за півгодини блукань територією військової частини (і біля адмінприміщення теж) ніхто із тих, хто проходив повз, не запитав: «Що ви тут робите? Це закрита територія». Ніби прохідний двір. Ті ж, хто років 20 тому були підлітками, із сумом споглядаючи нинішній стан військової частини, пригадують, як у дитинстві бігали грати у футбол на корт, що був колись на цій території, заходячи у перервах до клубу, щоб попити води. Сьогодні ж усього цього немає. Та і не треба пофарбованої вручну та підстриженої під лінійку трави. Порядку і відповідності статусу військової частини не вистачає.

Як з’ясувалося, до військової частини, що у Борисполі, є два входи: один офіційний, через КПП, а другий – неофіційний, через… генделик. Перший знають усі, а ось про другий відомо лише обмеженому колу: п’яницям, хлопчакам, які полюбляють гуляти у хащах військової частини, та місцевим мешканцям, яким просто гріх було цього не знати.

Цей другий вхід на територію військової частини – не якась там дірка у паркані, а ворота, пройшовши крізь які, спочатку потрапляєш до магазину, праворуч – до генделика, а ліворуч – безпосередньо на територію колись охайної і доглянутої військової частини. Дивує й те, що сьогодні так легко можна потрапити на територію військової частини.

Із боку будинків соцмістечка військова частина якась занехаяна і закинута. Високі сухі бур’яни, гнітюче приміщення колишнього клубу, недоглянутий стадіон, на якому вболівальники самі встановили обабіч поля декілька глядацьких лавок і самі ж потім їх поламали. Вітер носить територією військової частини порожні пакети та папір, біля центрального КПП чекають на своїх господарів автівки, старі дерева навівають смуток. І лише хлопчаки грають у якісь свої хлопчачі ігри та одна-дві людини прогулюється територією військової частини. Оце і все, чим є сьогодні бориспільська військова частина: чималий шмат незадіяної та захаращеної землі.

Юлія ГАМАН

Источник: http://i-visti.com

Бориспіль, бориспільська військова частина, День Збройних сил
Оцени новость →
Просмотров: 1062
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar
0
2 Спам
Статья хорошая, и мне, тому самому "мешканцю" военного городка грустно читать эту правду. Нет уже строевых песен, разводов караула с барабанами, "дедов" с полными тумбочками Примы КПД. Раньше там было несколько воинских частей и около тысячи солдат. Чем теперь занимаются оставшиеся три калеки солдат - самому интересно. Кстати, из всех мной увиденых гарнизонов, бориспольский никогда не выделялся образцовым порядком. Бардачёк был всегда. Сейчас же коменданта надо распять. А командира - удовлетворить как он любит.
avatar
0
1 Спам
Є ще декілька вільних входів і в'їздів.
Тож постає питання:
А, чи потрібна така в/частина в самому центрі міста?
avatar

Новости по теме

Новости партнеров