ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

Українцям не дадуть спокою навіть після смерті

Общество

Українцям не дадуть спокою навіть після смерті Експерти попереджають про процвітання "чорного ринку". Міністерство охорони здоров'я України розробило і направило у Верховну Раду законопроект, згідно якому кожен українець зможе стати донором органів після своєї смерті, якщо за життя юридично не оформить відмову від такої перспективи.

Законопроект був переданий до парламенту два тижні тому і нині знаходиться на вивченні.

"У нас 7 центрів трансплантації готові до постійної роботі. Але донорство мертвої людини практично блоковане.

У нас в країні роблять сотню пересадок нирок в рік, одну - серця і 12-14 - печінки. При цьому щорічно в трансплантації нирок потребують більше 2000 чоловік, печінки - близько 1000, серця - 500-700. "Після смерті людини згоду на пересадку його органів повинні дати родичі, але вони знаходяться у важкому психологічному стані, і найчастіше відмовляють", - сказав головний трансплантолог МОЗ.

За словами головного трансплантолога, при розробці українського законопроекту автори орієнтувалися на досвід Росії, Білорусії, Італії, Австрії.

Таким чином, після ухвалення закону усі українці стануть потенційними донорами. Усім 2 місяці будуть роз'яснювати, що вони можуть відмовитися від здачі органів: для цього треба буде написати заяву і віднести в поліклініку за місцем проживання або відправити по електронній пошті держслужбі по трансплантації.

Це відомство створить єдиний реєстр відмовників, а також контролюватиме роботу по охороні органів і пошуку
потенційних донорів.

У лікарнях працюватимуть фахівці, що підшукують потенційних донорів у відділеннях реанімації і центри, що інформують про них, по охороні органів.

Головний ризик, про який говорять юристи, - неякісні органи для трансплантології і процвітання "чорного" ринку органів. Автори закону сподіваються на строгу систему контролю, запевняючи, що такі зловживання будуть
неможливі.

після, смерті, спокою, дадуть, навіть, українцям
Оцени новость →
Просмотров: 583
Рейтинг: 5.0/1

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров