ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

В Іванкові створено заказник районного значення

Новости в районе

В Іванкові створено заказник районного значення На сесії Бориспільської районної ради, яка відбулася 3 червня, було прийнято рішення про створення поблизу села Іванків ландшафтного заказника районного значення «Нечаївщина» площею 17 гектарів. Розміщена ця мальовнича територія між селами Іванків і Бзів (Баришівський район). Ніби чарівний оазис, серед поля розкинулось урочище Нечаївщина — таким ім’ям нарекли це місце наші пращури. Сьогодні тут ще, дякувати Богу, є рідкісні рослини, птахи і тварини: червоний дуб, конвалії, бобри, чайки...

Ініціатива створення заказника належить Іванківському сільському голові Анатолію Туру. Спочатку позитивне рішення було прийняте на сесії сільської ради, районні депутати також підтримали ідею збереження недоторканної природи для майбутніх поколінь. Тепер залишилось оформити відповідні документи, аби узаконити існування заказника.

«Справа у тому, що цю територію неодноразово вже хотіли прибрати до рук. Сьогодні важливо, що це урочище буде заказником, і кожен може прийти сюди відпочити, помилуватися гарними краєвидами. Я дякую районній раді, яка поставилась до цього з розумінням і зразу ж видала рішення про створення районного заказника. Курує цей проект обласна екологія,» — розповів Анатолій Тур.

Нечаївщина — це і справді унікальне місце, яке має давню історію і красиві пейзажі. Ось як про урочище пише директор Іванківського музею Петро Зінченко у своїй дослідницькій праці «Поміж плугом і мечем»: «Нечаївщина — урочище, розташоване на схід від села, на межі сіл Іванків та Бзів. Їх розділяє гідромеліоративний канал та висохле русло колись мальовничої річки Ільтиці.

В давнину урочище містилося на вододілі між річкою Ільтицею та притокою річки Альти Любкою. Природа створила цю місцевість зручною для заселення ще в сиву давнину. Тут залишили свої сліди поселенці доби бронзи ІІІ початку ІІ тисячоліття до нашої ери, про що свідчать знахідки: уламки посуду, кремінні сколи, кремінний наконечник стріли.

У ІІ – ІV століттях нашої ери на території урочища виникло ранньослов’янське поселення Черняхівської культури. А у ХІІ – ХІІІ століттях тут жили давньоруські племена, для яких ця місцевість давала деякі переваги у захисті від частих спустошливих набігів половців.

За переказами старожилів, земля в урочищі належала поміщику на прізвище Нечай, який був вихідцем з козацької старшини. Нечай мав тут будинок, а також насаджений ним парк, який зберігся до сьогодні і займає площу 5,6 гектара.

У кінці ХІХ початку ХХ століття поміщик Нечай продав своє володіння сільському заможнику Захарченку.

Після колективізації урочище належало до земель колгоспу ім. Будьонного с. Іванків. Тут проживали кілька сімей до кінця 50-х років.»

Оцени новость →
Просмотров: 829
Рейтинг: 5.0/2

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров