ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Вето на совість і на закони України

Новости в Борисполе

Згідно з по­ложенням «Про пайову участь», яке я розробив особисто, житло передається як внесок у соціальний розвиток міста. Ось тільки кому та за яким принципом ті квартири виділяються досі незрозуміло.
 
Події, що відбувалися минулого тижня, лише поглибили непорозуміння щодо виділення житла. Що ж насправді відбулося. На сесії міської ради я, як голова фракції, висунув пропозицію надати позачергово квар­тиру багатодітній родині Орловських. Сім’я, яка виховує п’ятьох дітей, живе на 14 квадратних метрах. Скоріше не живе, а виживає. Без ванної кімнати, без туалету, з однією кухнею на шість родин. Батько вже чотири роки поспіль оббиває пороги білого дому, ось я і вирішив відгукнутися на прохання родини допомогти.
 
Незважаючи на короткочасні пере­палки серед депутатів і наполегливе прагнення міського голови відкласти пи­тання у довгий ящик, рішення виділити Орловським квартиру все ж таки прий­няли. Здавалося б, тема закрита. Та не так сталося, як гадалося.
 
14 травня замість привітання з нагоди свята матусь Галина Орловська отримала у подарунок вето (зупинення дії рішення депутатів) від міського голови. Своє роз­порядження «градоначальник» мотиву­вав дуже просто – рішення депутатів, на його думку, суперечить чинному законо­давству, а тому незаконне. Навіть статті Житлового кодексу УРСР вказав – 42-у та 43-тю. А в кінці свого вето додав, що всі мають стояти в загальній черзі і ви­ключень бути не може. Ось вам і подару­нок до Дня матері…
 
Хоча під час сесії міський голова встиг поспівчувати родині Орловських і знову пообіцяв, як і чотири роки поспіль, до­помогти. От вам і чуйність, і повага до багатодітних сімей Борисполя. Навіщо так учинив міський голова, зрозуміти неможливо.
 
До питання, хто і як стоїть у черзі на квартиру, повернуся пізніше, а зараз тре­ба зрозуміти: чому зі 193 статей Житло­вого кодексу УРСР мер знайшов лише дві статті, які дають змогу зупинити рішення сесії? Може тому що не шукав, а може на­вмисно та упереджено підклав ті статті закону, щоб досягти головної своєї мети – заблокувати ініціативу депутатів та не дати жодних шансів родині Орловських отримати житло. Хоча не можна виключа­ти звичайну некомпетентність посадовця.
 
Як би там не було, але в своїх прагнен­нях «градоначальник» перевершив навіть самого себе. Виявляється, що своїм роз­порядженням міський голова зупинив не рішення депутатів, а чинний Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального за­хисту багатодітних сімей» від 19 травня 2009 року, а також зупинив дію статті 46 Житлового кодексу України. В ній чор­ним по білому написано: «Поза чергою жиле приміщення надається: сім'ям, які мають п'ятьох і більше дітей, та в разі народження в однієї жінки одночасно трьох і більше дітей».
 
Тож як розуміти дії державного служ­бовця 5 рангу, який дозволяє собі на влас­ний розсуд накладати різні вето на чинні закони України. Адже за своїм статусом посадовець повинен неухильно дотри­муватися норм чинного законодавства й вимагати від громади міста аналогічного ставлення. Виходить, що міський голо­ва Борисполя порушив не тільки закон, але й права родини Орловських. За таке свавілля, до речі, передбачена карна відповідальність.
 
Депутати також потрапили в цікаву ситуацію. З одного боку, вони не ма­ють права голосувати за відміну вето міського голови, оскільки воно незакон­не. Якщо проголосують, перевищать свої повноваження, що може потягнути за со­бою дострокове припинення діяльності міської ради…
 
Незрозумілим залишається те, чому сім’я Орловських досі не отримала жит­ла. Та й не тільки ця багатодітна родина. Деякі категорії бориспільців теж мають позачергове право на поліпшення своїх житлових умов. Це право їм гарантує держава. Та мабуть не бачити їм житла, тому що за них все отримали інші: начальни­ки відділів і управлінь, керівники ко­мунальних підприємств, співробітники виконкому, їхні родичі. Серед тих, хто отримав житло за останні три роки, немає городян, які мають право на пер­шочергове отримання квартир. Чому так відбувається? Мабуть треба спитати у того, хто вигадав таку собі сіреньку схем­ку, згідно з якою всі квартири переводять до тимчасового житлового фонду.
 
Після такої процедури квартири можна роз­давати під виглядом службового житла через рішення виконкому всім «любим друзям» і вірним соратникам. До речі, через деякий час ці «службові квартири» можна без проблем приватизувати. Тож на що було накладено вето? На совість чи людську порядність? Вирішуйте самі. Бориспільці мудрі, а тому немає сумніву, яка буде відповідь.
 
Юрій ФЕДУН
депутат міської ради
 
Від. редакції газети "Форум-Експрес":
Ми будемо слідкувати за розвитком цієї справи та інформуватимемо читачів про перебіг подій навколо квартирного питання.
 

Оцени новость →
Просмотров: 843
Рейтинг: 4.0/4

Комментарии

1 2 »

avatar
0
11 Спам
питання: навіщо взагалі народжувати дітей стоїть доволі гостро в україні. насамперед, тому що за кілька років не буде кому пенсіонерів підтримувати. їх більшає, а молоді меншає. ось тут і виникає компроміс можливо піднімати пенсійний вік або щоб жінки народжували більше дітей. для цього законодавець і розробив спец.закони, щоб стимулювати народжуваність.
і тільки вам @Манюня@ та іншим жінкам вибирати - горбатитись до 70-80 років чи може підтримувати тих жінок, які народжують по 5-6-7 дітей.
avatar
0
10 Спам
ООО даааа, за свои деньги деньги роздавал "подарки"- это так он много получает?! Прям святой..... и откуда ж у него деньги то, врятли держ много получает,не надо мне здесь ст. кодексу розбрасываться, мне на него паралельно, всеравно депутати на него не смотрят, только когда он им очень сильно нужен тогда начинают ст. показывать. все знают что все небезупречно.

Перед тем как рожать надо думать как потом детей поставить на ноги, а не чтоб как бомжи жили... Не одна здравомыслещая мать перед тем как создавать семью, всегду думает на сколько у нее хватит сил и финансов чтоб ее дети были в добре и хоть как-то их поддерживать. А в одной комнате без малейшых удобств даже безумывальника, вы меня простите... но это вообще....

А кто их заставляет жить в таких не человеческих условиях:?! Они что без рук и без ног, что не могут себя обеспечить?!!! Или им по приколу может так жить, Та не далеко от Борисполя можна снять домик за 1000-1500грн/в месяц. Может им еще деньги давать ежемесячно на удержание семьи?! Они же многодетные..... У каждого есть голова на плечах..

Я хочу 7 детей, и что теперь?! Если мне позволят финанси содержать их, чтобы они не в чем не нуждались, то я так и сделаю, а нет, то всегда нужно в чем-то себе отказывать, но никогда не позволю чтоб так мои дети жили......

avatar
0
12 Спам
Из Вашего поста можно понять лишь одно - у Вас нет детей. И врядли испытывали чуства которые испытывают родители имея одного или двух. Чисто рациональный подход и ничего более. Дети орловских очень опрятные и ухожены, как и дети в других семьях.То что бориспольским многодетным вообще за последние годы никто не помогал установленный факт. И пара коньков за четыре года скорее позор Федорчуку и его команде. Надо было думать прежде чем рожать" Вот этим семьи и попрекают в том числе и городской голова. Но когда дали квартиру Погребной которой 30 лет, вся заслуга которой в том что она мелкий начальничек в исполкоме. Ваши рассуждения о морали ущербны и скорее напоминают вариации на тему засужу. Да и цель понятна. Когда повзрослеете будете судить, а сейчас рановато. И еще, не нужно тут изливать желч в адрес человека, который Вам ничего плохого не сделал.Не думаю что ваш негатив принесет ему какой либо вред, скорее наоборот.Помогите сами кому нибудь за свои, а потом ехидничайте сколько угодно.
avatar
0
9 Спам
Вы, уважаемый за себя расписывайтесь, а за других не надо. Хотя Вы может и правы - "не кто изберать" Федуна точно не будет.
avatar
0
8 Спам
не втом плане, что будет или не будет балотироваться, а в том, что его не кто не будет изберать....
avatar
0
7 Спам
Реально. Я нигде не слышал и не читал о том, что Федун будет балотироваться на мера. То что человек работает в городе, имеет активную позицию и помогает людям, организациям - ничего плохого в этом не вижу. Ставить в упрек его настойчивость в защите прав людей и не только многодетных на мой взгляд кощунство. По поводу "лезит в мэры", а что Федорчук в 2006 году не лез? так мимо проходил? Отож.
avatar
0
6 Спам
да не будет Федун мером...
avatar
0
5 Спам
визначати, кому скільки мати дітей, то не наша з вами справа. я, особисто, сумніваюся, щоб ця родина користується кількістю малечі, щоб отримати зайві метри. однак, є закони, і rflint у цьому правий. ні я, ні ви, ні хто, крім законотворців, не має права стоврювати або відміняти їх. уоли вже вони існують, то треба дотримуватись. інакше анархія.
у цьому питанні (щодо сім"ї Орловських) Федорчук однозначно не правий і жодних виправдань його дій я не бачу.

П.С. І не сваріться

avatar
0
4 Спам
С каких это пор говорить правду стали называться - черным пиаром?
Чего федун давал, так наверное за свои брал и давал людям, а Вы уважаемый лучше расскажите сколько за свои собственные приобрел и людям роздал мэр?.
Согласно закону - все кто имеет 5 и более детей должны получить квартиру без очереди. Читай Жилищный кодекс Украины, ст 46. И не надо тут умничать.
В этой статье не предусмотрены водители Федорчука и Ковалевой, также не предусмотрены нач. отдела семьи и молодежи Погребная. и т.д. Документы нужны по земельке? Так для начала выйдите в центр. города и полюбуйтесь на площадку бывшего клуба. Вот только круглые глазки делать не надо... По поводу умывальника, так его в комнате Орловских нет. Благодаря таким вот Федорчукам эти дети как и другие дети многодетных семей вот так и будут жить в нечеловеческих условиях.. Ишь барин выискался - хочу даю, а хочу не даю
avatar
0
3 Спам
Уважаемый rflint, перед тем как балаболит на клавиатуре, и обвинять, предьявите оф. док., подтверждающие вашы слова.

Не надо мне тыкать во первых, Это еще кто гектарами землю ворует?! могут только обосрать накануне выборов, как будто не заметно что Федун лезит в мери, а что он сделал? пару колясок дал в больницу и паски роздавал?! И начал заниматься черным пиаром. Я за мера не голосовала, но уважаю как человека.

Если есть сидя возле умывальника это нормально, то срать наверное на кровати тоже супер. То какое воспитание получат дети. Я не сужу людей, я просто высказываю свое мнения, и на это имею я право.

avatar
0
2 Спам
Это же надо какой умный выискаося! Где ты там грязь узрел по СТБ? а пыль на чем увидел? Не твоего ума дело и не тебе судить умник, почему у этой семьи 5 детей и не тебе с=удить почему у семьи жакуповых 6 детей. Ты своего любимого мера суди за то что законы нарушает, квартиры роздает приближенным и землю дерибанит гектарами.
avatar

Новости по теме

Новости партнеров