У розпал весняного благоустрою як ніколи яскрав" />
ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Від хандри і бруду граблі не врятують

Новости в БорисполеУ розпал весняного благоустрою як ніколи яскраво проявляється одна з характерних рис нашої громадської поведінки: моя хата скраю. І то не преславна українська ментальність, а убога, дріб’язкова — хохляцька. З нею ми настільки зріднилися, що важко вона тепер піддається не те що викоріненню, а навіть корекції. Чому? Бо так зручніше, легше, а почуття совісті і сорому з часом притупляються і зникають. «Кожен чекає покращення від когось, а сам ні на крок, ні грам, ні на копійку не поспішить змінити щось сам», — так по-простому справедливо відповів мені бориспільський таксист на питання, як і ким прибираються вулиці міста. «Порядок починається з людини», — наголошує мер Анатолій Федорчук, акцентуючи, наприклад, на засміченості території, самовільно захопленої під гаражі, за магазином «Фора». За інформацією начальника управління ЖКГ Володимира Аврамчука, за 2 тижні прибирання майже 80 % комунальних площ упорядковано комунальними службами, приватний сектор у аутсайдерах – ними «освоєно» лише 30 – 40 % їхніх територій. «Серед підприємств, що неохоче беруться за окультурення прилеглих територій, УМБ – 17, «Міжрайбаза» (вулиця Головатого), супермаркет «Сільпо». Достойний похвали колектив магазину «Світанок».

З 12 по 26 березня складено 10 протоколів за порушення норм благоустрою. Така практика стане жорсткішою», — коротко узагальнив благі справи Аврамчук.

Виходить, від весняної хандри і бруду нас граблі не врятують, бо більшість забула, як вони виглядають. Скажете, перебільшую. Судіть самі.

«Чарівні» пейзажі у борисполі

• Типовий для міста приклад: жителі п’ятиповерхівки, що на вулиці Червоноармійській, а це в самісінькому центрі Борисполя, байдуже споглядають місяцями з вікон власних квартир величезну купу сміття у спільному дворі, і ніхто не наважився на спроби зупинити її зростання чи ліквідувати. Уточнення: на смітник виходять вікна трьох будинків. І тут випливає ще одна обивательська установка: крайніх нема. Ті з городян, хто погодився висловитися про «об’єкт», кивають на «Космо», що звідтіля, мовляв, непотріб кочує до них у двір. А на смітнику лежать старі меблі, поламані листи гіпсокартону, елементи старої сантехніки та столярки тощо. Знаходилися такі, хто гнівно нарікали, що, мовляв, із приватного сектору везуть непотріб. А тим часом у смітті копирсаються бродячі собаки, вітер грається пляшками й пакетами... За кілька метрів – дитячий майданчик, і малеча вже вчиться, як треба жити. Чи як не треба? А що конкретно зробив кожен із жителів засміченого двору, щоб змінити ситуацію? Судячи з тамтешньої картини — нічого!

• Факт. Із бліц-опитуванням до теми благоустрою у «Вістей» не склалося, бо просте питання до бориспільців «Що ти встиг зробив для того, щоб місто стало кращим?» — ставило респондентів у незручне становище. Відповісти їм було нічого.

Автор: Оксана КОБЗАР, Вісті

Бориспіль, міське сміття, новини
Оцени новость →
Просмотров: 606
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров