У минулому 53-му номері «Вістей» у матеріалі «Вони вмирали за Україну» кореспондент Лар" />

ВойтиРеклама на сайте

рецепти від читачів

У ВОРОНЬКОВІ ОСКВЕРНИЛИ ДЕРЖАВНІ СИМВОЛИ

Новости в Борисполе

У минулому 53-му номері «Вістей» у матеріалі «Вони вмирали за Україну» кореспондент Лариса Мацюк повідала про одну з героїчних сторінок боротьби за волю і долю нашого краю. Взимку 1919 року козаки Вороньківської сотні Переяславського полку під командуванням отамана Івана Черпака мужньо вступили в бій із наступаючим більшовицьким військом на річці Трубіж біля Баришівки. Більшість із них загинула. А пам’ять про них відродила група місцевих краєзнавців-патріотів — і після тривалих митарств чиновницькими кабінетами напередодні Дня Незалежності на законних підставах, згідно з раніше проведеними належними історичними експертизами і дозволом державної влади, — у центрі Воронькова встановила виготовлений за власний кошт монумент на честь земляків-козаків. Проте у Воронькові пам’ятник став кісткою в горлі для декого з сільських активістів із комуністичною ідеєю в голові. Ще під час відкриття пам’ятника вони бігали довкола з істеричними криками, погрозами й прокляттями на адресу організаторів акції. Вже тоді стало зрозуміло, що цим вереском місцеві ленінці не обмежаться. Так і сталося.

Знайшлося кілька активістів, які заходилися агітувати і збирати підписи за ліквідацію пам’ятника.
На їхню вимогу це питання було включено до розгляду на відкритій сесії сільради, що відбувалась у сільському будинку культури. На підмогу місцевим із Борисполя прибув відомий комуністичний активіст, колишній районний військовий комісар Микола Єжков, котрий в ультимативній формі став вимагати і погрожувати, мовляв, «ми самі снєсьом етот памятнік бандітам». Усі, хто його підтримував, вільно й безперешкодно висловили свої погляди. Їхніх опонентів буквально закричали й затоптали.
Врешті-решт депутати більшістю голосів прийняли соломонове рішення — затерти на пам’ятнику слова про те, що він встановлений борцям із більшовиками, і зробити це до 30 жовтня. Важко збагнути їхню логіку. Чим керувалися депутати, котрі ще недавно зголосилися на встановлення монументу із затвердженим написом? Швидше за все, переймалися майбутніми виборами до сільради. Безглуздість цього рішення є очевидною. А якщо після 30 жовтня до влади прийдуть інші депутати і проголосують за відновлення протибільшовицького напису? (До речі, так воно згодом і сталося. Вороньківці до сільради обрали вісім нових депутатів із десяти.)
Після тієї скандальної сесії лікар Вороньківської дільничної лікарні (нині він обраний депутатом сільради) Василь Ільчишин подав до районного суду позовну заяву з вимогою призупинити виконання рішення сесії сільради. Там зі скрипом її прийняли. Але, схоже, розглядати позов не поспішають.
Тим часом прихильники комуно-більшовизму в прямому розумінні слова не дрімали. Під покровом ночі вони замазали чорною фарбою весь напис на пам’ятнику.
Що це – хуліганство? Ні, більше. Ці дії зловмисників тягнуть на кримінал. Адже вони заодно з текстом знищили й викарбуваний державний герб України. А наруга над державним символом карається кримінальною відповідальністю: ув’язненням до трьох років або штрафом до 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та арештом на термін до шести місяців. Василь Ільчишин подав заяву до міліції з вимогою виявити злочинців і відкрити кримінальну справу. Правоохоронці, як завжди у нас, не поспішають шукати злочинців. А таки доведеться. Бо злочин, на думку вороньківських патріотів, учинено не тільки проти історичної правди, а й проти Української держави.

На фото автора: Монумент козакам Вороньківської сотні, які загинули в бою з більшовиками
Володимир БІЛКЕЙ

джерело: ВІСТІ

Оцени новость →
Просмотров: 556
Рейтинг: 0.0/0

Комментарии

avatar

Новости по теме

Новости партнеров